Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 17.01.2011, 20:51   #121
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

....izgleda vrhunski ali i ja mislim da je to trka za trzistem!!! yamaha je izbacila tyros 4,pa onda kao i oni imaju novo!!! ja sviram pa 2 x pro i zadovoljan sam ali... i ona ima stvari koje meni fale!!!
npr.... recimo bar tri ili vise efekta po track-u posto sad mozze samo dva,tempo tockic da bude samo za tempo(da ne moras sa shift-om ako si na style strani), i ima jos nekih sitnih propusta!!!!
...i bilo bi extra da ima kao na roland-u,opcija HALF BAR(pola prelaza),to je vrh koji korg nema.
sve u svemu kako god vam ovo zvucalo,stvarno jesam zadovoljan sa pa2x,ali mislim da treba da pitaju muzicare kako da naprave novu!!!!hahahah,to bi bilo extra,pozzz svima!!
nikola1980 je offline  
Star 17.01.2011, 23:23   #122
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

drugovi,malo sam cacko i pitao,jednostavno je,kao sto kologa rece,istina je da je trka izmedju tyrosa 4,ali su oni ubrzali,pa3x trebo je da ima 512 mb ram,plus novi zvuk i citanje svih vrrsta semplova,sto oni nisu uradili,vec su ubrazili i kako bilo,znaci,tyros 3 i 4 pa2x im ne moze ni opepelit,a sto se tice namjenskih ritmova,jos bolje ja na pa2x sve prepunim a evo ce biti dovoljno,istina trka je ovo sto sam napiso je sve tacno eto toliko kad jos sta saznam javljam vam posto imam tamo u italiji i dalje familije i znaju oko toga pozz.
korg18 je offline  
Star 18.01.2011, 02:09   #123
MusicAngel
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 03.05.2008
Postovi: 87
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 14
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
Instrumenti: Harmonika, Glas, Keyboard
MusicAngel befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam pre 7-8 meseci prodao svoj PA1x i kupio PA2x pro. Šta sam dobio? Dobio sam isti sadrzaj u razlicitom pakovanju koje je, doduse duplo skuplje.
Korisne, uprotrebljive, i bitne novine u odnosu Pa1 - Pa2: guitar mode, tacka. I danas se pitam da li je guitar mode vredeo tih para... Ram memoriju namerno ne navodim, jer je opste poznato da je bilo moguce i u Pa1 nabaciti jos ram memorije (doduse nezvanicno).

E sad, poenta:
Zasto bih ja verovao da Pa3x nece biti Pa2x u drugom pakovanju!!?

Meni, kao ni vecini nasih muzicara (tezgarosa), relano, nije potrebno vise od onoga sto je pa1x ponudio kao aranžer. To je moje mišljenje i stojim iza toga! Ono što nam jeste potrebno je, svakako bolji, daleeeko bolji sound. A to, koliko čujem iz ovih prezentacija Korg ni sada nije promenio. I dalje zvuči kao Pa1x. Da stavite Pa1x i Pa3x jednu pored druge, i pustite isti ritam na jednoj, pa na drugoj, okrenete leđa, nećete znati koja svira... Žalosno je ovo što Korg danas radi, jedva čekam neki od konkurentskih aranžera koji će biti aranžerski upotrebljiviji, funkcionalniji, kao što je Korg recimo...
Sve u svemu, na prvi pogled, a sigurno i na drugi: veliko razočarenje...

Mi smo izgleda mi, ipak samo deca koja vole nove igračke...
Da ne budem licemeran, i ja bi isto kao i vi, sutra otišao da je kupim, ali sad sam već dovoljno iskusan da znam da me ni jedna neće zadovoljiti... Tako da, moj savet: bolje čuvajte pare za nešto pametnije, i vežbajte da svirate! To i sebi kažem. Ne koristimo ni desetinu mogućnosti onoga što nam nude aranžeri, a već nam je malo ono što imamo kad izađe novi! Gde se u ovoj zbrci izgubio razum? Svima nama...


Tako,
pozdrav
MusicAngel je offline  
Star 18.01.2011, 02:25   #124
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ne znam sta ocekujete od aranzera da izmisle jos? Jedino noge da mu ugrade i da sam ide na tezgu i donosi pare,i da ga nauce da peva?

Svakim novim modelom donesu po neko unapredjenje,postepeno i po malo. Slazem se da je PA1x imao sve sto treba,sa PA2x su malo smanjili gabarit (po meni veoma vazna stvar),dodali RAM memoriju,po koje dugme ovde ili onde,neki slajder,ekran se pomera,u sustini mnogo nevaznih a malo vaznih stvari,ali to se zove "nov model',tako je i u drugim sferama industrije,i kod automobila i kod televizora. Mislim da realno po pitanju zvuka kod korga treba da dodje do odredjenog pomaka,tu su tanki a sve ostalo sto se tice ponudjenoh opcija su 5 godina ispred svih,ne znam sta jos treba tu da izmisle.

u svakom slucaju po meni je pametno sacekati,videti kako ce sprava zaziveti medju kolegama,oni su najmerodavniji,videti cenu i ko voli nek izvoli...meni interesantno deluje ova "61 verzija" jer mi je muka od nosenja,i u najgorem slucaju ako bude identicna sa PA2x uzimam je bez dvoumljenja...skoro 5 kg manje
 
Star 18.01.2011, 02:41   #125
Sale-roland
Drugar foruma
 
Sale-roland's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 72
Downloads: 145
Uploads: 9
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa2x pro
Sale-roland befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard re

''Ne znam sta ocekujete od aranzera da izmisle jos? Jedino noge da mu ugrade i da sam ide na tezgu i donosi pare,i da ga nauce da peva?"

Sat vremena sam se smejao ...
Ma sve je to stvar kompanije i mi tu ne mozemo nista,zamisljeno je sve tako da nam iscupa novac iz dzepa...i sve ide mic po mic inace bi vec ukoliko sutra korg stavio katanac na fabriku!
Sale-roland je offline  
Star 18.01.2011, 02:43   #126
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@vule
treba da ugrade ono za plastiku pa da ljudi mogu da provuku posto vise niko nema kesa!!!

ne bi bilo lose i da ugrade u aranzer da moze da otpeva poneku pesmu,cisto da klavijaturista moze da ode do WC-a da se olaksa malo

Sala na stranu.Nema vise sta novo da se uradi sa aranzerom sem da se daje na kasicicu po malo vise RAM memorije i jos po neki detaljcic da svetli na njoj.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 18.01.2011, 03:10   #127
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ima i tek kako, samo meni gomila ideja padne na pamet, a pominjao sam ih što na forumu što u razgovoru sa nekima od vas, samo što se opet vraćamo na Vuletovo mic po mic.
Ako odmah naprave nešto savršeno, ostaju bez posla i ključ u bravu...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline  
Star 18.01.2011, 03:11   #128
armin
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 07.03.2009
Mjesto: .at
Postovi: 308
Downloads: 234
Uploads: 12
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: keyboard
Interesi: Auta i sve oko auta i muzike
armin befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa80 je bio cudo od klavijature kad je nastupio na ovaj svijet, a ovo ostalo je samo sminkanje, sto neznaci nista lose...
armin je offline  
Star 18.01.2011, 03:18   #129
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Bitno je da se ipak nesto desava,makar malo. Skoro sam pricao sa jednim drugarom oko klavijatura i definitivno nema velikih pomaka,objektivno Roland je nestao sa trzista aranzera,Yamaha je "vecita treca",izbacuju modele kao na traci,nabise cenu,imaju zvuk i sve je to lepo ali editing nikakav,prave samo verzije sa 61 dirkom itd,dosta nedostataka,da ne duzim o ovome sto nije tema i na kraju ostaje Korg da nam radi sta hoce...mic po mic,kao novi model ovo ono,i cekaju odgovor konkurencije,a bez borbe za trziste i nema velikih rezultata...da sad ne preteram sa filozofojom ali mi se sve cini da bi bolji naziv za PA3x bio "PA2x RESTYLING"...bar po ovome sto sam procitao
 
Star 18.01.2011, 04:20   #130
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Procitao sam skore sve postove i uglavnom se slazem sa vama i necu da se ponavljam,vecina vas je rekla sve ono sto i jeste tacno ostaje nam samo da sacekamo da dodje kod nas da probamo pa3x i da vreme pokaze kakav on zapravo jeste...Neko od kolega je gore rekao da je kada je izasao pa80 to je bilo nesto novo i drugacije od ranijih modela sto se u potpunosti slazem,posle nje je izasao pa1x koji je ustvari pa80+triton i sve nadalje je jedno te isto u drugom pakovanju...Korg pa1x je doneo dosta inovacija a nadalje je razlika samo u nekim manje bitnim sitnicamo kaja olaksavaju rad sa njom kako na samoj klavijaturi tako i sa kompjuterima...Dosta su velike razlike u ceni kada se malo razmisli realno a ne samo da se zaludjujemo i da bacamo pare u ova teska vremena,vecina kao i ja misli da ako kupi novu klavijaturu bolje ce svirati i vise para ce da mu donese,da da da
Klasicnom muzikantu da se tako nazovem ce uglavnom iste stvari biti potrebne i u narednih 10 pa i vise godina koje su vec izmisljene na Korgu pa1x...I ko se malo bolje razume u efekte koje on ima ne trebaju mu ovi sto ih sada ima pa2x/pa3x ili taj ekvilajzer na trakama...To sve znaci ali opet sve to moze da se odradi i na pa1x za malo duze vreme sredjivanja same klavijature...Ostace ti vise para u dzepu sto i meni jeste poenta da sa sto manje ulozenih para zaradimo sto vise para,zar nisam u pravu?
Da budem iskren bez razmisljanja bih kupio pa3x odmah sada da imam 3000eura ali nazalst nemam toliko
Ovo vreme je donelo to da klavijature vise i ne lice na klavijature vec na svemirske brodove,sa puno opcija koje zatupljuju sviraca,koji ce gubiti vreme na sredjivanju iste dosta dugo vremena umesto sto ce to vreme iskoristiti na samo vezbanje i nista drugo...Da se ja pitam ali ne pitam se ja bih posle izlaska Korga T3 zatvorio fabriku Korg...Podelis klavijaturu na bas i solo i lepo vezbas i skidas pesme a ne da se gubi vreme oko pravljenja ritmova i ostalo sto ide uz to sve(da li mi je bolja ova noga i dobos od onih od malopre ili ne,da li ovaj bas izlazi punije itd)Ko li samo izmisli aranzere da mi je znati
Jedno je zivi bend ono pravo a sve ostalo je iluzija...Hteo sam da budem kratak ali ovo otislo daleko sta cu...
__________________
Tuti Fruti Band

Promijenjeno od Minicevac (18.01.2011 u 04:24 sati)
Minicevac je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije