Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software > Editori ritmova

Editori ritmova Editori ritmova - Najbolji prijatelj jednog klavijaturiste...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.10.2007, 17:47   #1
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard za sve koliko nas ima

ljudi vidim ovde da nas ima puno koji barataju sa style works-om. sta mislite kada bi to iskoristili za opstu korist

posto nas ima puno koji pravimo originalne ritmove sa prelazima i intro-ima ''bez obzira da li sviramo:korga,jamahu,roland" sta mislite kad bi se dogovorili da pravimo zajednicki ritmove za pesme, to bi nam dosta ustedelo vremene pogledajte koliko nas ima kada bi svako napravio po 20-ak ritmova a ima nas 20-ak sigurno koji to rade pogledajte koji je to broj
  Reply With Quote
Star 11.10.2007, 13:51   #2
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Reden hehehe

koliko je ljudi videlo ovaj post i nista nema cak ni komentara
  Reply With Quote
Star 11.10.2007, 14:02   #3
BasariStudios
Zavisnik od foruma
 
BasariStudios's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2006
Mjesto: NYC
Godina: 48
Postovi: 2.340
Downloads: 45
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 77 puta u 30 Postova
Instrumenti: ARP 2600!
Interesi: Muzika
BasariStudios befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
BasariStudios pošalji poruku preko AIM messengera BasariStudios pošalji poruku preko MSN messengera BasariStudios pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Naravno da nema, 20 ritmova po pjesmama su 6 mjeseca posla,
kad bi svako bar po jedan napravio.
__________________
,,ŽIVOT NE TREBA SHVATITI PREOZBILJNO, UOSTALOM TKO SE ŽIV IZ NJEGA IZVUKAO!
PAMETNI IMAJU PRAVA DA GOVORE GLUPOSTI, ZA GLUPE JE TO OBAVEZA!
BITI PAMETAN MEDJU GLUPIH JE ISTO KAO I BITI ZIV MEDJU MRTVIH!,,
BasariStudios je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2007, 14:25   #4
tesla
Saobracajni Inspektor
 
tesla's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.09.2007
Mjesto: beograd
Godina: 46
Postovi: 764
Downloads: 135
Uploads: 2
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 25 puta u 22 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: muzika
tesla befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
tesla pošalji poruku preko ICQ messengera tesla pošalji poruku preko MSN messengera tesla pošalji poruku preko Yahoo! messengera tesla pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Nedim Pokaži Post
Naravno da nema, 20 ritmova po pjesmama su 6 mjeseca posla,
kad bi svako bar po jedan napravio.
pa ajde da uradimo svako po jedan pa neka neko preslusa i kaze dal valja pa onda moze dalje drugi, treci................
20 ritmova po pesmama je bar za mene i vise posla od 6 meseci mozda neko moze i brze i bolje i siguran sam da moze al brate treba ti extra puno vremena za to. No mozda nije lose da se pocne od jednog samo da se ne uhvatimo nas 10 za istu pesmu treba se prvo dogovoriti ko ce koju da radi (mislim pesmu)
tesla je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2007, 14:49   #5
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Zdravo ljudi,ideja je odlicna i treba je iskoristiti ali ima nesto sto se mora dodati!Licno sto se mog iskustva tice stvari stoje ovako!Ja kad iskonvertujem ritam on mi zvuci kao kakica i mnogo slabiji sa izlazom od od ostalih ritmova koje ja koristim iz mog seta i onda moram da uzmem i da ga editujem notu po notu u opciji record u klavijaturi!Na mnogo mesta bas sekcija se ne moze pojacati jer je do kraja a na bubanj izgubim mnogo vremena tako da mi treba da jedan ritam sredim oko 3-4 sata!E tak ga tako odradim zvuci mi verno i koristim ga jer mi na svirci zvuci i ok i moze da podigne ljude!Ako se slazete da svi radimo tako ritmove eto i mene u toj vasoj ekipi za razmenu ritmova Ok?
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2007, 15:44   #6
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Daumen hoch

Odlicna ideja,ja sam za.

E sad jedno pitanje,sta imas da radis toliko oko ritma (20 ritmova = 6 meseci)
to je oko 9 dana po ritmu?
Bas me zanima kako taj zvuci?
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2007, 01:10   #7
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard pozdrav ljudi

e i ja se pitam znam da kolega Nedim poseduje veliko iskustvo oko studija, ali malo mi deluje da je to veliki vremenski period....
ja sam ljudi isto kao i vi pravio preko stw i zvuci verodostojno ali ako se to sve odradi sa Cubase i jacim programima cuo sam da zvuci jos bolje....ali ja to ne znam

ali za nase potrebe moze da se odradi ritam za 2 sata preko stw sto nas vecina i radi
i ako se dogovorimo svi za koje bi pesme radili mislim da bi to bilo ekstra, sta kazete?
treba praviti prvo za one pesme koje su starije i koje su se svirale i prosle i ove i koje ce se svirati i sledece godine: Dzej, Haris Dzinovic, Toma Zdravkovic, Brena, Ceca, i sl.
ljudi ima nas dovoljno hajde da napravimo akciju.

svaki predlog je dobro dosao
  Reply With Quote
Star 12.10.2007, 08:12   #8
x3meSRB
Odomaćeni član
 
x3meSRB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.10.2007
Mjesto: Balkan bre
Postovi: 529
Downloads: 445
Uploads: 12
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: PA1X 96mb + usb
x3meSRB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i meni je mnogo bolje kad posle konvertovanja sa s worksom rucno prepravim parametre i velocity jer su midi fajlovi sa kojih skidamo stylove shugavi zato to i tako zvuci.... ja sam za da svi napravimo po jedan ritam i da ga ubacimo ovde. Ne po deset nego po jedan ali nek bude extra... evo ja cu da dam ideju, ajde da pravimo ritmove sa trubacima jer oni su deficitarni, tj nema dobrih... znaci 7/8 sa trubacima 9/8 rumbe begini itd ...... ja se bacam na posao .....
x3meSRB je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2007, 09:18   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam osobno ovaj projekt predlago i zagovaro još od prvog dana kad sam pristupio forumu i yu.midi stranici. Postojao je u download centar za super-članove koji su izrađivali super-stylove tj gotove aranžmane za pojedinu pjesmu od intro do endinga. E sad ja si i nadalje pravim ritmove. Akcija je stala, a materijal koji pristiže su obično pjesme koje više nisu toliko aktualne na gaži tj tezgi.
Treba vidjet, ali još uvijek zagovaram projekt da se razdjelimo na grupe i da se za svako podneblje ili tip glazbe prave posebno ritmovi. Što meni primjerice vrijedi neki 9/8 ritam kad ga uopće ne sviram, ili nekome od vas neki specijalni drmeš ili zabavnjak.
A s druge strane ukinuli smo postavljanje MIDI fileova. Jedino rješenje da ovaj projekt zaživi je da se stavi u download centar 20-tak specijalno dobrih MIDI fileova (trenutnih hitova) i od njih da se prave super stylovi. Svi imamo doma EMC SW ili KAT2000 i ajmo u akciju. Šaljite svoje radove, a "komisija" će postaviti najbolje u download centar. Jer badava ako ja pravim pjesmu od jednog MIDI fila, ti od drugog a netko treči od trečeg. U globali ta pjesma je preko MIDI-ja slična jedna drugoj, ali samo najvernija orginalu ima smisla za rad.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2007, 13:51   #10
antalus
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Reden jasta more

znam da je reklamiranje zabranjeno ali posto smo u deficitu sa midi fajlovima hteo sam da predlozim svim kolegama mesto sa najvecim brojem midi fajlova, znaci nije rec o reklamiranju da me pogresno ne shvatite u pitanju je www.midi-matrix.com i sve je besplatno pa tu mozemo naci dosta pesama.

nije nesto ekstra kvalitet ali zavrsava posao

i ja cu da odradim nekoliko ritmova pa cu da posaljem

nadam se da mi moderatori nece skinuti adresu
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
ima, koliko, nas, sve


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije