Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.02.2009, 04:11   #31
taskedallape
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.07.2008
Postovi: 148
Downloads: 510
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
taskedallape befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meni le ucitava od 64 mb oko 10min,ali sam nabudzio adapter jaci je i ne brljavi na padove napona,dok je radnije brljavio,jedino kad ne stane struja,ali nosim i ups sa njim,tako da nema problema!Kupi tr...zbog memorijske i novija je!Ja cu sad da uzmem tr!
taskedallape je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 12:23   #32
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Trajanje očitavanje samplova na Tr-u i LE-u ovisi o količini i veličini samplova na kartici. Mali set očitava 10-11 minuta, a veči ispod 15 minuta nikako. Odgovorno stojim iza svojih tvrdnji. A kad ti zbog struje sruši sistem pa ostaneš bez ijednog tona od sampla tada dok Tr ili LE dođe sebi tj dok se ponovno iskilavi prođe i više od 15 minuta i to skoro ispadne cca 20 minuta. Ja odsviram 4 pjesme pa si ti misli. Ako je pjesma prosjek 3,5 minute plus 15-tak sekundi između dve pjesme dok najaviš to ispada 15 minuta, a Tr nije još bio spreman da odsvira 5-u pjesmu. Uostalom, čim on treba vremena da pročita samplove, taj sistem ne valja. Rekao sam mali milijun puta da je sistem čitanja samplova s jednog starog Pa80 10 puta bolji od ikojeg sistema tipa Tr i LE bez obzira što je memoriski kapacitet višestruko manji. Ali uštekaj karticu i odmah oderi. U biti stara narodna kaže "nemožeš imat ovce i novce !"

@ Ivan Tr
Demokracija je i svi imamo pravo iznjet mišljenje, no omalovažavati i vrijeđati kolege da lupaju nije po pravilniku pa nit pristojno u forumskim diskusijama. Kad naučiš bon-ton tada češ s nama ponovno pisati.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (10.02.2009 u 12:30 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 13:47   #33
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Apsolutno se slazem sa vecinom da je razlika izmedju ova dva modela minimalna.Ja sam imao Le,prodao sam ga i uzeo Tr.Stvar je jasna,svaki instrument ima svoj rok trajanja.Le se vise ne proizvodi,karticu je tesko naci isl.Na Le su mi otisli u out skoro svi tasteri za menjanje farbi i prekidac za struju.Da bi kupio svoj mir,kupio sam Tr,sve je novo,sve radi i to je to.Sad idem na tazgu i ne razmisljam.Sve je opet stvar ukusa i razmisljanja.Ja nosim na tezgu i korektor napona jer ne zelim da dozivljavam stresove zbog lose struje.Za razliku od mene,moj kolega je uzeo Pa 800(nemam nista protiv te klav.cak mislim da je dobra),i kvarila mu se svaka dva meseca.Ali njegova logika je da je to podnosljivo jer je lagana,ima dobre farbe itd.Bas ga briga sto je upropastio 10 svadbi ljudima.Znaci,osim teh.karakteristika postoji i stvar koja se zove pouzdanost i zato moj glas ide za Tr.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 14:06   #34
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ jeftabg i kolege

Kolega, sve je stvar osobnog ukusa i odabira. U redu, ispravljači napona mogu ublažiti patnje korisnicima Tr-a i LE-a, ali opet nije to to. S obzirom na kakav-takav sampler i nisku cijenu, naravno da je TR popularan i cijenjen kod nas tezgaroša (kako kod koga). Ja samo iznosim mišljenje i osobnu vrlo nisku ocjenu za TR jer prvenstveno od instrumenta očekujem i tražim da me ama baš nikad ne izda na stageu.
Znači mora da radi bezprijekorno, da bude bez mana i da kad odlučim nakon 5-6 godina ekspatacije da ga se riješim da se od glazbala teško odvajam, tj da me za taj instrument vežu lijepe uspomene.
Eto, ja za LE-a i Tr-a to ne mogu reči bez obzira što se lijepo čuje (samplovi su mu jedini +) kad "radi". No neugodna iskustva su donjele kakav takav sud o njima i stoga bez obzira na sve neču promjenit mišljenje.
Nemojte mi sad pametovat da u kakvoj vukojebini sviram kad se bojim učestalih padova napona. Stvar je u tome da je zabrlo u ključnom trenutku, možda više nikad neče, al eto. A osim toga kako god sam se veslio ko malo djete kad sam ga donio ganz novog kući, tako sam i bio nesretan i razočaran kad sam vidio da ama baš ništa novog naspram LE-a nisam dobio više za krvavo zarađene pare.
Na meni kao starijem kolegi s dugogodišnjem iskustvom i super-moderaturu preostaje zadatak da vas mlađe kolege upozorim na moguče nedostatke i probleme koje biste mogli kao korisnik ovog i sl.instrumenta s kojim sam se sretao i imao prilike koristiti imati. No odluka o tome dal čete išta kupiti preostaje prvenstveno na vama. To je vaš novac i na kraju krajeva vaša stvar. Ne mogu nit ja nit bilo tko drugi ovdje vama naredit da nešto kupite. Savjet i kritika u vezi bilo čega od moje strane je uvijek dobronamjeran, a na vama je da odlučite koga čete slušat i čiji savjet prihvatit.
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 15:56   #35
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@kreso-Ni najmanje nisam imao nameru da aludiram na mesta na kojima se svira a sto se tice vukojebina tu sam sigurno sa svojih 40 god.medju svetskim sampionima.Gde sam sve radio,mnogi od vas ne bi verovali.Meni se ti problemi sa naponom desavaju u sred Beograda a nije malo situacija da kuvarica u kuhinji ukljuci neku rernu i da odjednom sve pocne da brunda i sl.U tom smislu sam mislio da radi svog mira nije lose nositi aparat od par kg.A,sto se tice Tr-Le,naravno da se slazem da nisu nista narocito nijedna,jer sta ocekivati od klavijature od 600-900e,a u isto vreme imamo klavijaturu od 6000e.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 16:07   #36
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ljudi, koliko para - toliko muzike.
Ne verujem da razlika izmežu TR i Le opravdava toliku skuplju cenu za TR.
Tipke su očajne, ja na tome ne bih mogao da sviram, ali opet, sve je stvar navike. Nauči se i na loše tipke, nekada sam svirao na XP-10 ....
A taman da se uzme i extreme, ili koji kod KORG koji radi sa semplovima, učitavanje seta je neminovnost. KORG jednostavno tako funkcioniše. Meni je extreme prvi KORG-ov sempler i iskreno mi je bilo strašno čudno kako kog vraga nisu stavili neku bateriju koja će pored podešavanja koja i inače čuva u sebi, sačuvati i tih skronih 96Mb RAM-a???? Mogli su, naravno, ali pitaj Boga zašto nisu. Valjda je u normalnim zemljama i struja normalnija, pa se tamo to ne dešava, šta znam...
Inače, za evo 2 god kako imam extreme, samo jednom mi se desilo da se klavijatura izresetovala, ali je tada skroz nestalo struje. OK, kod extreme je ispravljač ipak malo ozbiljniji, pa verujem da može da izdrži oscilacije napona koje TR ili Le ne mogu.

Summa summarum, ukoliko treba kupovati klav, a nema se baš neki budžet, ja bih se odlučio za Le. Razlika do TR-a je neopravdana. Kartica svakako može da se čita neograničen broj puta, stvar koja joj skraćuje životni vek je pisanje...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 21:15   #37
Atanackovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.01.2007
Postovi: 99
Downloads: 122
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg M3,Korg SP250
Atanackovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nova stvar je nova stvar...
Atanackovic je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 22:52   #38
bojanzivkovic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 27.08.2008
Mjesto: Bec, Austria
Postovi: 94
Downloads: 1807
Uploads: 3
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg PA4x , Korg Kronos
Interesi: Muzika
bojanzivkovic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
bojanzivkovic pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Razlika se oseca kad stavis klavijaturu do klavijature kao sto sam imao prilike to da uradim.
Sto nije receno ... efekti su daleko bolji na Tr nego na Le, izlazi su bolji na Tr itd.
Pa cak su sami tasteri kvaliteniji na Tr.
Jednostavno su dosta stvari kvalitetniji i poboljsani na Tr´u. Nekome te sitnice znace nesto a nekome ne znace.

A u svakom slucaju vazi: klavijatura je toliko dobra koliko dobro vlastnik rukuje snjom!
bojanzivkovic je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2009, 23:07   #39
vlaxxy
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.05.2007
Godina: 47
Postovi: 166
Downloads: 666
Uploads: 8
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
vlaxxy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vlaxxy pošalji poruku preko MSN messengera vlaxxy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Le je najprodavaniji Korgov Synth svih vremena!
Cak je prestigao legende poput i M1 i T3.

Samo zbog svoje dobre cene i mogucnost citanja semplova.
Sverceri ga ne mogu ocima videti (sto se dá procitati i na forumu cesto)samo zbog
povoljne cene.

TR...samo dzabe bacanje para!
vlaxxy je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2009, 00:14   #40
zeko
Vredan član društva
 
zeko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2008
Mjesto: Rijeka
Godina: 40
Postovi: 219
Downloads: 188
Uploads: 4
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Korg pa80, Korg TR
zeko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
zeko pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Evo, ja sam ovu temu i pokrenuo, pa bi se na kraju svima koji su sudjelovali i dali svoje odgovore i razmisljanja zahvalio..

Msm da vise nema potreba za daljnjim raspravama i odgovorima, jer vecinu stvari sto sam zeli saznati sam saznao i nazalost dogodilo se i ono sto sam odmah napomenuo da nikako ne zelim da se dogodi ( ban... )

Moja konacna odluka je: ako budem ostavljao Pa80 sebi, uzet cu jos Le-a. Ako ne, kupit cu PA800 i imati samo njega..

Razlog- Le kao i svaka druga klavijatura ima svoje prednosti i nedostatke..cijena je takva kakva je, moze se raci povoljna, kljava mi se svidja i kako radi i izgledom itd..da imam para za nesto vise i bolje bi uzeo, ali nemam niti mi treba, jer ako 80 % ljudi jos dan danas oko mene svira PA80 i Le-a ili slicno, zasto bi se ja pravio budalom pa davao pare koje nemam, za boljeg workstationa..

I na kraju, jos jednom hvala vam svima na iskustvima i savjetima..pozdrav
__________________
Korg pa80
zeko je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije