Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 29.06.2014, 20:39   #10
Privatnik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 21.03.2013
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Privatnik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Setup ots

Problem mi je bio spremanje vlastito napravljenih OTS postavki u Performance. Odabrao bi soundove, spremao sa "Write" ali nekada bi "uspio" a najčešće ne. Zašto je to tako bilo, pročitajte dolje u nastavku. Približava mi se svirka i novi repertoar a bez OTS-a, klavijatura mi je gotovo beskorisna.
Nakon proučavanja manuala po tko zna koji put, nisam našao točnu uputu pa sam zamolio Morisona za pomoć. Problem sa OTS je otkrio u roku "odmah" i Morisonu zato treba dignuti spomenik!


Citat:
Originalno postovano od Morison
Nisam ni morao da pogedam ceo prvi video, odmah sam primetio poruku pa da priupitam:
Da li su ritmovi fabricki (iz rom-a) ?
OTS nisu deo performance zapisa, to se mora razumeti! Oni su deo ritma, style-a!
Dakle, da bi upisao OTS, to ne moze da bude rom style. Mora biti user style na usb-u.
Ako zelis da koristis ROM style, moras ga prvo sacuvati na USB pa, kada pravis performansu, odande, sa usb-a ga pozoves. Tako snimljen style na usb mozes modifikovati a samim tim mu upisati i OTS!
Javi da li je ovo bio problem...?

Skraćeno:
Tvorničke ritmove nije moguće direktno editirati kao ni OTS pa ih tako odmah i spremiti u Performance!
Potrebno je prvo učitati tvornički ritam, spremiti ga na USB i tek onda editirati pa spremiti ("Write"). Ako odaberemo ritam koji je na USB-u spremljen, onda nema problema sa spremanjem editiranih postavki.
Koliko sam vidio, ovako jasno i razumljivo uputstvo u manualu ne postoji.

Ako nekome bude ova informacija korisna, zahvalite Morisonu! Ja samo prenašam naš razgovor,

Promijenjeno od Privatnik (29.06.2014 u 20:42 sati)
Privatnik je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije