Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.05.2013, 15:15   #1
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.270
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Korg PA600 i solo boje sa razlicitim efektima

Da li je moguce na Korgu PA600 napraviti da uz ritam vuce tri boje(Upper1-3) sa razlicitim efektima i kako?
Recimo Upper1 boja sa portamentom i mono,Upper2 boja koja nije mono i Upper 3 boja sa distorzijom.
Ako moze,hoce li recimo,ako pozovem neku drugu boju iz banke boja(ne performanse) na mesto Uppera1 i ta boja imati portamento i biti mono iako nema takve efekte u "izvornom" obliku?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 16:37   #2
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ....

...i ako tako uradis,nece ti imat druga boja koju prozoves na upper 1 2 ili 3 te efekte.
Dodato:
izvinjajem se...nesto sam pobrko oko postavljanja odgovora
pa je pola doslo a pola nestalo.

to nece ici bobane.
jedino da ides u soundedit pa da tamo sempl po sempl ili boju po boju priredjujes sa efektima,polyjima,monoima..itd i tako je podesis ali onda ti je uvjek takva.
i onda da takve postavljas u performanci bez efekata,jer su editirane vec sa efektima.
i u jednoj perf imas tri boje sa tri razlicita efekta.
znaci prvo sjednes,napravis kavu,zapalis cigaru i onda polako (OVO JE NAJBITNIJE U SVEMU TOME )
SOUND EDIT,izaberes boju koju hoces i onda MENU i tu je dotjerivas sa efektima i na WRITE SOUND i to je to.
i za jedan perf,ti trebaju tri boje,samo ako ces u drugoj perf koristit jednu od tih boja,te ce ti boje imat te efekte i parametre koje si u SOUND EDITU namjestio.
a za ono drugo,procitaj prvi post.
pozdrav
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...

Promijenjeno od al bundy (18.05.2013 u 17:00 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 18:44   #3
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.270
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok,to sam shvatio,ali desava se recimo da boja kojoj je u sound edit namesten portamento i mono u performansi nema ove efekte.Dakle kako podesiti performansu da boja vuce svoje efekte koje sam podesio u SOUND editu?Gde sta ukljuciti,iskljuciti pa onda tako usnimiti performansu?
Hocu da u performansi imam samo poredjane boje a ne da su u njoj dodatno editovane.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 18:52   #4
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Ok,to sam shvatio,ali desava se recimo da boja kojoj je u sound edit namesten portamento i mono u performansi nema ove efekte.Dakle kako podesiti performansu da boja vuce svoje efekte koje sam podesio u SOUND editu?Gde sta ukljuciti,iskljuciti pa onda tako usnimiti performansu?
Hocu da u performansi imam samo poredjane boje a ne da su u njoj dodatno editovane.

Da razgraničimo, portamento nije efekat, već tip boje. To možeš podesiti u sound-u i tako memorisati. Dakle portamento nema veze sa efektima. U uperima 1 2 3 možeš koristiti recimo dve boje sa portamentom i harmoniku koja nije portamento, ALI, efekta možeš dodati isključivo samo dva na sve tri boje. I portamento boja može imati delay i hall... zar ne. Kada se takav performans memoriše, treba znati da prilikom menjanja upera 1 gube se izabrani efekti, jer upravo uper 1 vuče efekte. Treba spomenuti da u soundu se može kroz oscilatore napraviti jedna boja od 16 boja. Sređivanjem i dodavanjem jedne po jedne... bilo da su portamento ili ne i kao takvu memorisati kao jednu boju. Dakle napravimo jednu boju od 16 boja i u sva tri upera izaberemo upravo takvu koja je pravljena od 16 boja. 3x16= 48 boja u jednom tonu.... malo li je? Ja lično nemam želje za tim osim kada radim harmonike ( troglasna, petoglasna....) čak mi je i to previše čačkanja.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 19:04   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bobane, jel to pao pa600??
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 19:24   #6
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.270
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@rolandx
Nisam siguran da razumem.Ne zelim da dodajem nikakve efekte u performansi,zelim da boje imaju samo svoje efekte,to jest da budu onakve kakve su u SOUND editu.Dakle kao sto sam napisao u prvom postu.Da li to uopste moze da se napravi?
Iz ovoga sto si ti napisao,ako prva boja ima distorziju kao efekat,da li to znaci da ce i ostaim dvema bojama jedan od efekta biti distorzija?Pretpostavljam da jedino sto mozemo da uradimo je da je iskljucimo ako nam ne treba za druge dve boje i ostaje nam samo jedan zajednicki efekat za sve tri boje?
@yamahapassion
Jos uvek ne moze da se tako kaze,pasce kad ga budem oborio,to jest,savladao.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 19:36   #7
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Da li je moguce na Korgu PA600 napraviti da uz ritam vuce tri boje(Upper1-3) sa razlicitim efektima i kako?
Ne moze. Performansa (koju smo izabrali) moze imati 2 efekta koji se dodeljuju proizvoljno na uper 1, 2 i 3. MENU-EFFECTS-REAL TIME TRACKS.

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Recimo Upper1 boja sa portamentom i mono,Upper2 boja koja nije mono
Moze. Mono i portamento podesavas u sound-u, nevezano za ta dva efekta.

Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Ako moze,hoce li recimo,ako pozovem neku drugu boju iz banke boja(ne performanse) na mesto Uppera1 i ta boja imati portamento i biti mono iako nema takve efekte u "izvornom" obliku?
Da, i obrnuto.
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 20:37   #8
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.270
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da rezimiramo,dakle nepotrebno je u SOUND editu postavljati efekte i odredjivati da li je boja solo ili mono i sa portamentom ili bez.Ili drugacije receno postavljanje tih efekata nema nikakvu svrhu osim "preview".Tacno?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 20:52   #9
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ......

pa tacno.
samo ako hoces na sve tri boje da imas razlicite efekte onda je netacno.
a sta si mislio sa tim da radis konkretno??da sviras sa sve tri boje odjednom da svaka boja ima razlicat efekat ili sta te konkretno zanima u vezi ovoga??
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Ok,to sam shvatio,ali desava se recimo da boja kojoj je u sound edit namesten portamento i mono u performansi nema ove efekte.Dakle kako podesiti performansu da boja vuce svoje efekte koje sam podesio u SOUND editu?Gde sta ukljuciti,iskljuciti pa onda tako usnimiti performansu?
Hocu da u performansi imam samo poredjane boje a ne da su u njoj dodatno editovane.
ja tebe sad bas i nerazumijem nesto...
il iti mjenjas SOUND EDIT sa MENU od performance.
ako ti je u SOUNDEDITU (taster lijevo gore pored style play tastera)...
znaci ako si tuj boje editiro,ona mora imat efekat koji si joj namjestio bilo gdje da je pozoves u performanci na upp 1 ili 2 ili 3.
a performance znaci editiranje boja u performancama...
izaberes performanc na MENU i tu editiras ili stelujes efekte i poly i mono itd
sve tri boje ti tada imaju iste efekte,a mono ili poly i portamento stimas po upperima koji hoces da ti bude.
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...

Promijenjeno od al bundy (18.05.2013 u 21:03 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 18.05.2013, 22:58   #10
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.270
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@al bundy
Zbunjujes me prijatelju,ako sam dobro razumeo prethodna izlaganja znaci da nije moguce u performansi da svaki od tri uppera ima svoj poseban MFX.
A ti kazes :"samo ako hoces na sve tri boje da imas razlicite efekte onda je netacno".
p.s.Znam razliku izmedju SOUND EDIT menija i Menija za performanse,samo pokusavam da shvatim kako sve performansa moze da utice na efekte boja kao i na postavke mono/poly,portamento.
Boban010 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:55


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije