Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.11.2013, 02:22   #1
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Cubase SX i MIDI

Evo ovako, vadio sam od nekog audio fajla midi, i sad sam naisao na problem. Kada od jednog fajla, koji je kraci, ubacim midi u Cubase, sredim ga kak ohocu, i otvorim kasnije u Style works-u, sve je perfektno.
Medjutim, kada sam odradio jedan duzi audio, i hteo da ga ubacim u SW, javlja mi da ne raspoznaje format.
U cemu je tu problem.
Pamtio sam MIDI i kao 0 , i kao 1, i opet isto. Cak mi je palo napamet da na taj kraci fajl koji sam provukao kroz Cubase i koji radi, nakacim taj duzi, pa da sve zapamtim, medjutim opet nece, nece, i NECE!
Napominjem da nisam neki strucnjak, sve ovo sam sam cackao, pa bih zamolio nekog ko se razume da mi pomogne. Hvala svima unapred.
marco je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2013, 03:35   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Polako, polako... iz kakvog audio filea si "vadio" midi ? Prvo mi to malo razjasni jer zaista ne znam o cemu pises. Ako mislis na Audio to Midi proces pomocu nekog od odgovarajucih programa, to ce ici, kako treba, iskljucivo iz audio fileova koji sadrze jedan instrument, a i to ne uvijek. Iz audio fileova koji sadrze vise instrumenata ili kompletan aranzman, Audio to Midi nece nikako ici. Tehnologija nije jos dostigla taj stupanj razvoja, a potrajace jos poprilicno dok to bude funkcionisalo kako treba. Sve sto se trenutno nalazi na trzistu i propagira kao Audio to Midi program, je sarena laza i zestoka prevara.
Sada nesto drugo, SW nije bas toliko probirljiv u odnosu na duzinu midi fileova, pa krace hoce a duze nece da uvede. Pogledaj, koliko je dugacak taj Song u Cubaseu jer se moze desiti da nije postavljen Song End kako valja, pa mu to onda dodje kao "beskonacni" Song. Medjutim, mislim da je tu nesto drugo po srijedi. Cini se da Cubase SX (zasto pobogu upotrebljavas SX verziju u 2013. godini) kod tog duzeg filea, nacini neku gresku pri exportu u midi file standard 0 te radi toga SW ne prepoznaje taj exportirani file kao midi file. Ovo nije nista novo za Cubase SX, to se dosta cesto dogadjalo. Medjutim, da se to desava konstantno sa istim midi fileom je veoma cudno, bolje receno nemoguce.
Probaj, da to sve sto ti se desava, malo detaljnije opises, to jest da nam das malo vise inputa jer ovako necemo stici daleko, pa ni ti neces dobiti odgovor na pitanje, odnosno rijesiti problem.

Promijenjeno od tranzit (14.11.2013 u 03:40 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2013, 04:11   #3
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Naravno naravno
Evo konkretno ovako.
Uz pomoc Melodyna sam od jednog lup-a bubnja napravio midi.
E sad, kad eksportujem to u midi, udarci nisu svi kako sam ih rasporedio u Melodyne, pa midi ucitavam u Cubase da sredim udarce.
Kada sam taj proces uradio sa kracim lupom, sve je bilo u redu. Sredio sam udarce, zapamtio iz Cubase-a kao midi, ucitao u SW, i sve je islo kako treba.
Medjutim, kada sam IDENTICNI postupak obavio sa tim duzim lupom, SW nije hteo da ga ucita.
Pokusavao sam sve sto mi je palo napamet, sa znanjem kojim imam oko Cubase-a, medjutim opet nista.
Hvala na pomoci.

A da, sto se tice verzije Cubase-a, tu sam imao u kompjuteru, a za to sto radim, koliko radim u njemu, meni zavrsava posao

Promijenjeno od marco (14.11.2013 u 04:12 sati)
marco je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2013, 04:36   #4
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sada mi je jasno sta je po srijedi. Zasto ti Melodyne ne exportuje midi kako treba ? Pogledaj da nije slucajno raster premali. Nemam trenutno ispred sebe Melodyne inace bih ti odmah napisao gdje treba pogledati i sta treba uraditi ali sutra cu ti napisati gdje sta treba podesiti da bi to radilo kako treba. Koji Melodyne je u pitanju, Stand alone, PlugIn, Editor... ? Ovo mi napisi obavezno, a nece biti problema sa tim, mislim da cemo to srediti tako, da neces cak ni morati da uvodis file u Cubase pa tek onda u SW.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2013, 11:15   #5
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

U pitanju je melodyne 3, studio. Nije plug-in.
Ja ubacim audio u Melodyne, i rasporedim udarce, recimo kao na slici ispod



I kako sam shvatio, kad se konertuje u midi, ovi udarci sto su na B, trebalo bi da budu na B, sto su na D, da ostanu na D, a sto su na E, da budu na E.
Medjutim, nekada, iz nekog razloga, udarci se da tako kazem prosetaju. Recimo svi ovi sa D su dobri, samo jetreci pobegao na Cis.
Da je to jedan udarac, lako bih ga izmenio u SW, ali je tesko srediti u SW kad je lup duzi, pa se dosta udaraca "razbezi".
Inace kada bih mogao da preskocim Cubase, bilo bi mi mnogo lakse.

Da dodam samo da nekad mi sve pobegne za nekoliko tonova dole ili gore. Ceo midi.

Promijenjeno od marco (14.11.2013 u 11:18 sati)
marco je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2013, 12:01   #6
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je definitivno do verzije Celemony Melodyne. Kako vidim radis jos na XP-u ili... Gledaj da to sto prije promijenis jer je i kompatibilnost novijih verzija programa i PlugInova uopste, sve manja u odnosu na XP. Melodyne mora eksportirati midi file tacno onako, kako si ti postavio pojedine udarce. Mijenjaj verziju ili mijenjaj operativni sistem, a najbolje ako moze oboje.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2013, 12:48   #7
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala puno. Poradicu na tome
marco je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije