Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2013, 23:45   #11
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jeste da je konfuzan, al je najbolji, mene muce MIDI kanali, ne znam kako da postavim da npr. 10. kanal ide u jedan VSTi 11. u drugi, 12. u treci itd.
To mi trenutno predstavlja najveci problem..
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 23:49   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je u sustini najednostavniji dio konfiguracije. Pogledaj malo manual (Help File) koji dolazi uz VST Host, tu je sve vrlo detaljno objasnjeno. Mislio sam da te muce daleko komplikovanije stvari, kao sto su kojekakvi midi filteri ili midi i audio routing.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 23:51   #13
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo ga citam, snaci cu se valjda. Samo jos nesto, (odoh u off) Da li postoji neki VST mikser i eq kao npr. pasivna mikseta?
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 28.08.2013, 00:44   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postoji dosta toga a ubjedljivo najkvalitetniji je SAC. Jasno mi je sta zelis da postignes i ne bih da te obeshrabrujem ali to sto imas na umu (s obzirom na pitanja koja mi postavljas) je veoma, veoma kompleksno i komplikovano. Tek radi tvoje informacije, utrosio sam sigurno desetak godina na stvaranje Trans Audio sistema koji je "non plus ultra" i koji prakticno nema granica, sem onih koje postavlja hardver svojom performansom. U pitanju je jedna citava nauka u tom domenu, koja zahtjeva ogromno znanje i jos vece islkustvo u podrucju audio inzinjeringa i ne da se rijesiti jednim VST Hostom, par instrumenata i efekata i softverskim mikserom. Ovo ti pisem da se ne bi badava razocarao kada to ne bude islo kako si zamislio. Moj kolegijalni savjet je da se pozabavis nekim manjim projektom koji ce ti obezbjediti one najosnovnije stvari ali prije svega moras uzeti dovoljno vremena da se detaljno upoznas sa midi i audio teorijom i praksom, kao i da nabavis pristojan hardver jer bez toga nece nista ici. Uvijek cu ti odgovoriti na sva pitanja jer i ne postoji, u tom domenu, nijedno koje mi mozes postaviti a da na njega ne dobijes adekvatni odgovor, sem onih koja su striktno vezana za moje poslovne tajne. Ovo, nadam se, shvatas jer sam trenutno bez konkurencije u ovom domenu na svjetskom nivou, a ne bih imao nista protiv da tako i ostane jer svi koji su do sada pokusali nesto slicno, su vrlo brzo bankrotirali radi nedovoljnog znanja strucnjaka koji su bili zaposleni na tim projektima. To je veliki i prilicno revolucionarni projekat u audio bransi, za koji je trebalo ogromno ulaganje, kako materijalno, tako i u vidu znanja i konstantnog daljeg obrazovanja i studiranja. Bilo bi neodgovorno i prilicno nebulozno da to sve tek tako obznanim jer ni meni to sve nije palo s neba, a povrh toga, Trans Audio je jedan od produkata koji su egzistencijalne vaznosti za opstanak i dalji napredak i razvoj firme.
Ovo ne znaci da ne treba dalje da pitas kada nesto ne bude jasno, naprotiv, tako ce ti biti sve jasnije koliko je ta oblast komplikovana i slozena, a nije iskljuceno da, naravno ukoliko budes bio zainteresovan, postanes i jedan od predstavnika Trans Audia za odredjeno podrucje Balkana.

Promijenjeno od tranzit (28.08.2013 u 00:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NikolayTheM (28.08.2013)
Star 28.08.2013, 01:40   #15
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pre dve godine sam se zainteresovao za audio produkciju. Posto nisam u mogucnosti da se obrazujem u nekoj skoli, na internetu trazim sve o tome, od teorije do prakse. Trebao bih mnogo vise da se trudim, jer sam druga godina srednje skole, i nemam vremena za gubljenje. Najvise sam napredovao od kad sam se registrovao na forum, 80% onoga sto znam sam bas ovde naucio. I dalje se trudim. Muzicko znanje sticem u skoli, ali to je samo mali deo onoga sto ja hocu da postignem. Cesto pomislim koliko sam dosadan jer stalno nesto pitam, trazim, cak me je i stid koliko sam tema otvorio. Ali zato sam 100% siguran da cu nesto postici.
Najveci problem su mi finansije, jedva cu da skupim za UCA202, za bednog Tritona LE i Midisport 2X2 sam prokukao.
Trenutno tezim ka tome da od PC-ja napravim neki mizeran i bedan studio, pa radim i snalazim se pomocu stapa i kanapa, trudim se da napravim koliko da dobijem pristojan sound.
Inace ako krenem negde ozbiljno da sviram, Uspeo bih da sklopim jednu ozbiljnu PC konfiguraciju koja ne bi stucala i zastajkivala. Ova sto je sada imam srecom radi super, nikada nisam imao problema sa opterecenjem cak i kada je gurala Kontakt sa 2Gb semplova. Trenutno me ta latencija samo zeza. Ali nadam se da cu i to uskoro da sredim.
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije