Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.07.2024, 12:28   #1
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 129
Downloads: 2177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ima li posla u leto 2024.?

off topic

hey Smuchac, upravo sam se vratio sa Peljesca, dogovarao neke tezge i nije mi se dalo doploviti do Korcule. Da li je moguce da nema mjesecnih gaza? Pokusao sam dvogledom pogledati Liburniju i Marco Polo ali predaleko Keco u penziji, Vinko u VB ...
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2024, 13:45   #2
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 796
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po hotelima i terasama se davno ne svira a sviralo se svaku vecer. Ima par punktova gdje sviraju neki "vanjski" s kontinenta i to iskljucivo stranu glazbu. Zna se desit po selima kad su neki blagdani i manifestacije,ribarske veceri i folklor pa da netko zasvira ali i to je rijetkost. Bude nekoliko koncerata od vecih "njuski" i to je to. Zima je jos gora tj. sve poslo u quratz.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2024, 14:07   #3
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 129
Downloads: 2177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od smuchac Pokaži Post
Po hotelima i terasama se davno ne svira a sviralo se svaku vecer. Ima par punktova gdje sviraju neki "vanjski" s kontinenta i to iskljucivo stranu glazbu. Zna se desit po selima kad su neki blagdani i manifestacije,ribarske veceri i folklor pa da netko zasvira ali i to je rijetkost. Bude nekoliko koncerata od vecih "njuski" i to je to. Zima je jos gora tj. sve poslo u quratz.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
... ima neki razlog? u Trpnju, u hotelu niti znaju sta je to ziva svirka Jebiga, da kruzim okolo sa klavijaturama i montiram svaku noc i teglim, nekako nije bas privlacno, mozda je bolje prodavat sladoled
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 29.07.2024, 16:50   #4
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 796
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Druga su vremena,mlađa je populacija i traže sve osim žive,domaće i lagane svirke. Ovi stariji koji ne misle tako šute i prilagođavaju se. Svirao sam prošlo ljeto za 20 Slovenaca 60+ jer su u hotelu pitali na recepciji postoji li to više i onda su nas zvali da dođemo pa smo odradili i bio dernek. Regularnim putem nema ništa osim u par kafića kao dvoje na gitari i laganica strani repertoar. Izgleda da je za takvo što prošlo vrijeme iako vjerujem da bi bilo fino da se opet svira i da bi bilo interesa. Tu i tamo zalutaju dvojica s gitarom i harmonikom ali više ih nema nego što ih ima. Klape pogotovo.
Neku večer bio koncert Doris Dragović i bilo je ludilo...

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2024, 15:11   #5
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.819
Downloads: 1058
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 289 puta u 213 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mnogo dobra tema, pa sam je izvukao kao posebnu.
Jeste malo vama lokalno, ali super tema.
Javite ako treba da se promeni naslov.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2024, 00:27   #6
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 519
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 77 puta u 74 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo, ja se vratio neki dan sa Vira. I tamo je loše po tom pitanju. Nekad je svaka četvrt imala neku muziku. Ove godine je bilo samo dvije za koje znam. Na jednoj terasi/restoranu one man band. Ima pa4x. Pušta samo fajlove i uopće nije važno koja je pjesma jer su tamo ljudi došli na večeru. Repertoar je uglavnom hrvatska zabavna glazba koja ja bila aktualna prije nekih 15-20 godina. Tu i tamo koja novija i svira(pušta) se malo glasnije od normalnog govora.
Drugo mjesto je jedan caffe bar gdje svira naš @vingula sa kolegom. Nisam bio kod njih pa ne mogu reći koji je repertoar. Samo znam da ne sviraju strano.Uostalom, on je tamo domaći pa neka me dopuni ako sam nešto propustio napisati.

