Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.04.2016, 21:27   #41
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Neznam cemu tolika polemika oko ove teme , ali ..... u tyros sintovima je mrezni deo za napajanje sastavljen od 3 zasebna chopera i to , za napone 3.3v za procesore , 5v za ostala ic kola , i 12v za napajanje pretpojacala , pojacala za slusalice , hrd diska i td .Tako da neverujem da je od napajanja , nego moze biti od nekih kablova , ako je bio u servisu , moguce da ih cika majstor nije postavio kako su bili . Moj tyros kupljen je tako sto u njemu fali zastifni lim na maticnoj ploci ,, i radi ko top ...... Kvar moze da bude i na samoj ploci gde su uticnice izlaza , posto tyros ima muting modus pri ukljucenju , da se nebi culo dum u zvucnicima , zujanje moze da se desi ako su fet tranzistori za muting spaljeni , ,,,,zbog pogresnog spajanja sa razglasom , ..... toliko od mene , inace ja sam svoj tyros 2 sam popravio , naravno uz servisno upustvo . Kolega ako na njegovom rec nema zujanja , onda je u pitanju ploca gde su izlazi , jer signal za rec se uzima pre izlaza tj odma iz ploce gde je DAC converter .... hvala na razumevanju

Samo da dodam sledece
Ispravnost izlaya se moze proveriti digitalnim voltmetrom tako sto se postavi opseg merenja na 20 volti , i meri se napon na samom kablu ukljucenom u izlaz , nesme biti napona , ako instrument pokazuje neki napon ,,, do 3 volta , spaljen je fet tranzistor za muting , ili ga zamenuti , ili ga jednostavno skinuti , ali ce pri tom biti dum u zvucnicima , a ako se zameni , onda radi kao nova sprava , naravno bez zujanja ,,,,,, imo sam taj problem i zato i pisem o tome
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (22.04.2016 u 21:36 sati)
gagan je offline   Reply With Quote
Star 22.04.2016, 21:55   #42
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo kako to izgleda sematski , iz servisnog upustva
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/


Promijenjeno od gagan (21.03.2018 u 22:08 sati)
gagan je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2016, 14:52   #43
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na praktičnom, korisnom postu. Izmijerio sam izlazne napone, sve je na 0,0. Čak i naponi sa suba, slušalica.

Tyros nikad nije bio u servisu, nisu kablovi u pitanju, kao što sam već napisao, to sam primijetio doslovno preko noći. I opet kao što sam već napisao, isprobali moj Tyros 3, bruji. Kolegin Tyros 3 bruji, Psr770 ne bruji, mikrofoni ne bruje, Voicelive 2 ne bruji. Na napajanje sam posumnjao upravo iz tog razloga što je izvedeno u sintu, ne van njega. Još je izvedeno i uzemljenje kojeg npr. Tyros 2 nema a napajanje je možda čak isto. Eto, pretpostavljao sam a možda krivo.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 23.04.2016, 20:37   #44
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ste ispitali napon na izlazima , i on je nula , onda je stvar resena , kvar je u choperu , koji se nalazi u tyrosu i to napon + , - 12v On napaja elemente pretpojacala ..... to je to , al bih te zamolio da mi kratak audio posaljes da cujem to zujanje , hvala
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije