Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.04.2010, 20:27   #61
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Na E2 imas 200 performansi,u svaku performansu ide jedan ritam i 8 razlicitih boja po izboru dok na GW8 imas 100 Favorite performansi koje su razvrstane u 10 banaka,u svakoj performansi je jedan ritam i samo jedna boja.Promena banke traje par sekundi a to posebno nervira.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2010, 20:46   #62
milanceshow
Nishki
 
milanceshow's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.12.2007
Mjesto: Srbija,Nis-Prokuplje
Postovi: 1.332
Downloads: 538
Uploads: 16
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 83 puta u 69 Postova
Instrumenti: Roland E80 i FantomG
Interesi: Heklanje....
milanceshow ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
milanceshow pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

GW8 ipak nije visoke klase da bi ocekivali nesto stvarno veliko,ali sa novim update-om je GW8 podignut na vislji nivo.
__________________
Click for Niš, Srbija Forecast
milanceshow je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2010, 21:23   #63
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice E2, po meni je to veoma dobro resenje, bar meni odgovara, promena boja moze biti relativno brza, mana je ta sto se boje ne mogu podesavati zasebno svaka (oct. MFX,itd) i kao takva snimiti ne jednom od USer tones tastera, ali boze moj, moramo se i ovako snalaziti. Zanima, da li mogu, recimo, obraditi boju, dakle srediti je onako kako meni odgowara, i sacuwati je recimo, tamo gde je bila, tj. zameniti fabricku, ali sa mojim podesavanjim ...I da li to mogu raditi sa ritmovima, tako da ako mi je na prwom performancu rumba, da na istom tom perf. pozovem dvojku, ali onako sredjenu kako sam je ja prethodno sredio ...Ako me razumete ...
calevh je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2010, 22:50   #64
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Fabricku boju ne mozes "zameniti" ali je mozes promeniti i tako promenjenu snimiti u performansu.U tu performansu mozes pozivati ritam koji hoces i kod E2 i kod GW8.Na GW8 imas novine koje olaksavaju ovo brzo biranje za razliku od E2.Na E2 mozes u performansu snimiti i ritam sa floppy diskete i on ce uvek pozivati taj ritam prilikom izbora performanse ukoliko je disketa u uredjaju.Mana je sto je Floppy veoma nepouzdan medij.Ako novi update GW8 omoguci direktno pozivanje sa usb flesha u sta sumnjam,onda bi tek bio atraktivan "workstation sa osnovnim elementima arangera"!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 09.04.2010, 23:02   #65
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Cool

@Calevh.ja radim na GW8 vec skoro godinu dana.
Imao sam i E 50 ranije,skoro sest meseci..
A sad da pocnem.E 50 je dobar aranzer sa dosta edit funkcija i dosta memorije uz karticu koju mozes da ubacis u njega,ali ima i dosta mana.Kao prvo aranzer zvuci mutavo(prosto receno)neke kolege su kupovali ekvilajzer pedalu da bi dobili kakav takav ton na ozvucenju.Najveca mana mu je sto nema performans memoriju.Ja sam iz tih razloga prodao svoj E 50.

GW 8 ne moze da se poredi sa G70 ili E80 ali je zato i mnogo jeftiniji,mada,ne zaboravi da GW8 ima sjajne boje pa po neke caki bolje nego na G70 i E80.To je moje skromno misljenje.
Da ne pricam da je tezak samo 6,5 Kg!!!!

Ima losiji aranzer od G70 i E 80,naravno ali za te pare nema jace sprave.
Sto kaze Boban neke stvari mogu malo da nerviraju coveka ali sam se ja navikao i bas brzo prelazim iz ritma u ritam na moj nacin rada.

pozdrav
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2010, 17:39   #66
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nesaband.
Ako sam dobro razumeo, E50 nema performance, ili kao na e2 user program, gde mogu snimiti sva moja podesawanja, zajedno sa jednim ritmom, i recimo nekim osnovnim bojama, da li je to moguce na e50. Drugo sto me zanima jeste, da li mogu na e50 i gw8 programirati one touch taster/e, tako da na svakom imam razlicitu boju, ili recimo da kada promenim varijaciju, da preko one touch tastera promenim tempo, kao i ostala podesawanja ...
Dodato:
Kada na jednom user programu na E2, imam snimljen ritam recimo dvojku, i u tom user programu, za taj ritam, acc1 mi je 60, acc2 je 75 ...Drum 120, bass 95, to vazi samo za taj ritam koji je snimljen u tom useru, ako u tom useru pozovem drugi ritam, za koji mi gornji parametri ne odgowaraju, recimo, acc 1 mi je suwise jak, ali acc 2 slab, taj ritam tj. instrumenti u pratnji mi netje zvucati dobro. Zato ja za svaki ritam imam po jedan user. E sad zanima me da li na gw8 mogu pozivati razlicite ritmove u jednom performancu, ali da mi sklad instrumenata ne bude poromecen, vetj onakav kako sam ja prethodno snimio, tj. namestio taj ritam.

Promijenjeno od calevh (10.04.2010 u 17:47 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2010, 21:59   #67
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sa novim OS-om GW8 je dobio Style composer i u njemu sredjujes odnos jacina instrumenata a za E2 to radis u Style worksu.Parametre koji odredjuju jacine instrumenata u User kod E2 ili performansi kod GW8 ostavis da budu uvek isti u svim performansama(userima) i nece biti greske.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2010, 22:03   #68
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Na E50 imas user programe gde mozes da stavis sve kako ti zelis.E 50 ima i ako se dobro secam 4 favorit boje koje mozes uvak da pozoves.Na E2 ne znam kako je posto je nisam imao.Ali GW 8 je po meni mnogo bolja sprava od E50.
Dodato:
Nisam hteo da ponavljam ono sto ti je napisao Boban010 posto je to sve on vec objasnio.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (10.04.2010 u 22:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2010, 14:32   #69
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bobane ali u tom slucaju, ako u svakom user programu svi parametri budu isti, mesta na kojima su instrumenti u ritmu moraju biti na istim mestima u svakom ritmu ( Rumba acc1 gitara, acc 2 strings ) isto tako i za dvojku, begin ...
Dodato:
Ipak tje biti da je e50, kompletniji kao aranzer ...

Promijenjeno od calevh (11.04.2010 u 14:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
calevh je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2010, 19:27   #70
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I G800 je kompletniji nego GW8 kao arranger!
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije