Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studio - Uradi sam

Studio - Uradi sam Kompletna postavka kucnog ili pro studia, oprema, prostor, izolacija...

 
 
Alati tema Display Modes
Star 13.10.2016, 23:32   #1
salle88
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.07.2009
Postovi: 10
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
salle88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Midi na kompjuteru vs audio sa klavijature, konfiguracija za laptop

Cilj mi je da napravim što kvalitetnije demo snimke svojih pesama. Plan mi je bio da snimam audio direktno sa aranžera preko kartice (+ di box) u Cubase na kompjuteru (napominjem da od pomenute opreme posedujem samo aranzer koji će uskoro biti zamenjen novim). Koliko shvatam ovako se dobija najbolji mogući zvuk sa klavijaturom u kućnoj produkciji? Pre nekoliko godina sam se raspitivao na istu temu i dobio sam odgovor da se obradom midija na kompjuteru nikako ne može dobiti kvalitet zvuka kao sa klavijatura, jer ni jedna zvučna kartica u kompjuteru nije toliko kvalitetna kao sound generator u klavijaturi. Pošto nažalost tek sada počinjem da se bavim ovim stvarima i dalje sam početnik i mnogo toga mi nije jasno. Zanima me pre svega da li je ova konstatacija tačna i da li važi i dan danas, s obzirom da sam davno dobio taj odgovor, a tehnologija u svim oblastima jako brzo napreduje...

Pošto nameravam da kupim laptop koji bi mi služio i za muzičku produkciju, zanima me kakvu bi konfiguraciju za svoje potrebe trebalo da uzmem? U produkciji bi koristio aranžer, virtuelne instrumente, glas i možda akustičnu gitaru. Čuo sam da se generalno za potrebe produkcije uzima kompjuter sa 16gb rama i više, ali me zanima da li je to za moje potrebe previše?

Hvala unapred na odgovorima.
salle88 je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije