Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.06.2011, 14:00   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tacno, moze se na taj nacin dobiti 16 instrumenata ali ima jedna stvar zbog koje ljudi ne rade na taj naci, a to je odabiranje songova. Dok muzicar u svirci odabere slijedeci song... pros'o voz. Taman i da se stavi svih 200 songova u jedan folder, radi najbrzeg moguceg odabiranja, opet to traje predugo pa i kod ultra brzih prstiju najmanje dvije sekunde a prosjecno citave tri pa i vise. To je za svirku uzivo, ne predugo, nego vjecnost.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 14:19   #12
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

???
Ne razumijem.
Nema tu nikakvih foldera. Kad se upali klavijatura, učitaju se svi songovi odjednom i oni su odmah na raspolaganju. Neće se jedan po jedan učitavati.
A kad su jednom songovi učitani, onda je njih 200 odmah raspoloživo biranjem preko diala ili direktno preko brojčanika.
Koja je razlika da li skačeš sa songa 023 na 117 ili s kombinacije 023 na 117? Nikakav. U oba slučaja pritisneš tri broja i potvrdiš enterom.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 15:11   #13
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U vezi sa folderima, procitaj u manualu a sto se tice biranja, preko data deal naravno da je bezvezno a putem brojcanika stoji to sto kazes ali... nije jednostavno imati u glavi stotinak pa ni pedesetak brojeva. Kod combija je to nesto drugacije jer imas i bankove sto je, mada na prvi pogled ne izgleda tako, velika pomoc u pamcenju gdje je koji saound. Na bini to izgleda sasvim drugacije nego na fotelji u dnevnoj sobi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 15:31   #14
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tranzit,
ne znam što bih sada trebao čitati manuale? Znam što su folderi i čemu služe i u ovom kontekstu o kojem razgovaramo nemaju apsolutno nikakvu funkciju. Folderi nemaju nikakve veze s rješenjem koje predlažem.
Ako si napravio svoje zvukove u programima i kombinacijama, onda na Tritonu sejvaš .pcg. To valjda svi znaju. Ako si napravio lažne songove koji ništa ne sviraju nego samo imaju zvukove za sviranje, njih sejvaš kao .sng. I to je to.
Jedina razlika je da taj .sng fajl moraš svaki puta učitavati (ali moraš i semplove pa ne bi trebao biti problem). Svoj sng fajl spremiš u isti folder/direktorij gdje spremaš i svoj .pcg fajl.
Ako si ikad na tritonu odabrao opciju "Save All" onda si vidio da triton napravi i .sng fajl pa makar ti nemao niti jedan song. E, a na istom mjestu će sejvati ako ti napraviš 200 songova. To s folderima nema nikakve veze.

I to je to. Samo sam htio predložiti alternativno rješenje s više od 8 zvukova u kombinaciji jer je miješanje zvukova preko oscilatora naprosto loše rješenje iz više razloga (a mogu ih i pobrojati ako treba).

A to kako će netko zapamtiti na kojem mu je broju koji song, bože dragi, tu ni kombinacije apsolutno ništa ne pomažu. Naprotiv, u song modu nemaš banke pa ne moraš pamtiti i koja je banka u pitanju pa će odabir biti još brži.
Ako sviram pjesmu XY, kako to sad meni pomaže ako je pjesma spremljena u A078 u Combi modu? Što mi sad i kako pomaže slovo A banke?
To svatko rješava na svoj način i o tome ne moramo raspravljati. Ja imam popis pjesama s pripadajućim brojem otisnut na papiru, a pjesme su mi poredane abecedno. Smamnjiš font koliko možeš još pročitati, izrežeš papir i zalijepiš na klavijaturu i riješen problem.
Ali nebitno, tko želi kombinirati 16 programa u kombinaciju na tritonu, sekvencerski mod je rješenje. I jedini je nedostatak - ponavljam - potreba učitavanja sng fajla prilikom paljenja klavijature. U svemu ostalome, sekvencerski se mod ponaša identično Combi modu.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 15:41   #15
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cool down, slowly. Ko uopste zeli ikakvu raspravu. Iznio si tezu koja je OK za onoga koji nema drugog izbora i to je u redu. Da je to odlicno rjesenje, nije i ne moze biti. Zar stvarno mislis da Korgovi inzenjeri ne bi i za odabiranje songova uveli banke da su predvidjeli koristenje song modusa za odabiranje sounda ? Naravno da pomazu te Banke jer nije svejedno ako imas moguicnost da grupises pojedine sounde u odredjene Banke i tako ih lakse popamtis a i brze pozivas. Sigurno da cu lakse zapamtiti da mi se E -Piano taj i taj nalazi na A 02 a na A 06 neki drugi E-Piano nego da mi sa ti isti soundi nalaze na 112 i 146. Zar to zaista nije jasno. Medjutim, ako je tebi tako lakse i bolje, nema nikakvih problema, koristis svoj instrument onako kako je tebi najpogodnije. Tu nema smetnje ali ovdje je u pitanju ergonomija koristenja instrumenta a ne licna predispozicija i naklonost.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 15:57   #16
virtualni
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.02.2010
Postovi: 131
Downloads: 668
Uploads: 2
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
virtualni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Wov ljudi svaka cast vi ne stajete hvala vam svima na odgovorima
sad da pitam imam neke terce koje su na primer D7-Gmol visoke i one su napravljene na dva ili tri kanala u kombinaciji ,da li je moguce i ostale terce tako napraviti
virtualni je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 16:01   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kako mislis i ostale ? U Song modusu imas potpuno istu mogucnost sto se terci tice kao i u Combiju. Moguce je sve i svasta. Ne moras se cak ograniciti samo na terce nego mozes programirati i kvinte, kvarte... sta god ti padne na pamet.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 16:06   #18
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit
Krivo si stekao dojam ako misliš da sam se ja sada nešto uzrujao.
Ali nema svrhe niti koristi u raspravi nabrajati nekakve imaginarne nedostatke tipa folderi i onda nekoga upućivati na čitanje priručnika ili komentirati kako nije isto sjediti u dnevnoj sobi ili svirati uživo.
Jednako tako nema svrhe pozivati se na svemoćne korgove inženjere i misliti da je nešto dobro samo zato što su oni tako nešto napravili kako jesu. Jer postoje klavijature koje uopće ne rade s bankama kao npr. Fantom G ili Kurzweil koji nikada i nije koristio banke. I ja nikada nigdje nisam pročitao da netko ima probleme s pamćenjem gdje mu je na Kurzweilu ili Rolandu koja kombinacija samo zato što nema podjele zvukova na banke. Što je pak kome lakše pamtiti, u to ne ulazim.
Ti si predložio kupnju triton racka, a to je dodatni trošak i uvelike dodatni posao usklađivanja dvaju uređaja preko midija.
Ja predlažem korištenje song moda (sekvencera) s gotovo istim efektom jer se song mode ponaša u svemu kao i Combi mode, s tim da je ograničen na 200 songova (=kombinacija) a to bi večini trebalo biti dovoljno.
mojkarma je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 16:15   #19
virtualni
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 07.02.2010
Postovi: 131
Downloads: 668
Uploads: 2
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
virtualni befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

e to me zanima ali da li mogu koristiti to sve u kombinaciji podeljeno sa bassom i stringom
virtualni je offline   Reply With Quote
Star 21.06.2011, 17:07   #20
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mojkarma

Jedno ti se mora priznati. Uporan si. Da ne vidim da se javljas iz Hrvatske pomislio bih da si iz Crne Gore ili iz Hercegovine (sad ce da me satru). Salim se naravno.
To sto sam samo uzgred pomenuo folder je tebe kako vidim vrlo uzrujalo. Napisao sam ti da pogledas u manual jer nisam vidio potrebu da to posebno objasnjavam, tim prije sto je to kako sam vec rekao, samo uzgred receno i u sustini bitno samo za brzinu odabiranja jer se izbjegava biranje drugog foldera na pocetku (mozes jos jednom pogledati taj post). Nije to nikakav imaginarni pojam a da je tako, uputicu te na poglavlje "Song Play-Modus", podpoglavlje "Song Play P0: Prog/Mix" na pasus "File (File Select)". Procitaj i bice ti jasno sto sam pomenuo taj folder. To sto Roland i Kurzweil nemaju Bankove to jos uvijek ne znaci da je to nepotrebno i da je to uredu. Korg i Yamaha imaju Bankove i to se pokazalo kao veoma korisno u brzini odabiranja tih nekoliiko stotina sounda. Jednostavno, to je sve preglednije jer u mraku bine i opstem narodnom veselju, dovljanju i lumpovanju, i pijanim balavim gostom okacenim za vrat koji ti nesto vazno ima reci na uho, svaka pomoc, pa i najmanja, je veoma dobro dosla. Za sviranje programiranih koncerata to sve naravno nije potrebno jer tamo, ako treba, moze se i preko JukeBoxa ili nekakvog Midi Timer kontrolera obaviti promjena sounda po unaprijed utvrdjenom redu. Pricamo o surovoj svakidasnjici nasusnog kruha muzicarskog a ne o idealnim uslovima koncerta u Milanskoj Scali.



@virtualni

Mozes splitovati sound programe u Sequencer Modusu.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:21


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije