Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.02.2011, 22:58   #61
cvrca
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.06.2010
Mjesto: Srbija
Postovi: 41
Downloads: 68
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Korg pa1x
cvrca befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Yamaha emx512.Kosta oko 500e nova u Mitrosu.Imam je vec pola godine,i pokazala se super.Na prva cetiri ulaza kompresor,efekt koji ja koristim je hall sasvim ok.snaga 2x500w na 4ohm.Na nju kacim dve klavijature,gitaru i tri mikrofona.Zvuk sasvim ok.
Samo bih dodao da sam uvek za kupovinu nove opreme.

Promijenjeno od cvrca (13.02.2011 u 22:59 sati)
cvrca je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 13:44   #62
dusanpadrino
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.06.2008
Postovi: 9
Downloads: 186
Uploads: 9
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dusanpadrino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dynacord pm 1000-2

Vidim da mnogi misle ako imas Dynacord mixetu, efekte pustas do kraja???? Nije mi samo jasno odakle teorija da ko radi na ovom mixu ne ume da peva?? Zaista velike nebuloze od ljudi koji nisu strucni, a i sami znamo sta je dobro za rad, 3 sistema, 3 snagasa, aktivna skretnica, procesori i td.. Neko voli Yamahu, neko Rolanda. Iskreno najbolji zvuk sam imao na Rolandovoj mikseti, rek model, ali je tu bilo svega u tom istom reku, pa ne mogu to uporedjivati sa obicnim mikserom. U ostalom, ukusi su razliciti, a vazi i ono, KOLIKO PARA TOLIKO MUZIKE...
dusanpadrino je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 15:21   #63
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dusanpadrino Pokaži Post
Zaista velike nebuloze od ljudi koji nisu strucni, a i sami znamo sta je dobro za rad, 3 sistema, 3 snagasa, aktivna skretnica, procesori i td.. Neko voli Yamahu, neko Rolanda. Iskreno najbolji zvuk sam imao na Rolandovoj mikseti, rek model, ali je tu bilo svega u tom istom reku, pa ne mogu to uporedjivati sa obicnim mikserom.
Ako si nam rekao...

Možeš li nam za početak postaviti neki svoj snimak pa da mi "nestručni" što "bulaznimo" čujemo kako se to radi? Čisto da bi uvidjeli s' kim imamo čast?!

Zatim bi nam mogao malo detaljnije pojasniti kako su "3 sistema, 3 snagaša, aktivna skretnica, procesor itd." dobri za rad?

I za kraj me baš živo zanima kakva je to "Rolandova mikseta-rek model" i što je ne koristiš jer si "imao najbolji zvuk" nego nam preporučuješ PowerMate?
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 17:54   #64
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Evo i mene zanima kao nestrucnog sa svega 10 godina iskustva, ta kombinacija 3+3+3, i taj rolalnd rack!? Sta je to, koje to, sta ce da mi da?
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 18:28   #65
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kod nas vecina ide na svirku sa dvoje troje ljudi u bendu ili sam i to su obično svirke gde su ti potrebne dve kutije i mikseta koja zavrsava posao i u ovoj temi se upravo o tome radi...a ovde se prica vise ne znam ni ja o cemu....sledecu svirku imam da iznajmim jos sedam pojacala i mikseta i idem u kafic sa dve,tri kutije ima da oderem...
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2011, 19:08   #66
dusanpadrino
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 18.06.2008
Postovi: 9
Downloads: 186
Uploads: 9
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dusanpadrino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam zaista zasto i kome bih se pravdao, kacio svoje snimke posle vise od 25 godina rada, samo zato sto neko ne voli ovo, nego ono, svira na ovoj mikseti, a ne na onoj... zaista smesno... Namera mi je bila da posavetujem momka koji ima 600e sta da kupi... Mladim kolegama savetujem da cuvaju zivce, trebace im u ovom poslu....
dusanpadrino je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2011, 11:59   #67
oparnican
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 12.03.2010
Mjesto: Banatsko Novo Selo
Postovi: 32
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA800
oparnican befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

meni idealna kombinacija koju sam pazario pre nekih dva meseca je Allen & Heath ZED 14 i Lexicon mx200 i veruj mi radi kao san sve lepo ustelovao pravis efekat kakv hoces ne gubi se nigde i ... posle svih pm i yamahi zvuk kristalno tacan i jasan sve se cuje nista se ne gubi.
oparnican je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2011, 14:36   #68
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

@oparnican
Kolega nebojsa,... znam da si imao soundcraft efx8,... ,... reci mi molim te realno zasto si ga prodao sa cime nisi bio zadovoljan,... a i kazi nam da znamo da li si probao zed seriju sa njihovim efektima i kakvi su,... pozdrav
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2011, 15:15   #69
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@oparnican
Odlična kombinacija, imao sam priliku raditi sa njom, još jedan od dokaza da kvalitetna oprema ne mora biti preskupa i ne mora nositi etiketu Dynacord.
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 09.03.2011, 15:27   #70
igzp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.03.2005
Postovi: 34
Downloads: 817
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
igzp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Blinzeln

@oparnican
istu tu kombinaciju (Lexicon) imam i ja ali sa ZED 12. U zivotu nisam na boljoj kombinaciji radio. Ko je god pevao na toj kombinaciji pitao me je kakva je to mikseta posto nemoze da veruje kako vokal izlazi.
igzp je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije