Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.12.2014, 23:55   #21
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislio sam da ima nade bar par da snimim na mestima gde su fabricki radi lakseg trazenja. Posto vecinu koristim iz USER-a,ali sam sve popunio i koristim registracije,a kad mi negde se zaturi neki ritam u nekom folderu onda nastane haos,kako Vi koristite ritmove za live svirku bas me zanima?

Hvala na odgovorima Casper,Dell.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2014, 00:14   #22
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

NordX - možeš pristupati vlastitim ritmovima preko gumbića na ploči klavijature. Ove tvorničke nećeš vidjeti i neće ti smetati pri biranju. Samo tipka FILE ACCESS mora biti upaljena.

Ovdje sam opisao postupak podešavanja i kako se pridružuju vlastiti ritmovi na tipke POP&ROCK, BALLAD, DANCE ...
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (04.12.2014)
Star 04.12.2014, 00:29   #23
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad si me slatko nasmejaoo Sve znas,da nije tebe odavno bi moj Tyros bio zamena za neki KORG. Uspeo sam i ovo da odradim,a toliko je korisno da ne moze bolje da budee!!!!!

Hvala po ko zna koji put!!!!!!!!
NordX je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2014, 00:49   #24
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jesi vidio, a gumbić FILE ACCESS tu stoji kao naručen. Nema potrebe za brisanjem tvorničkih Stylova jer ne smetaju, u stvari se niti ne vide.

Drago mi je da sam ti pomogao. Siguran sam da ove postove čitaju i mnogi drugi posjetitelji foruma i da im pomogne svaki savijet. Kada pišem, uvijek na umu imam ovu misao.

Da, Dell je u pravu kada kaže da su se na PSR9000 mogli brisati tvornički Stylovi. PSR9000 je imala drugačiju koncepciju pohrane Stylova. Upisivali su se u memoriju klavijature koja je bila veoma mala za današnje pojmove. Tako bi se napravilo nešto mjesta za one ritmove koje želimo koristiti.

Kod Tyros modela je pristup pohrane drugačiji i nema više problema s mjestom, nema gužve.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (04.12.2014)
Star 04.12.2014, 00:53   #25
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dosta si mi pomogao,i ti i jos par ljudi sa foruma i zahvalan sam na tome. Jos se malo mucim oko XG Works-a i Mix Master ali vremenom bi trebalo to da dodje na svoje.

Zanima me jos ovo samo. Sada kada sam memorisao precice gde sam hteo,ima li potrebe da memorisem negde jos tacnije 'pohranim'. Da ne bude kad ugasim klavijaturu pa opet upalim,izgubim sve precice koje sam upravo memorisao i koje pozivam preko File Acces-a?

Hvala jos jednom!
NordX je offline   Reply With Quote
Star 04.12.2014, 01:04   #26
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne brini, neće nestati s gašenjem klavijature. Nestat će jedino kada resetiraš klavijaturu ali taj postupak ti neće trebati osim ako nešto pođe po zlu. Ali to je Yamaha, trebala bi služiti dugo i dobro ....

Ako želiš imati backup ovih podataka i još nekih poput Vocalista, user efekata, midi setupa .... onda moraš napraviti BACKUP file. To sam opisao u ovom postu, pogledaj točku 2.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NordX (04.12.2014)
Star 04.12.2014, 02:34   #27
bockob
Drugar foruma
 
bockob's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2014
Postovi: 64
Downloads: 4
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: PA900, PSS480
bockob ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mislim da je neko pitao na korgu se mogu brisati fabricki ritmovi samo moras da omogucis to u global settingsu
a neko je rekao zar je 640 ritmova malo , za univerzalne nije, ali pogledaj koliko ima namenskih ritmova, svaka pesma jedan ritam, koliko ima pesama hitova, pevaca, to su hiljade u pitanju i ja sam vec 90% user mesta iskoristio u korgu sada mi jedino preostaje da brisem fabricke, i da se nadam da ce pa4x to da prevazidje i resi kao korg, ili da prelazim na yamahu, jer stvarno ne razumem sto je ovako korg to uradio kada su ritmovi reda velicine 100kb, a on je za stil rezervisao celu jednu banku umesto da kao i yamaha koristi raspoloziv memorijski prostor
pametno je to kod yamahe, sempl je materjal nesto sto mora da ima neku tezinu tj memorisku vrednost, a ritmovi su text fajlovi, taj i taj sempl na tom kanalu sa tim i tim podesavanjima koristi tad i tad, i tako za svaki instrument i gotovo, najobicnija textualna datoteka koja koristi semplove na odredjeni nacin, odredjenim redosledom.
bockob je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 13:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije