Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.07.2009, 20:28   #71
milanche007
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.07.2008
Postovi: 174
Downloads: 2589
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg Extreme,Roland XP30
Interesi: Sex,droga,alkohol...sve sto vole mladi
milanche007 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

zato sto je tesko naci dobrog basistu,ovako klavijaturista se priuci skine par figura i cepaj...i lakse se uklopi u svirku,plus drzi linije(moze nesto i da odsvira) i svira bas,a ovkao sa bas gitarom moras da imas kompletnog klavijaturistu,koji bi non stop morao da vuce linije i da svira solo,a da ne govorim o forspilima gde se preplicu dva instrumenta sa razlicitim temama(maskarada od cece,forspil idu violine na pocetku pa se nastavlja lead).jbg malo sam skrenuo sa teme.pozzz
milanche007 je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2009, 00:23   #72
alen248
Vredan član društva
 
alen248's Avatar
 
Registrovan/a dana: 24.02.2005
Mjesto: Paraguay
Postovi: 177
Downloads: 17142
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
Instrumenti: CharlesBafAV
Interesi: CharlesBafAV
alen248 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
alen248 pošalji poruku preko ICQ messengera alen248 pošalji poruku preko AIM messengera alen248 pošalji poruku preko Yahoo! messengera alen248 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidim da u ovoj temi ima svega i svacega, a to je inace kod muzicara tako uvjek se neko voli hvaliti u fazonu "joj ima posla nemogu glave dignut" pa onda "dnevnice po 100-200 e" govorim za Bosnu. Ma dajte kakve gluposti pricaju pojedinci. Pa se onda desi da se meni jedan kolega hvali kaze: imaju 20 svadbi u mjesec dana halo kako je to moguce pa ne zene se ljudi ponedeljkom i utorkom itd. Ja znam da se kod nas zna raditi i za 10-15 e, a sto neko u temi rece sto da ne kad neko zivi samo od svirke jbg neko citav dan irgetuje za 7 e. Ipak cinjenica je da je posao muzicara danas podcijenjen tu nema govora a za sve su krivi nadri muzicari koji sebi kupe laptop ili aranzer i pustaju fajlove, a pravi muzicari nemaju posla ili rade za male dnevnice.
I da kazem svoje misljenje: Nek se svako snalazi kako zna i umije i nek svira za koliko god on misli da treba to je individualna stvar. Takva su vremena ljudi, tesko ce iko kucu napraviti od svirke kao sto su nekad muzicari radili u ona zlatna vremena!
alen248 je offline   Reply With Quote
Star 20.07.2009, 23:02   #73
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@stevo.trucker

Prijatelju, imas organizovan cenovnik kao da radis u banci a ne u kafani. Svaka cast ako u svakoj prilici uspevas da odrzis cenu i sacuvas tezgu.
Ja sa pogadjanjem uvek balansiram i kalkulisem, u zavisnosti od toga kakav baksis ocekujem od svirke, sto opet zavisi od sastava gostiju. Neki put idem i za baksis ako je proverena ekipa, ako smo im vec svirali i uzeli dobru kintu...
Desi se i da pogresim pa bude mrsavo, ali sve je to deo posla i rizika. Vrlo cesto baksisa bude mnogo vise nego pogodbe.
caka012 je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 08:51   #74
mamula
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: Herceg Novi
Postovi: 39
Downloads: 91
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Guerrini
mamula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Interesantan post, tek sam ga sada pročitao.
Moram priznati da u Crnoj Gori bar u ovom dijelu gdje sam ja nema prvih bendova. Uglavnom su to aranžeri koji 90% puštaju na fajlove a i oni koji sviraju su ispod prosjeka. Za sve je to kriva kriza.
Interesantni su komentari pojedinih muzičara, što se tiče plaćanja pojedinih tezgi u drugim nam republikama bivše države. Imao sam prilike da upoznam dosta muzičara i vjerujte da je sve ovo tačno! Tu prvenstveno mislim na hrvatsku koja ima najbolje plaćene tezge. Pričao sam sa kolegom iz Dubrovnika. Kaže da njih 4 za ispraćaj svatova do restorana uzmu 600€ (2-3 sata svirke). Ja ne mogu sam uzeti više od 50€ (harmonika), i to kad kažem toliko nije im svejedno. A ako im pomenem gitaristu odbijaju sa zgražavanjem!
Crnogorcima je važno samo da se nešto čuje, nije važno šta i da bude što jeftinije.
mamula je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 09:42   #75
murtson
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 11.03.2009
Postovi: 50
Downloads: 19
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
murtson befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@mamula
taj kolega ti je sigurno rekao istinu.dvojka (harmonika i gitara)u dubr. uzimaju po 200€po glavi.(3000kn.)za "ispraćaj svatova" .
murtson je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 10:46   #76
olympya
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 18.04.2009
Postovi: 27
Downloads: 75
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
olympya befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

evo ja i kolega neke obične večere, lovačke fešte i drugo slično tome sviramo za 800 kn(cca110e), vjenčanja za 3000 kn(cca 415e), a ako sviramo u nekom restoranu petak, sub i ned onda za nekih 600 kn po večeri, sve je stvar dogovora, naravno cijene koje sam naveo su ukupne...tu kod nas u Istri (Hrvatska) konkurencija je strašna....ima jako puno bendova a duo-trio da ne govorimo mada je sve to na midi i kad ih čujem prođe me volja za ikad više svirat ali jbg šta je tu je, svatko se bori na svoj način. Za mene pošto još idem u srednju s tim novcima sam glavna faca šta će poslije bit neznam ali zasad sam više nego zadovoljan jer kupim si sve što trebam platim si i puno mi ostane sa strane mada se sve to popije prije ili kasnije...ima jedan duo kod nas koji imaju neki ugovor sa Draženom Zečićem i Jasminom Stavrosom i sviraju uvijek kad je koji od njih u Istri, oni su face i berba im je 4000-5000 kn na večer a rade kao ludi stalno sviraju imaju "šleper" razglasa i sviraju uvijek kad je neka veća faca kod nas....možda uspijem i ja do toga jedno dana...hehe...pozzz

Promijenjeno od Vule (05.10.2009 u 10:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
olympya je offline   Reply With Quote
Star 01.10.2009, 10:57   #77
mamula
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.07.2009
Mjesto: Herceg Novi
Postovi: 39
Downloads: 91
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Guerrini
mamula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od murtson Pokaži Post
@mamula
taj kolega ti je sigurno rekao istinu.dvojka (harmonika i gitara)u dubr. uzimaju po 200€po glavi.(3000kn.)za "ispraćaj svatova" .
E moj kolega, znam ja da je tačno! Nisam ni sumnjao, samo sam konstatovao. Pitam se gdje sam tu ja!?
mamula je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 10:36   #78
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard khm...

Citat:
Originalno postovano od murtson Pokaži Post
@mamula
taj kolega ti je sigurno rekao istinu.dvojka (harmonika i gitara)u dubr. uzimaju po 200€po glavi.(3000kn.)za "ispraćaj svatova" .
cijene se kreću od-do, ima bendova koji svatove sviraju za 3000kn a ima ih i po 13000kn, (1eur=7,2kn) sve ovisi od mjesta do mjesta, kvalitete benda i opreme, ali i repertora. Oni koji rade isključivo zabavnjak, rok, fanki, domaće, strane, po potrebi i jazz, takvi bandovi su skuplji. Konkretno mi uzimamo 7000kn (cca1000 eur) s tim da imamo svoje dečke za "pratnju" i njima dajemo 1000kn. Njih je 5, nas je do nedavno bilo 6, sada 5.
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2009, 15:40   #79
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo, situacija je sve gora i gora ...
Gaža skoro više pa i nema. Rijetko tko uzima muziku za vikend na period 3-4 mjeseca. Ako te i angažira, onda je to maximum 2-3 vikenda da vidi kakav će mu biti promet. I onda kad mu se pročuje da ima muziku i počne punit lokal, onda on odustane jer mu razbijadu, pa problemi s murijom, premali mu je promet i sl ... Ma daj stari, malo sam previše prošo u životu da bi meni prodavo muda pod bubrege.
A što se tiće svadbi, cijene su počele padat. Eto, najjači bend je kod mene spustio cijenu za 500 € i sad im je cijena s pratnjom 2.000 € (ekipa je ranga HOT-LINEA, ako ne i bolja).
Ja sam za sad spustio cijenu svadbi na 250 € po glavi bez pratnje, ako je pratnja onda 300 €. Ispod toga ne mogu.
A i gaže iznad 350 Kn više nema. Ako idem na svirku kao dvojac nitko više neda od 100 € + cuga i klopa pa ne znam kako dobro da sviraš i koliko da nas je u bendu.
Eto, neki dan me mole stari frendovi gitarista i basista da ih uzmem na svirku, da će svirat noć svaki za samo 150 Kn (20 €), inaće dobri pjevaći i svirači. Al, eto jedva nalazim solidno plačen poso za sebe i frenda s kojim inače radim, a kamo li da idemo kao četvorka.
Btw, pitajte Svirka (trebo je ovaj vikend sa mnom svirat) čime mi plaćaju lovci zabavu. (veprovinom na kile)
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2010, 17:00   #80
CraZyKORG
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.10.2009
Mjesto: Beograd/Pancevo
Godina: 34
Postovi: 45
Downloads: 68
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: KorG Pa80
CraZyKORG befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Beitrag

Ima nas troje. Pevac,pevacica i ja klavijaturista - prateci vokal.
Nasa cena je : 150-180e.
Nekada radimo za 40,a nekada i za 50e.
Iskreno,najvise puta se desi da dobijemo svi po 45e.
20e uvek odvajamo za iznamljivanje ozvucenja i 10e za gorivo.
To nas ubija! Jbg. Nemamo svoje ozvucenje...
Eto,ukratko.
CraZyKORG je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije