Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 16.02.2014, 14:38   #1
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Cubase SX3 i Windows 7(64-bit)???

Pozdrav! Juce sam na kompu instalirao Windows 7(64-bit).Do tada sam imao isti sistem samo 32-bit verziju. Kada sam hteo da instaliram Cubase Sx3 izbacio mi je gresku "CLED Error".Takvih problema nisam imao na 32-bit verziji i tamo je radio super. Ne znam da li je Cubase Sx3 uopste kompatibilan sa 64-bitnom verzijom,ali sam citao po netu da postoji kao neki dodatak(patch) za Windows 7 64-bit. Da li znate o cemu je rec?I ime tog dodatka,ukoliko uopste postoji?
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 14:48   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja sam imao taj problem, pa sam instalirao samo mjesto toga SX5, neces primijetit razliku
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2014, 20:59   #3
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa zar zaista postoji jos neko ko radi na SX3 ? Verzija je stara bar desetak godina, za koje vrijeme su se promijenile citave tri generacije Windowsa. Naravno da SX3 nece raditi na Win 7 64Bit, to jest moze se natjerati da radi ali ce to biti prilicno nestabilno (Steinberg ionako u tim starijim verzijama ima problema sa Midi timingom). I Cubase 5 radi jedva na novim sistemima, a znamo vrlo dobro koliko mu treba vremena pri podizanju ili spustanju programa, za razliku od Sonara ili Samplitude, na primjer. Evo jedan prijedlog za sve one koji ne mogu bez Cubasea, da za sitan novac budu "up to date" i da nemaju svih tih silnih problema koje imaju sa Cubase 5 na novim 64Bit sistemima. Radi se o legalnoj verziji Cubase Elements 7 koja se moze dobiti za 100 eura uz sva prava na Update i Upgrade. Ova verzija ima sve sto ima i Cubase 5, cak i nesto vise, a kompatibilna je sa najnovijim operativnim sistemima, cak je i 64Bit Nativna, sto znaci da je pravljena za 64Bit okruzenje. Moze se dobiti i kao Download verzija, tako da ne treba cekati posiljku par nedjelja. Ovdje je i uporedna tabela sve tri verzije Cubasea: Cubase 7.5, Cubase Artist 7.5 i Cubase Elements 7 iz koje se moze vidjeti koje su razlike imedju verzija, kao i sta koja od njih nudi. Elements ce svakako biti sasvim dovoljna svim onima kojima je do sada dovoljan Cubas 5 jer ljudi uglavnom koriste externe VST PlugInove a Cubase im jednostavno sluzi kao maina za snimanje i midi editing.
http://www.steinberg.net/fileadmin/f...2013_11_26.pdf
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 01:24   #4
koja
Vredan član društva
 
koja's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.10.2009
Mjesto: Tamo daleko gde cveta limun zut...
Postovi: 197
Downloads: 445
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 20 puta u 15 Postova
Instrumenti: Korg PA50sd & Roland GW-7
Interesi: muzika,sport,programiranje
koja ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma ja sam Sx3 koristio cisto za sebe,nista profi i nista specijalno. Samo sto se tice Sx5,ne mogu da nadjem na netu nista o njemu. Koliko sam cuo oni su isli samo do Sx3 verzije. Mozda se i varam.
__________________
ne stoji bezveze(kao sto neko ovde rece)
Koja & Korg(K & K)
koja je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 01:42   #5
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uh, ogromna moja greska. Mislio sam na Cubase 5, izvinjavam se
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2014, 02:21   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U sustini i nije tvoja velika greska jer je Steinberg samo nastavio da "broji", s tim sto je izostavio ono "sx".
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije