Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.11.2009, 20:13   #21
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1065
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

A vidis Markec,ja sam moju platio 109.000 i nesto u NS,a video sam tu cenu i u Subotici kod Svrakana,otkud ta razlika?
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2009, 20:15   #22
mimiki
Stvarno kod kuće
 
mimiki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Batajnica
Postovi: 1.074
Downloads: 1564
Uploads: 11
Rekao HVALA: 21
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: CharlesLakOB
Interesi: CharlesLakOB
mimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mimiki pošalji poruku preko AIM messengera mimiki pošalji poruku preko MSN messengera mimiki pošalji poruku preko Yahoo! messengera mimiki pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

E50 je u Megamusicu 1100eura a u Mitrosu 850eura
__________________
dok na ruci imas prst ne mora da bude cvrst!
mimiki je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2009, 20:16   #23
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ja sam moju platio 102000 Verovatno da imaju nekad akcije i slicno a mozda i uticaj Evra na Dinar!Znas kad sam uzeo moju i platio sam je 102000 a kad sam se raspitivao bila je oko 110000
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 19.11.2009, 20:57   #24
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Da nije Svrakan umesan u neku malverzaciju sa cenama?
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 10:29   #25
sekicol
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 3
Downloads: 159
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sekicol befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od dzvadzvaka Pokaži Post
Ako si vest sa lemilicom ja cu ti kazem sta treba da uradis i da onemogucjis zastitu tj da je skines ali to nema svrhe ako ti se mikseta ne gasi prilikom rada jer znaci da je prag osetljivosti limitera dobar. U slucaju da ti se mikseta gasi pri nesto vecoj snazi ``cupaj`` limitere na pojacalu i resio si sve svoje probleme. To nije nikakva mudrost. A to sto se limiteri pale na mikseru tj sto mikseta ide u ``pik`` ne moze nista lose da donese samo moze da te opomene da se smanjis malo da ti ne poodpada rigips sa plafona na glavu. Ja taj mikser imam vec godinama i nisam izvadio limitere jer se mikseta ne gasi ni pri maksimalnoj (normalnoj) snazi i nikada se nije ni gasila ali znam koliko ona moze i sta moze pa je ni ne silim. Ako snage zafali (a nece jer je 2x350-400w, koliko ona realno ima, sasvim dovoljno) postoji snagas tj slave i opet resen problem. Drago mi je da jos ima ljudi koji znaju i za druge miksere osim PowerMate-a jer ova Yamaha zasluzuje svaku pohvalu pogotovo u odnosu kvalitet-funkcionalnost-cena a pogotovo ovo trece jer powermate sigurno ne opravdava svoju cifru a radi isti posao kao i Yamaha emx 5000 i pri tom nije tako kristalno cist ton kao kod yamahe..... Necu vise da je hvalim, ona u svakom slucaju radi pos`o. Sve u svemu ako mikser radi kako treba: Mujo na`rani svinje i ne diraj nista. Pozdrav!
dali mozes da objasnis kako se skida taj limiter na emx5000 i gde se on nalazi u mixeti?
sekicol je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 16:53   #26
dzvadzvaka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 13
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
dzvadzvaka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Cim sam se prikljucio ovoj temi javilo mi se 50 ljudi (nisam brojao) da im kazem kako se to radi,Neki su u startu odustali neki su odradili a neki se pokajali. Ovom prilikom obavestavam sve clanove da nikom vise necu reci kako se to radi jer sam jednom nasem clanu 5 dana objasnjavao sta treba da uradi i na kraju mi je rekao da sam mu sjebao mikser a on u stvari povadio pogresne delove i ko zna sta sve nije pocup`o jer kad je vratio sve "kako je bilo" mikser nije proradio. Svasta moze da se desi i ne zelim da snosim bilo kakvu krivicu i grizu savesti zbog nestrucnosti pojedinaca a sve samo zato sto je coveku puno da plati 10-20 evra da mu se to odradi kako treba. Dakle miksetu pod ruku pa u prvi servis neka ti to povade ako bas mora ali cesto ne mora nego se pomeri prag osetljivosti limitera tj. popravi ono sto je oslabilo (zargonski receno) i mikser radi dalje. Sve u svemu svaki serviser ce vec znati da li treba ili ne treba vaditi limitere ali ako insistiras povadice on to bez problema kao sto rekoh za 10-20 evra.Pozdrav i svako dobro!
dzvadzvaka je offline   Reply With Quote
Star 21.10.2010, 18:48   #27
sekicol
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 3
Downloads: 159
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
sekicol befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nije problem 10-20 eura nego ovde u australiji nema takav servis, ako ti nevalja mixeta ides kupis drugu a meni bezveze stoj emx5000 kao rezerva! samo kad bi znao gde je taj limiter odfikarijo bi ga pa i nek crkne mikseta! inace koristim montarbo od 2x250watt ali je mnogo jaci od emx5000 verovatno zbog limitera, to kod montarba nema voleo bih malo po nekad da promenim, dali neko zna dali na dynacorda se desava slicna stvar posto i kod njega vidim da ima neki limiter?
sekicol je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2010, 05:10   #28
dzvadzvaka
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 13
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
dzvadzvaka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Prijatelju nema taj limiter nikakve veze sa snagom miksete. On samo sluzi da se mikseta tj. snagas na mikseti brani od preopterecenja. Kada miksetu teras u pik i kad nemas granice ona iskljuci snagas na par sekundi i nastavi dalje. To je vise opomena da se smanjis. Inace EMX nema 2X500W kao sto pise. Ja sam je ganjao do 385W ali u krajnjem trenutnom piku tj klipu negura nesto malo preko 500W. Do 385W na 4oma nista joj ne fali i radi kao sat tako da ako ti se gasi na manjoj snazi definitivno nesto nije u redu sa mixetom a nije kriv limiter. Ako si resen da posto poto iscupas limitere pokusacu da pronadjem slike koje sam slao pojedincima koji su pokusavali da izigravaju majstore (vecina ih je uspela) pa ces sa slika videti sta tacno trebas da "pocupas" i sta da odradis. Nije komplikovano samo ako nisam obris`o slike poslacu ti na P.P.
dzvadzvaka je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 19:25   #29
perosc
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.08.2008
Postovi: 2
Downloads: 44
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
perosc befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Unglücklich Nervira me LIMITER

Na Yamahi EMX5000,kad blinka limiter(tj.kad pjevačice pjevaju) onda nesto pucketa na kutijama.To me užasno nervira i plašim se da se nesto ne desi kutijama.Na forumu sam procitao da to neki vade,a ja nemam nekog dobrog majstora u blizini pa bih zamolio nekog ko zna(dzvadzvaka)) kako se to radi,da mi pošalje upute oko toga./Svu odgovornost uzimam na sebe ako pogriješim/a nadam se da neću pogriješiti.Unaprijed zahvalan.
perosc je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2012, 19:44   #30
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

jel ti lampice trepere samo ili svetle non stop dok pevaju pevacice?
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:56


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije