Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 18.01.2011, 09:08   #131
striphio
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.10.2007
Postovi: 126
Downloads: 642
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa4x76, Juzisound 2, Yamaha Montage 61
striphio befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravu si Minicevac, trebalo bi pomalo i da se vježba a ne samo semploviiii... ritmoviii... dobošiiii.. itd, ali jbg i ja tako često budem uvučen u tu mašinu i tako to krene... Imam pa2x i nisam ni njega sredio naoposlom, onako ko što sam zamislio, a već sam u iskušenju da kupim pa3x zbog tih nekih sitnih stvarčica na njemu. Šta se može, crn život. Sjećam se da sam nekad dosta dobro zvučao i na Pa80.
Ali aj vidićemo šta taj pa3x stvarno nudi... pa ko zna, ako se baš bude imalo viška kakvih para a nađem mušteriju za pa2 uz neku pristojnu cijenu... možda ga i kupim. Svakako, o tome ću tamo u maju kad ovaj "crnjo" bude u prodaji, i onda ona pjesma: "Evo džepa đe su pare bile"!
striphio je offline  
Star 18.01.2011, 09:39   #132
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Verzija 61 keys nece imat fabricni HD vec opcinalan

E sad toliko vreme sviram 2x i muka mi od nosenje ali mi smotano deluje ovaj sa 5 oktava...
uh jbte bice to dilema
__________________
No.1 je offline  
Star 18.01.2011, 10:16   #133
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

@Vule
;Roland je nestao sa trzista aranzera,Yamaha je "vecita treca",izbacuju modele kao na traci,nabise cenu,imaju zvuk i sve je to lepo ali editing nikakav,prave samo verzije sa 61 dirkom itd..

Yamaha je ,,vecito treca,, samo na Balkanu i nigde drugde a to nema bas mnogo veze sa kvalitetom vec sa mentalitetom naroda,kupovnoj moci i (ne)otvorenosti prema novitetima ....
Ni jedna Marka nije izbacila na trziste klavijaturu koja je vrh vrhova i poseduje sve sto se trenutno moze ugraditi u instrumente .....ne bez razloga,i to je dobro tako.Sve dok bude bilo ovog kontrasta i usporedzenja,kao i kupaca koji su spremni da izdvoje te novce da bi posedovali ,,to cudo,,.....dlanove ce da trljaju samo vec pomenute marke.

Pa gde je tu svetska kriza sta je to uopste ?
gega je offline  
Star 18.01.2011, 11:39   #134
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

Gega,za ovo zadnje si u pravu ja stvarno ne vidim gdje je tu kriza,prodao sam pa2x,i valja mi se oznojit da skupim i dodam jos para za tu spravu i to aj ,kad ce ona vamo doci,za sada imam pa1x i extreme,postavicu snimke uskoro da cujete kako pa1x zvuci i znacete dali je ista bolji pa2x ili pa800 po zvuku to cu vam samo rijet,nemoj samo da se ko nadje uvrijedjeno,mislim da necete cut razliku,ja sam sve govorio,uskoro ce kad pogledas klavijaturu ocima ona ce svirat ono sto mislis,eto tehnika ide brzo ali fusere eto toliko pozzz.
korg18 je offline  
Star 18.01.2011, 12:21   #135
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ma u pa 8OO kad svira osjeti se ona plava boja,mrisi.... ima ima razlike... eh... uzmem pa3x i stavljam 3Ogodina stare boje na njega, pa hocu jv bubanj, te dx nitendo boje, harmonike itd. i od pa 3x napravimo cuveni pa80
Postovano sa mobilnog uređaja
armin je offline  
Star 18.01.2011, 12:28   #136
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ihhhhh drugari do juce pa2x bio zmaj,nema mu ravne ,a sad odjednom otkad izadje pa3x,ispade sve je to isto ko pa 80....cudno...
Milan$ je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Milan$ za ovaj koristan post:
nency (18.01.2011)
Star 18.01.2011, 12:54   #137
radex
Drugar foruma
 
radex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.10.2007
Mjesto: Novi Sad
Godina: 31
Postovi: 84
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
radex befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
radex pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ma ajde bre, pa aranzeri su dostigli vec neki nivo, sto se zvuka tice, koji nece mnogo napredovati.... naravno da mogu ali nece pa1x, pa800, pa2xpro su relativno slicne sprave, sto se svirke tice iste, sto bi se pa3x razlikovao? mene najvise zanima kakav ce biti pa3xpro mada ne ocekujem neki veliki napredak u odnosu na ove masine....
__________________
Nedelja, 28. avgust,
petnaest casova i trideset minuta,
vreme u gradu suncano i toplo,
saobracaj gust i otezan,
ekipa radija Ljubav
zeli vam prijatan dan
radex je offline  
Star 18.01.2011, 13:14   #138
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Prelazak na PA3

Jos od pojave PA1 definitivno za mene Korg je postao aranzer nr.1. Prije svega zbog iskoristljivosti i lakoce dobijanja onoga sto zelis od aranzera. PA2 je donio ono sto sam zelio imati kod PA1 a to je vise memorije za semplove, laksi instrument, usb sto je po meni kao muzix=cru koji zivi od svirke bilo dovoljno da predjem sa PA1 na PA2. Stp se tice zvucne kvalitete to je tu negdje u izvornom obliku no ipak veca RAM memorija za semplove daje prednost PA2 koji sa dobrim semplovima daje vise od toga u kvaliteti zvuka. Moj prelazak na PA3 nije nikako pod znakom pitanja. Prije svega moj moto je ici u korak sa vremenom i novac mi nije prepreka u tome. Sami razlozi za prelazak bi bili sledeci.
1. 61 tipka smanjuje velicinu i tezinu klavijaure dto ce olaksati njenu mobilnost koja je meni potrebna.
2. 512mb memorija za semplove
3. Mogucnost kontrole uper 1,2 i 3 sa on/of
4. svidja mi se auto fil ideja (koju su drugi vec imali) i 4 fill sto daje mogucnost vise prelza tako da nam svirka niije dosadna vex raznolikija.
5. on/of za pads i svjetlo da se vidi koji pad svira
6. crna verzija daje mogucnost lakseg uvida u odabranu dugmad/lampice
7. unapredjenja u zvuku bubnja i voice procesing kao i tehnicka unapredjenja

Evo to bi bilo ono sto mene navodi da kupim klavijaturu koja ce izgleda u Aprilu biti u prodavnicama u Kanadi i koju sam vec narucio u dvije verzije 76 (za studio) i 61 za live performing. Vec sam prodao jedan PA2 a i ovaj drugi cu kad dodje PA3 u prodavnice. Za PA2 mogu samo reci ono sto sam i tvrdio da je fantastican instrument i da vjerujem mnogi ako ne i vecina nece imati razloga da ga mjenja za PA3. Po meni je nuznije bilo mjenjati PA1 za PA2 zbog memorije za semplove prije svega nego PA2 za PA3 jer PA2 vec ima svega dovoljno. Da zakljcim na osnovu svega sto sam vidio do sada prelazak sa PA2 na PA3 nije neophodan osim ako bas hoces kao sto je moj slucaj.
keyboards je offline  
Star 18.01.2011, 14:28   #139
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od gega Pokaži Post
@Vule


Yamaha je ,,vecito treca,, samo na Balkanu i nigde drugde a to nema bas mnogo veze sa kvalitetom vec sa mentalitetom naroda,kupovnoj moci i (ne)otvorenosti prema novitetima ....
Ja sam Yamahu i Roland pomenuo u svom postu kao nedovoljno ozbiljnu konkurenciju Korgu u mnogim stvarima ( nabrajanje bi predugo trajalo),da li za ovo ili neko trece trziste,i koji su razlozi tome to nema veze i nije ni tema ovde,ovo je cinjenica i dok konkurencija ne "pokaze zube" Korg ce nastupati sa modelima koji ce davati korisnicima novine "na kasicicu"...

Bas ovo sto sam podebljao je ono sto Korga i izdvaja od ostalih...on nudi inovaciju a ostali kaskaju,tako da je i to jedan od razloga nezastupljenosti na trzistu...

Jos vecu tezinu ovoj mojoj izjavi daje cinjenica da sam vise od 15 godina zakleti Rolandovac,ali cinjenice su cinjenice
 
Star 18.01.2011, 15:12   #140
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Vidzenja su nam razlicita ali to je OK
gega je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije