Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.01.2010, 03:00   #1
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Emu-Akai-Yase

Pozz!
Nabavio sam nešto cd-ova akai i emu.
Akai je luk i voda, ubacim u Yase, izpacim patch (.prog) i ubacim u svoj set :-)
E sad emu predstavlja problem; mogu konvertirat sa Extreme Sample Converter u aiff al onda moram ručno slagat te samplove :-(
a probao sam konvertirat u akai format al kako god da napravim ili spržim, Yase i ne vidi taj patch sa Cd.. Prijedlog?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2010, 04:52   #2
fable
Drugar foruma
 
fable's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2008
Mjesto: Šajkaš
Godina: 40
Postovi: 51
Downloads: 556
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: XP30;tyros 3
fable befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
fable pošalji poruku preko Yahoo! messengera fable pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Univerzalni konverter "Chicken Systems - Translator 2.9" ima podrsku za fantoma x
fable je offline   Reply With Quote
Star 23.01.2010, 12:54   #3
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

...ali što ide u x ne ide u g , jedino aiff pa pješke
Dodato:
eo našao translator ali nemam opciju za unos emu cd?
Dodato:
eo otvorio... i šta sad ?
htio bih napravit da konvertiram u akai da mi fantom yase čita...?
(al neće sa harda)
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (23.01.2010 u 13:49 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2010, 19:13   #4
DEZEN
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DEZEN befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelji, Imam jedan veliki problem. Kako mogu da od dva programa za Rolanda fantom g6 napravi jedan, naravno racunam sa svim semplovima? Koji je to soft koji radi takve stvari? Ja sam probao sa svim i svaci, ali nema vajde. Da li postoji nesto sto ce resiti problem kao sto je to awave studio za Korga pa2xPRO? Molim vas za pomoc, ili neki tutoprial kako se ovo radi sa fantomom g6.
Da li je resenje u Fantomu Yase, cemu sluzi on?

Hvala Vam unapred.

Promijenjeno od Vule (12.02.2010 u 19:27 sati) Razlog: obrisan nepotreban citat
DEZEN je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2010, 13:54   #5
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard khm....

nisam te baš shvatio, ovo "program" misliš na set?
Od dva seta da složiš jedan?
Ako je to, onda pomoću fantom librarian, kojeg si trebao dobit na cd ili skinut s rolandovog sitea,
u njemu otvoriš snd file od jednog i drugog seta (oba seta kopiraj negdje dalje u komp da ne bi nešto sje..)
i onda jednostavno kopiraš nazive zvukova, single, live s jednog u drugi..
A, pardon, spomenio si samplove, neće ovo povuć samplove, dakle niš od tog.
Onda preostaje Fantom Yase;
nakon što uneseš set u njega, trebaš izbacit sve zvukove koje želiš iz njega van kao prg file i onda ih možeš posložit tj vratit u novo napravljeni set..
Ne znam kako je s kombinacijama, (LIVE) da li njih možeš s yase riješit...
Uglavnom, puno posla, malo komplicirano, čak i prekomplicirano za prvi put..
Tourturilal il kako se piše mislim da ima negdje na netu... Sretno!
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2010, 15:47   #6
DEZEN
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DEZEN befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da mislio sam na set. Probao ja Fantom Library Converter, ali on ne radi sa semplovim. Meni je potrebno da sklopim od dva seta jedan novi. Npr. imam napakovane semplove za Korga pa2xpro i sada zelim da te semplove ubacim u Fantoma g6. Da li Yase to moze da odradi? Ja skinuo Fantom Yase sa neta ali je demo verzija i nemogu nista sa njim. Gde naci full v. Yase-a? Ukoliko imas Fantom Yase, da li mozes da mi pomognes da resim ovaj problem molim te? Nemogu da verujem da je Roland toliko iskoplikovao sa ovim, kod Korga je to mnogo mnogo jednostavnije Awave studioo resava sve. Jos jednom hvala za odgovor i unapred za pomoc.

Castim ako resim problem

Promijenjeno od DEZEN (13.02.2010 u 15:50 sati)
DEZEN je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2010, 12:58   #7
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

"jednostavno" nema kod fantoma.
Jedino ako imaš neki akai cd to može yase da konvertira skupa sa samplovima jednostavno prebaciš sa yase. A što se od korga samplova tiče, iz awave moraš izbacit wavove multisamplea i onda ručno slagat u fantoma;
znači, import audio, single, pa tamo nać multisample, ne znam napamet, onda složit multisample i spremit kao novi, zatim napravit patch (single) i nakon svega obavezno u sample listi save all, spremit samplove. To je okvirno to, ima posla, ako radiš to prvi put, ne očekuj uspjeh.. Moraš sve zeznut nekoliko puta najprije, nije fora da sve ide glatko :-)
Prolistaj temu o fantom g na yumidi imaš što za pročitat, da nije te teme i određenih ljudi s ovog sitea, pitanje dal bi ja danas imao samplova u sintu.
Dodato:
evo jedan copy/paste s te teme
IDemo ispocetka: 1 dio:

najprije stavis usb-sticku G6 i formatiras ga,nakon toga ce ti se na sticku napravit folder pod imenom IMPORT,u taj folder stavljas znaci semplove(moraju biti wave ili aiff),kada si prebacio semplove u Import ides u MENI I ODABIRES F4-IMPORT AUDIO,nakon sto je ocitao semplove ides na dugme SAMPLE i odabires F1-SAMPLE LIST,tu su ti znaci svi semplovi koje je ocitao i pored njih ti se nalzi crvena kvacica sto znaci da sempl nije obraden i spreman za slaganje multisempla,da bi te semplove obradio moras ih jedan po jedan poslozit,ides na F8-SAMPLE EDIT i tu ti se otvara prozor sa opcijama za lupiranje odredivanje tona(c cis d dis....)tebe tu zanima samoopcija LOOP START I ORIGINAL KEY,znaci tu odredujes koji ce taj sempl ton svirati i tu mu trzis loop,e kad si to napravio,ides na WRITE i upisujes ime tog sempla i naravno napises si koji je to ton da ti bude jednostavnije za slagat poslje,i tako jedan po jedan sempl..........

2 dio:

Kad si sve semplove sredio ides na SINGLE i opet na PATCH(njega pritisni dva puta)i dobit ces prozor sa opcijama general,wave TMT.....sa F2 odaberes Wave i desno u prozoru gdje ti pise Wave Group odaberI da bude MSAM,a ispo toga u prozoru Wave Number L (mono) odabires broj 1(tako ces ic redom po brojevima kad budes slagao i druge multisemplove),nakon toga na F4-UTIL MENU i tu odabires Multisempl Edit,tu ce ti otvorit klavijaturu(tipke) i tu sad slazes multisempl......

3 dio;

E sad najprije pritisnes tipku na klavijaturi na koju hoces da taj sempl svira,znaci pritisnuo si C4 recimo i sad ides na F3-ASSIGN i otvara ti se lista semplova koje si prethodno sredio i tu trazis normalno sempl koji je C4 i potvrdujes to sa F8,e onda sa F7 i F8 odredujes od kud do kud ce taj sempl svirat itako redom.........kad si sve semplove poslozio ides na Write i upisujes ime tog sempla i spremas i taj multisempl je gotov.......

4 dio:

KAd si spremio taj multisempl ides na EXIT i vracas se na onaj prozor gdje ti opet pise Wave TMT Pitch.....i onda opet odabires Write i tu ga onda spremas da ti taj multisempl bude u PATCHU(programu kod korga)

I to je to.............valjda sam bio jasan,samo ides tim redosljedom kako sam ti objasnio i nemozes pogrijesit

SVe u svemu puno posla......

I ja bih nadodao na ovo što je kolega Josipv rekao, provjeri koji OS il kako se već to zove imaš u klavijaturi! Ako je manji od 1,3 (il 1,30?) napravi update jer na tvornički os ne možeš slagat multisamplove, sad ne znam dal to ispravljaju po defaultu il je i dalje tako, ugl probjeri koji imaš.
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (16.02.2010 u 13:06 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2010, 21:50   #8
DEZEN
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DEZEN befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druze ne zznam sta da ti kazem jedino hvala. Pomogao si mi samo tako. Jedino mi sada nije jasno kako od dva seta (napravljena peske i rade u fantomu g6), da napravim jedan?

Hvala ti za sve
DEZEN je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2010, 01:53   #9
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pomoću Fantom Yase.
ako SLUČAJNO nisam napisao ponovit ću princip;
uzmeš set 01 i ubaciš u yase, i onda iz tog seta exportiraš patcheve (singlove) koje želiš i to spremaš u jedan folder u kompu i spremaš ih kao prg. Taj prg će povući i multisamplove. Onda uzmeš set 02 i napraviš to isto.
Svoj usb stick formatiraš u klavijaturi i njega otvoriš sa yase i onda importiraš one patcheve koje si spremio negdje u kompu.
To je osnova a šta i kako jednostavno moraš prokužit.
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio TomyCroSound za ovaj koristan post:
DEZEN (18.02.2010)
Star 18.02.2010, 23:33   #10
DEZEN
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2010
Postovi: 5
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
DEZEN befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala druze, snasao se
DEZEN je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije