YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Kako ubaciti drum kit u Tyros2? (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=4034)

tranzit 05.08.2011 14:01

Pronadji program Wave Xtractor i rijesices problem. Taj Wave Xtractor svasta nesta zna da uradi osim ovoga sto tebi treba. Aiiiii... ovo je tajni tip, nisam to smio napisati... Hahahahaha

Ace 05.08.2011 15:48

Ali cek malo sad .... ako preko Wave Xtractor exportuje loop-a kao Wav file opet ga dobije iseckan u vise fajlova. Loop-je iseckan a groove/midi file nema da uvede u ritam. I sad mora da se taj loop ponovo sastavi u celinu pa tek onda u recycle seckati nanovo. Ili pa eventualno exportovati bubanj traku iz Korg kao midi fajl da ne bi ponovo sastavljao fajl pa opet seckao. :?

tranzit 05.08.2011 16:21

Mora da proba i mislim da ce to ici jer Korg ne sijece audio fajlove fizicki vec samo postavlja markere a sam fajl ostaje onakav kakv je bio i prije uvodjenja.

nikadvisekorg 05.08.2011 17:04

Ne mogu s ovim extraktorom ništa da napravim, evo ubih se, čim "uvučem" malo veći fajl tj. loop on zaglupavi i ugasi se.

Ne znam kako da izvučem lupove iz pa800 a da budu wave, zaboravio sam ima li takva opcija.... ovako kao kmp ne ide.... ili da uzmem soundforge pa da snimim u wav direkt iz klavijature..... ali pretpostavljam da tu ima dosta da izgubim na kvalitetu samog loop-a.

Konkretno šta mi treba, ima par varijacija drum trake iz onih loopovanih setova koje bi ubacio u tyrosa, a ja bi naknadno odradio ostale trake.

Idem malo da mozgam pored klavijatura valjda ću nešto da smislim...

tranzit 05.08.2011 17:20

Ama mozes exportovati wav i aif iz PA800.
Dodato:
Da ne ispadne da te zajebavam sa tim exportom, idi u Sample Edit ili Sample Record pa tu na Page Menu, onda izaberi Export, pa nadji taj sampl (u tvom slucaju taj audio loop) pa ga exportuj kako hoces. Mozes da izaberes .wav ili .aif.

nikadvisekorg 05.08.2011 17:34

Sad sam video, ne mislim da me zaj... :-) nego nisam imao klavijaturu ispred sebe, hvala što se trudiš da pomogneš drugar.

tranzit 05.08.2011 18:30

Da si ti meni ziv i zdrav, a za sve ostalo cemo lako. Vazno je da ti uspijes da exportujes taj audio loop. Wave Xtractor ce ti posluziti dobro kada imas fajlove van aranzera i hoces iz njih da izvuces pojedine samplove bez da moras to ucitavati u instrument. Inace imas u PA800 mogucnost da exportujes i multisamplove a ne samo pojedinacne samplove. Postupak je isti kao i ovaj gore opisani. Zatim imas mogucnost i kombinovanja vise setova. U sustini sve sto je bio veliki problem kod PA80 je kod PA800 uglavnom rijeseno.

tyros2 06.08.2011 03:05

Poznavajuci loop-ove koje zelis da prebacis u t2 iz Korga,vec ti je pola posla uradjeno u samom Korgu.Tvoji loop-ovi su vec isjeceni i poredani po notama.Potrebno je da Exportujes isjecene djelove loop-ova iz Korga i da ih iste redas u Custom voices u samom T2!Znaci notu po notu.

Ritam prekonvertujes jednostavno ako imas neki konverter ili snimi style u MIDI,varijaciju po varijaciju u "Backing Sequenceru" na Korgu i jednostavno ih prekonvertuj iz MIDI u Yamaha style format!

Na ovaj nacin ces zadrzati potpuni "kvalitet" samplova (U ovom sliucaju loop-ova) i iste kakvi su vec obradjeni(ako jesu) ubaciti u T2!

Iz iskustva ti mogu reci da te ceka veliki posao :), ali sve je moguce.....

Sretno i Pozdrav!

Ace 06.08.2011 14:30

@nikadvisekorg

Wave Extractor zna raditi probleme
Extractiraj semplove sa neki od ove programe, rade provereno ....
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...o=file&id=7813
http://www.yu-midi.org/forum/downloa...o=file&id=2361


Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 189671)
Mora da proba i mislim da ce to ici jer Korg ne sijece audio fajlove fizicki vec samo postavlja markere a sam fajl ostaje onakav kakv je bio i prije uvodjenja.

Mislim da ih sece jer dosada sve setove koje sam probao extractirati su imale razdvojene loop-ove. Dobijem loop u 20 ili 30 (nekad i vise) fajla pa moram ga ponovo spojiti. Za srecom na svaki fajl pise koji ritam i koja varijacija je to kako i koji je on po redu delcic....

romario 06.08.2011 15:13

Citat:

Originalno postovano od tyros2 (Post 189741)
Poznavajuci loop-ove koje zelis da prebacis u t2 iz Korga,vec ti je pola posla uradjeno u samom Korgu.Tvoji loop-ovi su vec isjeceni i poredani po notama.Potrebno je da Exportujes isjecene djelove loop-ova iz Korga i da ih iste redas u Custom voices u samom T2!Znaci notu po notu.

Ritam prekonvertujes jednostavno ako imas neki konverter ili snimi style u MIDI,varijaciju po varijaciju u "Backing Sequenceru" na Korgu i jednostavno ih prekonvertuj iz MIDI u Yamaha style format!

Na ovaj nacin ces zadrzati potpuni "kvalitet" samplova (U ovom sliucaju loop-ova) i iste kakvi su vec obradjeni(ako jesu) ubaciti u T2!

Iz iskustva ti mogu reci da te ceka veliki posao :), ali sve je moguce.....

Sretno i Pozdrav!

Ja sam probao i odustao ....


Trenutno vrijeme na Forumu 16:27

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org