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2024, 22:18   #7
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 221
Downloads: 363
Uploads: 3
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svirkama uživo očigledno več je vreme prošlo a pitaj boga šta je ustvari problem.Kakva 50 godišnjica a to jako malo godišnje a drugo više ništa.Ljudi se nekako povukli u sebe a gostioničari moraju sve prijavljivati i plačati a na kraju ponekad nema ni puno folka.Tako je bilo več dok sam bio u njemačkoj a sada izgleda i sve ostale zemlje zahvatila jednaka tužnost.Zato sam i prestao sa svirkama jer mi se ne isplati a zna se ima puno rada oko toga a naročito svi bi htjeli sve skoro đabe zato se ne isplati vuči opremu vamo tamo.
Nažalost vremena se jesu i još se promijenjaju sve na loše.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 07.08.2024, 22:35   #8
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 519
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 77 puta u 74 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo je zanimljivo za pročitati. Mislim da ovaj tekst govori puno o ovoj temi zašto je to tako.

https://istarski.hr/node/104023-prov...ra-iza-18-sati

Poslano sa mog Redmi Note 10 Pro koristeći Tapatalk
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 08.08.2024, 15:06   #9
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.194
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 52
Zahvalili mu 1.762 puta u 1.318 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljetne gaže više nisu kao nekada. Kada kažem nekada, iz moje prespektive bih mogao raditi usporedbu od prije 30-35 godina ali to na ovoj temi nema smisla. Jer, ono je bilo neko drugo vrijeme, svirke je bilo posvuda, a glazbenici su bili gospoda.
Danas vrijede neka druga pravila, tržište je otvoreno, slobodno i prije svega podređeno kapitalu.
To i jest osnovni razlog zbog čega je sve manje starih dobrih ljetnih gaža. Vlasniku dobrog restorana ili nekom uspješnom hotelijeru se ne isplati plaćati živu glazbu jer mu trošak iste neće donijeti dobit koju očekuje. Ako su muzičari s kontinenta, vlasniku se povećavaju troškovi za cijenu smještaja pa je isplativost još lošija. Kada zbog kategorizacije objekta baš moraju imati muziku, onda se to svede na jednog animir pijanistu. Privatni restorani tu i tamo angažiraju klapu ili neku akustičnu postavu s domaćeg područja koji odsviraju dva, tri seta po večeri. Uglavnom za vrlo male pare, a poneki se zadovolje večerom i bocunom bevande kao naknadom za svirku.
Drugi razlog nedostatka svirki na moru je i to što ljudi zabavljaju drugačije nego prije. Kad ste zadnji put vidjeli terasu gdje se pleše u parovima english waltz, rhumba, samba, jive ...? Sada možete vidjeti terasu kafića gdje DJ koristi lupove koji su lišeni harmonija i bez melodijskih linija. Ili u boljem slučaju, puštaju se neke loše urađeni remixevi starih hitova. Ljudi lagano pijuckaju (skupe) koktele, drmuckaju se u ritmu i tipkaju po mobitelima. Sjećam se pregovora za svirku u jednom autokampu još prije korone, gdje mi je menadžer otvoreno rekao da im se za večernji program više isplati uzeti par fitnes trenerica koji će puštati glazbu i plesnoj terasi animirati goste (prvenstevno djecu) uz fitness korake.
Koliko vidim, ljetne svirke se svode na ribarske fešte na glavnim trgovima gradića. Obično to financiraju turističke zajednice gdje sviraju ozbiljniji bendovi i gdje se okupi veći broj ljudi. Ako se i dođe u poziciju da kao OMB ili duo pregovaraš za neku stalnu ljetnu gažu, iole ozbiljniji muzičari brzo odustaju zbog mizernih naknada.
casper je offline   Reply With Quote
Star 09.08.2024, 18:19   #10
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 129
Downloads: 2177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tu smo negdje otprilike. Troskovi za recimo cetveroclani band bi bili enormni za mjesec dana gaze a povratak ulozenog to nebi ni blizu pokrio. Postavlja se pitanje sta je sa lokalcima ? Njima ne treba smjestaj i ostalo, pa opet nista. Sta je sa OMB ili duetima, oni bi po prirodi stvari morali biti mnogo jeftiniji, pa opet nista? Po mojoj licnoj procjeni, potreba postoji i ja sam imao ponudu da sviram istu noc. Pored opreme problem je bio i smjestaj, spavao bi ja na parkingu ali i on se placa U Trpnju sam pitao za direktora hotela da mi objasni gdje je problem ali receno mi je da je negdje na Hvaru pa kontakt nije uspostavljen
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije