YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kako ubaciti drum kit u Tyros2? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4034)

Alen P 25.03.2008 21:21

Kako ubaciti drum kit u Tyros2?
 
Pozdrav kolege muzicari! Evo, semplirao sam neki bubanj iz VA serije. Ubacio wav u Tyros, sve na svoje mjesto. E sad, taj bubanj da bude funkcionalan, morao bi se nalaziti u custom voice... Kako da taj kit prebacim u custom voice? Malo me muci stranica 108 u uputstvu: "You cannot create the drum voices by editing the wave data;you can only create them by editing the drum voices in the PRESET drive. You can use the drum voices by replacing them in styles from the channel ON/OFF" (to posljednje mi je jasno). Hvala unaprijed!

tyros2 26.03.2008 00:14

Nerazumijem te bas u potpunosti ali evo probacu da pomognem.

Wav fajlove prebaciti na USB stick.Kad ubacimo USB stick u T2 onda idemo na VOICE CREATOR.
U voices creatoru sledeci korak je:Wave IMPORT

Kad otvorimo WAVE IMPORT onda ce nam doci slika od 8 ELEMENATA.

Odabrati ELEMENAT na koji cemo uvoditi samplove.

Kad smo u ELEMENTU postavicemo START NOTE za prvi sampl(npr C1-za Bas NOGU)

Onda idemo na ADD WAVE:Otvorimo to polje i za drum samplove postavicemo FIXED PITCH ON i takodje odredimo VOLUME za taj sampl koji ce doci.(ova podesavanja radimo prije nego sto smo uveli sampl).
E sad idemo na:FILE IMPORT i odaberemo u ovom slucaju Bas nogu sa USB-a.Kad markiramo sampl idemo na IMPORT i importujemo ga.
Kad smo ga importovali onda idemo na EXECUTE i to je to.
Kad uvodimo sledeci sampl onda ce doci i END KEY za prvi i postavicemo naravno na C1 i onda automatski sledeci sampl ide na C#1.

Znaci idemo opet isto za svaki sampl dok ne slozimo drum set.

Onda ga SEJVAMO u jedan od Custom voices i damo mu ime i to je to.

Pri kreiranju Style-a odnosno ritma kod T2 cemo moci odabrati u Style traci 1 CUSTOM VOICE i samim tim i "novi drum set"
Ako hocemo da nam svira drum i na TRACK1 i na TRACK2 onda kad napravimo TRACK1 u style creatoru jednostavno im zamjenimo mjesta i u ovom slucaju ce sad drum biti na TRACK2 i tako dobivamo mogucnost da na novu TRACK1 stavimo opet bilo koji samplovani bubanj.
Sretno!

Alen P 26.03.2008 19:07

Cekaj malo: ja nisam mogao sejvati file u drum, nego u normal kategoriju koju sistem ne ocitava kod "kreiranja stylova". Pitanje je: kako da sampl "sejvam" u custom voices - drum? Hvala! Kako radi hit-hat na sempliranim bubnjevima?

tyros2 26.03.2008 22:38

U Custom drum neces moci ni sejvati!

Samplovani drumovi rade samo u NORMAL custom voices!

Medjutim sistem itekako ocitava normalne custom voice u Kreiranju styles!

Pozdrav!

Alen P 27.03.2008 17:23

Ok, to razumijem. A dali mogu kod gotovog-tvornickog styla promijeniti bubanj? Kakav je odnos fus-hithat? Pozdrav, hvala!

boki74 27.03.2008 17:37

Pozdrav kolegama tyrosovcima.Ja sam se nasao u istom problemu kako napraviti semlpl bubnja (TVD format).Imam 2 sempla u TVD formatu i postavi cu ih na downloads.Neznam dali se mogu editovati,ako neko uspe neka javi kako.

Alen P 27.03.2008 18:30

TVD? NIje mozda "TVN" format?

Vaxter 27.03.2008 19:22

Ipak je u pitanju TVD. :)
Tyros Voice Drum
:)

boki74 27.03.2008 19:26

ne TVN format je za solo farbe a TVD je sempl druma i on se ucita direktno u drum banku.

Alen P 27.03.2008 19:50

Ok. Dakle, ja sam semplirao va7 drum i njega mi je "sejvao" kao tvn. Zato ja taj file ne mogu pronaci kad zelim mijenjati drum u stylu. Ili? U cemu grijesim?


Trenutno vrijeme na Forumu 14:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org