YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Genos - recenzija (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30452)

casper 23.02.2019 12:04

E vidiš, na to nisam računao. Da, ako zujalica nema minimalno tri efekta, onda ne zuji dobro.:D

Jedna nadopuna i dodatna informacija vezana uz video i dodavanje više efekata na jednu traku. Nisam obraćao pažnju na to da li se sve promjene stvarno i upisuju u registraciju. Na žalost nije tako, ostaje upisana samo promjena na onom zadnjem efektu koji je podešavan. Ostali se vraćaju na svoje preset stanje. Međutim, ako bi koristili USER memorijska mjesta za pohranu svakog izmjenjenog efekta, onda bi ove promjene bile upisane u registraciju. Ograničenje je to što Genos ima samo 10 mjesta za takvu pohranu. Eto, to je stvarno stanje i prava informacija za sve one koji se žele "igrati sa zujalicama" :D. Ali i za one koji ovo čitaju, a iz nekog (osobnog) razloga (ili straha od policije :p) uopće ne sudjeluju forumu.

Landison 23.02.2019 12:47

...evo ja se sakrio od policije pa kontam da postavim jedno pametno.....ovaj MONO sam našao ali LEGATO nikako...jel neko zna..ili ipak da se prijavim na policiju!?:confused:

tyros2 23.02.2019 19:58

Voice editor
Common
Page 2/2
Mono type: Normal-Legato


Pozdrav

Tihotyros 28.02.2019 17:46

Citat:

Originalno postovano od casper (Post 306169)
Pa nije baš tako što se tiče Yamahe. Update Genosa je odrađen u dva navrata, prvi put veoma opsežno, u dan kako su rekli. Drugi update je izašao ubrzo nakon toga i ono što je najbitnije, pored opsežnih dodatnih funkcija nisu se javaljali baš nikakvi problemi uzrokovani izmjenama.

Casper, ima kakvih novosti sto se tice sljedeceg updatea za Genos? Bas neki dan gledam, zadnji je izasao u 4 mjesecu 2018. Vec bi bilo vrijeme za poneku novost :)

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk

casper 28.02.2019 17:52

Koliko ja znam, nema ništa novo. Ljudi žele update i malo se bune tražeći neke funkcije ali čisto sumnjma da će im Yamaha uslišiti želje na ovom modelu. Za godinu dvije, Genos dva, tko zna?

casper 01.04.2019 00:21

1 Privitaka
Ili se možda ipak nešto valja iza brda. Ovaj Jörg je ozbiljan čovjek, pa ne bi se valjda šalio s našim zdravljem samo tako. :D

Tihotyros 01.04.2019 00:47

Casper, nadam se da nije prvoaprilska sala :D

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

casper 01.04.2019 00:49

Pa dobro, nisi trebao baš odmah otkriti istiinu. :D
Bila je dobra vijest ali na žalost, kratko je trajala. :lol:

Tihotyros 01.04.2019 00:56

:D hahah Ispricavam se :D Ma bit ce ja vjerujem ipak jos nesto od tog updatea i za prave, prvenstveno iz razloga jer su neke stvari jos nedovrsene. Eto npr da kazem banalnu stvar, stavili USB port dolje da se moze usarafit, a na njega se nemoze napravit backup. To nema smisla.

Poslano sa mog SM-G973F koristeći Tapatalk

casper 01.04.2019 01:28

Mislim da su u Yamahi završili svoj posao što se tiče ovog Genosa. Spominješ USB. Imaš još dva slobodna utora pa možeš birati. :D

Čitam na stranim forumima svakakve primjedbe na trenutni OS. Želje su šarolike i uglavnom usmjerene ka tome da se klavijatura prilagodi osobnim preferencijama. Ljudi su sa Korga ili Rolanda prešli na Yamahu pa bi željeli da Yamaha ima isti način rada na koje su se prije navikli. Umjesto da se prilagode na dostupne opcije i iskoriste ono što se nudi u Genosu, oni još ljutito tvrde da se radi o bug-u. U većini takvih primjedbi se bug nalazi negdje drugdje, a ne u instrumentu. :lol:

Naravno da se neke stvari mogu popraviti, pisali smo već o njima na ovoj temi o tome. Međutim, ako pogledamo situaciju iz Yamahinog ugla, sasvim je jasno da im se nikuda ne žuri i da nemaju nikakvog razloga "forsirati ekipu koja trenutno pobjeđuje s dobrom gol razlikom".

Kad smo već na temi, a ti spomenu Backup, možemo podijeliti iskustva o tome kako ga radimo, u kojim vremenskim intervalima, na koje medije ...


Trenutno vrijeme na Forumu 17:16

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org