Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.12.2013, 23:30   #351
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.161
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Možda ne treba, ali bi sigurno dobro došao.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
neconix (07.12.2013)
Star 07.12.2013, 05:17   #352
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ta distorzion gitara nije bas reprezentativni sound, da bi se pokazao kvalitet BK-9. U sustini je kod BK-9 ta distorzija nacinjena od dva Layera koji Crossfadeom, kontrolisanim modulacionim tockom, prelaze jedan u drugi. Jedan Layer je osnovni sound distorzirane gitare, a drugi je Harmonics iste. U sustini dosta jednostavan sound koji uz par efekata moze uvijek i na svakom iole kvalitetnom aranzeru, da zvuci ovako ili bar slicno, kako se cuje na snimku. Zanimljivo bi bilo da je ovo isto uradjeno sa saksofonom, klarinetom, violinom... i to sa istocnjackom muzikom koja je prilicno virtuozna. Ne vjerujem da bi rezultat bio bas ovakav, iako je BK-9, po mom skromnom misljenju, trenutno best-buy, kada se radi o aranzerima, bez obzira na nedostatak samplera. Medjutim, treba ipak ostati na zemlji. Krivo sjedi a pravo govori. Ovo su ipak promocioni trikovi koji bombasticno djeluju na "obicne smrtnike" odnosno pucanstvo. To je uostalom i bio cilj.

Promijenjeno od tranzit (07.12.2013 u 05:19 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2013, 20:23   #353
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Morison
Bio sam da probam Roland Bk9 u Roland Planetu u Beogradu, i imam neka pitanja na koja ti odgovor sigurno znas

Ja sviram uglavnom narodnu muziku po kafanama, diskotekama, uglavnom mladja publika da bi shvatio o cemu se radi Meni ne odgovara da prilikom promene ritma svaki put moram da otkljucavam/zakljucavam ritam, i da otkljucavam/zakljucavam tempo. Razlozi su barem za mene veoma prosti, zamorno mi je i veoma ne prakticno jer u sat vremena svirke odsviram barem 30 pesama.

Meni je potrebno da ritmove menjam nezavisno od solo "boja". Svaki put kada promenim ritam, da on krene sa tempom koji sam mu ja odredio prilikom editovanja istog. Potrebno mi je oko 60-100 solo boja, koje mogu da biram u bilo kom trenutku, nevezano za ritam koji se trenutno koristi. Za one touch znam, ali to mi ne igra ulogu jer mi je potrebno da mogu u bilo kom trenutku da izaberem bilo koju od 60-100 unapred spremljeni solo boja. Problematika i ono sto me zanima je da li mogu da napravim performans listu, u kojoj cu odabirom menjati samo solo boje, a da promena solo boja nema uticaja na tempo ili ritam. Znaci samo solo instrumenti na oba uper-a da se promene zajedno sa efektima koje sam im dodelio prilikom editovanja, bez potebe za zakljucavanjem tempa.

Da li je gotova ekspanzija za Bk9, i kada ce biti dostupna ?

Da li mogu na samoj klavijaturi da editujem ritam, npr da editujem svaki pojedinacni udarac bubnja kako bi im menjao velocity ? Ako ne moze na klavijaturi, da li moze na racunaru u nekom software-u ?

Da li moze da se promeni reverb za vokal, ili jedino moze da se koristi fabricki napravljen preset ?

Da li mogu da se naprave terce na Bk9, i koji je princip koriscenja (odabira) ?

Nadam se da nisam zamoran
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2013, 20:36   #354
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1.Moguce je uskociti u bilo koji ritam u bilo kom folderu i tako ce ti ostati poslednje birana boja. Na pocetku cele procedure, izaberes jedan performance. Zakljucas ritam. Sa zakljucanim ritmom mozes ici po folderima i birati sledeci ritam bilo koji, kada ga izaberes on ce krenuti u onom tempu koji si mu dodelio kao default tempo. Dakle, sa te strane, mozes sarati po ritmovima na ovaj nacin sa istom bojom koliko god hoces.
Kada hoces da predjes u drugu boju (performance) tada je potrebno zakljucati TEMPO da performance ne bi povukla tempo koji je u nju usnimljen (podsecam da smo ritam vec zakljucali i tako treba da ostane sve dok ne bi zeleo da ti performansa povuce i boju i ritam). Sada mozes menjati bolje (performance) koliko god ti je potrebno.
Kada opet zelis samo ritam da promenis, ides na USB (pamti ti poslednji folder gde si bio) i treba otkljucati TEMPO (mada mozes u tom momentu otkljucati SVE posto postoji mogucnost da se na jednom assign tasteru moze dodeliti UNLOCK ALL).
Posle izabira ritma, ponovo zakljucas tempo (i ritam), biras boje i tako u krug....

2. Pitanje u vezi expansion pack-a: trebalo je da je u najvece gotovo, ocigledno nekakav zastoj povodom toga sto Japan preuzima kompletan posao a Roland Italy zatvaraju.

3.Sto se tice ritma, moze se menjati sve za svaku udaraljku posebno (velocity, tropojasni EQ za svaku posebno udaraljku i jos puno toga) ali se moze napraviti USER DRUM SET za svaki ritam posebno. User drum set podrazumeva pravljenje seta od svih postojecih udaraljki iz svih setova ali i njihovo fino doterivanje, filter, decay, pan, pitch tuning.....

4.Reverb za vokal je preset koji ne moze da se menja, Za vokal samo moze da se podesi EQ.
5.Terce se mogu napraviti, svaka skala je jedan performance.

6.Nisi zamoran, taman posla! Sve sto mogu da pomognem samo pitaj!
Pozdrav!
Morison je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2013, 01:59   #355
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni licno ne odgovara to zakljucavanje i otkljucavanje tempa prilikom svake promene ritma, i to je glavni razlog zbog kojeg necu kupiti Bk9. Kome to ne predstavlja problem, mislim da bi klavijatura bila odlican izbor zbog kvaliteta zvuka, kvaliteta izrade, mogucnosti editovanja bubnja... Dirke na Bk9 mi se svidjaju, kuciste ne izgleda jeftino, klavijatura je veoma lagana s obzirom na broj dirki... Uzgrad nije ni siroka, sto ce odgovarati onima koji ne mogu da produze ruke na stalku. Mislim da 2000e koliko kosta je korektna cena za sve sto nudi.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 28.12.2013, 00:57   #356
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Apsolutno korektna cena, a sve ostalo su samo lični afiniteti i kome šta odgovara. Mada, ako nekako možeš, testiraj klav. malo duže, možda i možeš da se navikneš na taj sistem rada. Uostalom, za sve u životu moramo biti malo fleksibilni, tako i za te instrumente. Ništa nam neće hvaliti ako malo promenimo svoj način rada, a za uzvrat dobijemo željeni rezultat.
calevh je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio calevh za ovaj koristan post:
worga (03.01.2014)
Star 28.12.2013, 12:41   #357
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos jednom da naglasim, zakljucava se i otkljucava samo tempo pri ovakom nacinu rada. Zakljucas tempo kad biras boju, otkljucas kad biras ritam.
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
worga (03.01.2014)
Star 04.11.2014, 07:17   #358
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li neko ovde koristi BK9 da nam kaze iz iskustva koliko je lako/teško koristiti ga za tezgarenje i koliko je funkcionalan za editovanje ritmova i sl.

Takodje me interesuje da li cita ritmove od ranijih Rolandovih aranzera ili mora da se rade iskljucivo novi ritmovi za BK?

Nesto sam se zainteresovao za njega ali ovde kod mene ga ni jedna prodavnica nema za probu.
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2014, 10:27   #359
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se editovanja ritmova tice, kada se naviknes gde je sta mozes vrlo brzo da prilagodis svaki ritam po svom ukusu. Ima 3 multi efekta za ritam sekciju, tropojasni ekvilajzer na svakom instrumentu ali i na svakom elementu bubnja, mozes napraviti user drum set od svih setova....takodje, style composer je tu, ako treba da se nesto dosnimi ili promeni u samom ritmu... Dakle tu nema zime.
Cita sve ritmove svih starijih Rolanda. Negde odmah zazvuce dobro, negde je potrebno malo prilagoditi instrumente u samom ritmu...ali bitno je da svi ritmovi rade. Potrebno je da ritmovi budu u .stl formatu, oni stariji .sth se moraju prekonvertovati pa rade i oni.
Mozes videti na mojim demo snimcima kako ja funkcionisem. Ja sam povezao jedan ipad koji mi olaksava manipulaciju mada je moguce raditi i bez ipad-a. Na ipad-u sam, u jednom programu, napravio nekoliko stranice sa precicama do najvaznijih performansi. Klikom na ekran pozivam najcesce potrebne performanse kada nekog pratim. Kada ja pevam, u istom tom programu sam namestio da kada izaberem tekst za odredjenu pesmu, program automatski otposalje midi komandu kojom poziva pripadajucu performansu i ja samo krenem sa sviranjem...
Morison je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2014, 15:59   #360
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala na brzom odgovoru.

Vidim da koristis ipad preko camera kita pa me zanima, da li se istovremeno napaja preko istog kabla ili ne?
sale_band je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:25


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije