Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 17.10.2012, 03:14   #61
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Tranzit druze, dzaba se ti dopisujes s ovakvim diskutantima koji su robovi pomodarstva i ''rekla-kazala'' argumenata. Jasno je da covek nije upucen u nove trendove i tehnologije, sto se vidi po tome sto kvalitet nekog instrumenta meri u kilogramima. Verovatno je pobrkao kvalitet i kvantitet...
A i ja smatram da sa njegovih 7.2kg i cenom od ~1000e, moze da napravi cudo za live potrebe.
hammers je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2012, 03:19   #62
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ama jasno je i meni Hammers da je badava to dopisivanje ali se sve nadam da ce bar nesto zadrzati od svega ovog sto cita... ali mrka kapa, zla prilika. Tesko da ce nesto biti od toga. Drugo, potajno se nadam da cemo se na ovaj nacin bar donekle osloboditi "velikih znalaca" ako im se na vrijeme da do znanja da ne tolerisemo nebuloze na forumu ali cini se da ce i od toga ostati samo pusta zelja.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2012, 03:30   #63
hammers
Vredan član društva
 
hammers's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.06.2008
Mjesto: Leskovac
Postovi: 200
Downloads: 1866
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 26 puta u 22 Postova
Interesi: Audio i video tehnologije
hammers befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
hammers pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znas kako kaze izreka: Stari konj se tesko uci da vuce... P.S. Nikome licno nije upuceno, ovo je samo izreka.
Jedini lek za to je argumentovano diskutovanje, neuki diskutanti se sami povuku kad nemaju sta da kazu.
Ja jesam puno mladji, ali se trudim da naucim sto vise o stvarima koje me interesuje pre nego sto uopste donesem svoj sud o tome. Valjda to ide obrnuto s godinama, ne znam...
hammers je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2012, 03:39   #64
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ti ces, siguran sam i da naucis i to veoma dobro... za ovoga gore, ne bih stavio desnu ruku u vatru.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2012, 13:10   #65
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da nije pobrkao klavijature sa janjcima cim spominje kilograme? Ako i jest, nece se najest od njega.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2012, 17:52   #66
brajo456
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.11.2011
Mjesto: Šumadija
Postovi: 109
Downloads: 102
Uploads: 11
Rekao HVALA: 34
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg pa1x & Triton Classic
Interesi: folk, BMW, zene
brajo456 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nije mi jasno sto vam taj krome nije bas stao, ipak je to jedan losiji kronos koji je trenutno najbolji workstation, a ja iz svojeg classica vucem extra soundove iz ROM-a iz tih "sugavih" 32MB samo se treba potrudit... sto bi se tek moglo iz tih 1gb upotrebljivih zvukova uz bolje efekte i sve?
naravno da je lakse ucitat semple i doradjivati ga, al ja mislim ako se netko ozbiljno hoce da zabavi klavijaturom to nije razlog da je sada netko proglasi losom. meni bi losa izrada smetala najvise a ne jel ima roma il nema.

ja u buducnosti vidim da ce nasi tezgarosi na veliko pric na konfiguraciju pa600 + krome za 2-3 godine ce ih bit po komadu za 700 eura tako da razmislite malo....
brajo456 je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2012, 02:08   #67
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Naravno da bi trebalo da bude tako ali... iskren da budem, sumnjam jer ce im nedostajati obavezne zujalice (koje naravno mogu napraviti editiranjem internih sounda Krome, ama treba to i znati) kao i katastrofalno samplovane harmonike koje vuku iz instrumenta u instrument jos od Korga PA80. Sto Krome bazira na 3.8 GB veoma kvalitetnih samplova, to za takve ne igra veliku ulogu. Neko je u toku diskusije pomenuo da je od tih 3.8 GB ROMa nekih 3.1GB otislo na klavire. Potpuno tacno ama se zaboravlja da i kod konkurentnih instrumenata uzasno veliki dio ROM samplova pripada klavirima. Ovo je razumljivo jer je posljedica prirode sounda. Samplovi klavira se kod ozbiljnih instrumenata ostavljaju neloopovani pa su radi toga vrlo dugi a samim tim zauzimaju i veliki dio ROMa. Ako se to ima na umu tek tada je Krome u velikoj prednosti jer kod njega je citavih 700 MB ROMa rezervisano za ostale sounde. Recimo kod Rolanda G8 je kompletni ROM 256MB od cega garantovano bar 150MB pripada klavirima ili kod Yamaha Motif XF je taj ROM 741MB od kojih je bar 500MB rezervisano za klavire, da ne nabrajam dalje jer su svi ostali daleko siromasniji. Kako god, Krome sa tih svojih 700 MB "ne-klavirskih" samplova raspolaze sa tri puta vise materijala nego najbolji iz konkurencije. Mozda ali samo mozda, jedina konkurencija mu je novi Rolandov sound modul Integra-7 sa svim svojim sintezama i 6.000 sounda. Sigurno da izrada Krome nije na nivou Kronosa ali... negdje je Korg morao da ustedi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
Yo-L-Kan (17.04.2015)
Star 28.02.2013, 11:51   #68
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Probao sam "malog" Krome-a neki dan, na prvu isto igracka, koliko se sjecam ima 6 banki u kojima je sve raspar u prvoj npr. banc(k)i od klavira gitara do stringseva brasova itd. pa tako i u ostalim.Na stranu, ima on i boja na koje sam se doslovno jezio, padovi i lead-ovi, ovo ostalo, nista manje ni vise nego standard korgovih boja. Latencije ima kao u prici sto bi se reklo, ne dao Bog svirati na klaviru pa prebaciti na strings(u toku sviranja) odmah boje "distorziraju" i naravno kasne (to mi je upalo u uho sto bi se reklo, jer nisam navikao na tu latenciju, mozda ima kolega sto jesu pa ce im dobro doci) ... U sustini nije toliko losa, kol'ko para, tol'ko mjuze, ali eto... Ono sto me jos "bocnulo" u oko jeste display, vjerovatno ga u radnji nisu kalibrirali pa je zato touch bio slab, tj. slab odaziv.

O soundu ne zelim pricati jer svaciji ukusi su drugaciji... Sve u svemu ocjena od 1-10, 7. Lagana je klavijatura. ona najmanja verzija ima tipku malo tezu (jedva da se i primjeti) od pa800, ove vece nisam imao priliku probati. Eto,moj post nije bog zna sto ali mozda pomogne Pozz svima.
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno

Promijenjeno od mirandess (28.02.2013 u 11:52 sati)
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 31.03.2013, 17:08   #69
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mogul mod. ili adm. prebaciti ovu temu u workstation rubriku?

Da li je neko međuvremenu uspio učitati u Korg Krome svoje samplove? Kao što je rečeno 3.8GB ROM samplova nije mala stvar, tako da bi i 32 MB RAM-a za par dodatnih samplova došao kao šlag na torti.

Imal još ko da je imao priliku testirati ili da je kupio Krome?
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 24.09.2016, 17:25   #70
gorangica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.12.2015
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 1
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gorangica ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Postovanje drugari ponosni sam vlasnik ove "igrackice" od pre 3 sata Da li je neko raspolozen da me uputi na nele tutorijale ili eventualno na neki set za pocetak? Hvala i pozz
gorangica je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
korg krome


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije