Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.02.2012, 21:41   #81
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja ako sam dobro skontao ovdje su testirani basovi kv2 sa 2x12 koji je mislim 49kg,i bas verse 18 koji je 45 kg,tako da ta razlika u kilazi nije nesto posebno,razlika je verseova 15 sa 32kg,ali ako su ova dva tu negdje po kvalitetu i snazi onda verse 15ka ispada iz igre(pretpostavljam).Vec dugo razmisljam kako da probam oba sistema i do sad nisam znao da artist ima oba,samo da snijeg ode :-)
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2012, 16:50   #82
Kewa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2012
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Kewa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja nekako zaboravim da je i ta veličina i težina bitna ljudima, profesionalna deformacija (sa moje strane). Jesmo, poredili smo ih i u svirci (dan poslije), u praznoj sali ( slično restoranu, sa finom akustikom, bez zvonjave), imali smo iste impresije. Namjerno nisam spominjao svirku, jer i najbolji sistem loš tonac razvali, mi smo postavili sve, i naš mikser i našeg tonca, pa je to bilo uredno, a ja sam nekako navikao testirati zvučnike sa nekim kvalitetnim snimcima, već odprilike znam šta da "slušam". Kažem, oba su radila odlično, kod nas je čovjek i kupio Verse D:sider sistem u poređenju sa KV2, jer je njemu radio malo toplije, ali smo prodali i dva sistema KV2 u istom periodu, njima je on bolje radio. To su nijanse, mislim da nema muzičara koji ne bi bio sretan sa bilo kojim od ova dva sistema, pogotovo za neke normalane svirke, tipa 300-450 ljudi. Imamo mi slučajeva gdje su ljudi gazili sa jednim od ova dva sistema i 700-800 ljudi, ali to nije realno, bezveze je forsirati nešto i dobiti kontra efekat, ljude bole zubi poslije toga, ovo su ipak samo dve kutije plus sub, bez obzira na vrhunski kvalitet.Što se tiče štimanja Verse-a, ako je čovjek to poštimao, sve ok, ja uvijek to nešto pipkam, tražim maksimum iz sistema, naprosto volim da vidim i čujem o čemu se radi. U svakom slučaju, ako se ide na Verse, moj izbor bi bio D:sider 12 (x 2)plus jedan D:sider 18 ( 15-ka je idealna sa D:sider 10, ali mislim da je to već dosta slabiji sistem, naravno, i jeftiniji). Kod KV2 je to EX 10 ( x 2 komada) i jedan EX 2.2. Sve iznad kod KV2 je drastično skuplje ( dve EX 12 plus EX 1.8 sub je oko 8000 eura), tako da je ovaj manji sistem neki optimum.
Kewa je offline   Reply With Quote
Star 16.02.2012, 23:29   #83
accordst
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 11.08.2011
Postovi: 135
Downloads: 240
Uploads: 14
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
accordst befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo da se malo nadovežem na težinu i veličinu... što se toga tiče Verse mi se jako sviđa,još neke sitnice da prodam i on bi vrlo lako mogao postati moj konačni izbor.
SISTEM dva kom.D Sider 15+18SUB je cca 300eur skuplji od takvog sistema sa 2x12'',a pošto ima svirki koje bi se mogle odraditi sa dvije 15''-ice(u odnosu na D Sider 12 su135dB vs. 131dB podrazumjevam da daju bas dovoljan za neke manje svirke) to mi se nameće kao logičniji izbor.S obzirom na ukupnu cifru tih 300eur nije velika razlika.
Gledam dalje spescifikacije sub-ova i pratim kako se u meni javlja,ona ljudska pohlepa,he,he,a odnosi se na slijedeće.
Sub 18 je 45kg,64x64x70cm;133dB,a sub 215(sa dvije 15 ice u sebi) je 136dB; 50x60x86 cm;50kg
I sad vrag mi ne da mira i uzmem metar pa mjerim kako bi to stalo na zadnje sjedalo (pošto je auto limuzina-ne bi mjenjao auto zbog razglasa )
i ispadne da bi lakše ''ugurao'' taj Sub D Sider 215 nego sub 18'',malo me odbija cijena ,al vrag ne šuti nego mi šapće kupi jači sub pa ne kupuje se to svaki dan,a i lakše ćeš ga ''ugurati'' u auto,nema veze što je 6kg teži,konkretniji će ti bas ''izaći'' nego iz 18''-ice...itd
Ovaj jači sistem bi dobio za 5900 eur i on je cca 800 eur skuplji od para 12 ica i jedne 18'').
Tu ''vrag'' još ne završava svoju priču za cca 6000 on nudi 2x D Sider 12 i dvije odvojene D Sider 15'' ice ,a ja mu kažem čekaj pitat ću ljude na forumu šta oni misle tom ''vražijem poslu'' pa da čujem ljudi ...
Volim saslušati konstruktivna razmišljanja pa sam na kraju odlučiti.

P.S. Nisam još ništa odlučio.
Što nisu kutije napravili teže i veće,pa bi ih otpilio odmah u startu ,a ne ovako ....
accordst je offline   Reply With Quote
Star 17.02.2012, 15:14   #84
Kewa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.02.2012
Postovi: 10
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Kewa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Male svirke ( ali baš male, restoranske ili slično) se mogu raditi bez basa. Filozofija ovakvih sistema je da je bas uvijek tu, ali niko ne kaže da se ne može svirati i na satelitima, slika jeste drugačija, ali ako nema potrebe za wooferom, to je to. Ja, iskreno, preferiram 12", bolja mi je kompletna slika i bez basa sam radio samo akustiku, a za sve ostalo sam ga nosio, nema veze kolika je svirka, sigurniji sam (nema veze na kojem sistemu sam radio, uvijek tako radim). Meni se sviđa ovaj komplet 2 x D:sider 12 plus 2 x D:sub 15, kad je mala svirka ide jedan sub, za veće dva, a ako je db u pitanju, staviš ih jedan pored drugog, ne lijevo-desno, pa će raditi malo glasnije. Ovaj sub je i malo brži, bolje reaguje na neke tiše varijante. E sad, da je maaalo veće i skuplje, jeste. Ali dobro radi .
Kewa je offline   Reply With Quote
Star 20.05.2012, 14:27   #85
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Verse D sider 2x12 i 1x15 je i moj izbor
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2012, 15:17   #86
sinisa kg
Vredan član društva
 
sinisa kg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2010
Postovi: 119
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 18 puta u 15 Postova
sinisa kg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo konacno i ja da nadjem malo vremena da poslusam Verse u radnji kod nasih prijatelja u Artistu BG-kolega me je zamolio da ih cujem i prenesem mu zapazanja-a ona su jednostavna-dopalo mi se.Satelit sa 12" mi cistije radi i iznenadjujuce dosta basa ima-15" ima malo manje preciznu zvucnu sliku ali mozda je to do nekog preseta-nismo proveravali koji je-bas 18" radi odlicno-precizno i jako-dobar damping pa nema nepotrebnog"muljanja"-sa 12" odlicna kombinacija.Interesantno je i to da je fabrika vodila racuna o 2 nama bitne stvari(a mnogi proizvodjaci je zaboravljaju)-rucke na kutiji osim estetike imaju i dobar polozaj za nosenje i premestanje kutija kada su u monitorskom polozaju(i postavljene su gumene stope da se negrebe kutija kada je na podu u bocnom polozaju)i kabal koji se dobija uz kutije(multicore-struja i signal zajedno)-a tu je i disc sa editorskim softvare-om-ali pre svega dosta linearan i (sto bi se reklo)cist ton i odlican odnos bas-mid-hi na malim snagama-po meni bitan faktor za nas sve.....
sinisa kg je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2012, 16:18   #87
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sinisa mene bas te rucke jako nerviraju,mnogo mi je teze sa ovim ruckama staviti kutiju na stalak nego li sa klasicnim,a stopice bi mogle biti malo vece debljine mislim na one gde se nalazi rupa za stalak.Ujedno to bi bile i jedine zamerke mene kao korisnika za ovaj fantastican proizvod.
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2012, 23:08   #88
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja tebi Siniša pričah jesenas a ti mi ne vjeruješ Izgleda da će Verse ubrzo put Prijepolja, zvao me danas Žarko da se raspita...

Dule i meni su premale stopice jedina mana jer se malo kutija krnji prilikom spuštanja na tlo, naravno ako se ne povede računa. Raspored ručki i meni odgovara, praktične su za nošenje a srećom imamo stalke koji se pomoću vitla dižu i spuštaju pa je mnogo lakše.
U svakom slučaju drago mi je da si zadovoljan a meni lično i Sinišino mišljenje mnogo znači!
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2012, 00:26   #89
Dule Va
Vredan član društva
 
Dule Va's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.04.2008
Mjesto: Valjevo
Postovi: 169
Downloads: 569
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Pa3x
Dule Va befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ja mislim da vreme ove firme tek dolazi,moze biti da jos uvek nisam navikao na polozaj rucki,a ovih dana planiram potraziti neke malo deblje stopice bas iz tih razloga.Svakako da Sinisino misljenje i ja jako uvazavam.............
Dule Va je offline   Reply With Quote
Star 01.06.2012, 21:44   #90
intersite
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.09.2008
Mjesto: bihac
Godina: 52
Postovi: 38
Downloads: 315
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: klavijature
Interesi: muzika
intersite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
intersite pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dule Va Pokaži Post
I ja mislim da vreme ove firme tek dolazi,moze biti da jos uvek nisam navikao na polozaj rucki,a ovih dana planiram potraziti neke malo deblje stopice bas iz tih razloga.Svakako da Sinisino misljenje i ja jako uvazavam.............

Sretno i puno para sa novim sistemom !!!
intersite je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:15


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije