Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2015, 11:49   #421
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Izasao novi update za YEM 2.3.1

Tyros5-76:

http://download.yamaha.com/search/de...asset_id=65957


Tyros5-61:

http://download.yamaha.com/search/de...asset_id=65957


Improved the usability of the Wave Mapping area for Normal Voices.
- Increased the compatibility between models concerning the behavior of Portamento for Normal Voices.
- Some function for developer added.
- Other minor problems have been corrected.

Promijenjeno od tyros2 (19.09.2015 u 11:52 sati)
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2015, 01:22   #422
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I dalje mi se desava ista stvar sa YEM-om, ali vise sam navikao da priupitam kolege ovdje, kako ste zadovoljni tonom bass gitare u ritmovima? Do sad sam u dosta ritmova koristio Mega voice Finger, velocity 60, i nimalo nisam zadovoljan. Basa kao basa, te frekvencije ima, ali to nije to. Nizak je, zatvoren, vecina ga je u subu, fali mu generalno prisutnosti. Isprobacu obicni finger, nemam svoj razglas pa mi je to malo zeznuto, a Tyrosovi zvucnici su nula bodova u reprezentativnosti kako balansa elemenata, tako i generalno bilo cega sto je zvucno ''strano tijelo'' u klavijaturi. Nedavno sam se pozabavio drum setom sa vrlo kvalitetnim semplovima, koji na racunaru i NA RAZGLASU zvuce odlicno, a na Tyrosovom sistemu ocajno. Takodje sam primjetio da je generalno Tyrosova zvucna slika na sistemu bez bas binova njezna i tanka, totalno neubjedljiva, sa cak i vrlo blagim nedostatkom visokih. Probacu se jos poigrati sa master kompresorom, mozda ga cak i ugasiti. Da ne budem protumacen pogresno - Tyros zvuci jako lijepo, tu nema price. Samo mu fali malo agresivnosti, sirovosti u ritam sekciji, za koju ja nikako da pogodim balans. Vjerujem da kolega Casper ima neki tajni recept za to
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2015, 03:12   #423
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nemam ja neki poseban recept, mogu samo podijeliti vlastita iskustva. Prvi preduvijet za izvlačenje maximuma iz aranžera je kvalitetan sustav na kojem ćeš slušati ono što radiš, a to sigurno nisu zvučnici koji dolaze uz Tyrosa. Mislim da nije dobro raditi niti na ozvučenju na kojem sviraš.

Treba imati linearan sustav koji će pravilno reproducirati ono što izlazi iz klavijature. Da li su to studijski monitori, kvalitetne slušalice ili nešto treće ovisi o uvjetima/novcima u/s kojima radiš. Bitno je da možeš kvalitetno čuti promjene koje radiš jer je u suprotnom sav trud uzaludan.

Što se tiče bas gitare, mislim da nije toliko važno koja će vrsta biti odabrana već kako će se ona "poklopiti" s ostalim instrumentima/aranžmanom. Bas bubanj je tu najbitniji čimbenik i bez njegove "podrške" nikada nećeš dobiti bas groove. Zato obrati pažnju na kombinacije, jedan acustic bas nikada neće zazvučati dobro s Electric bas bubnjem. Karikiram stvari ali mislim da si me razumio.

Slijedeći segment koji i te kako utječe na sound je dinamika odsviranog, ovdje prvenstveno mislim na bas bubanj i bas gitaru. Glasnoća se dobiva pojačavanjem klavijature, a ne dizanjem velocitija do maximalnih vrijednosti.

Kažeš da si probao MV Fingered bas i nakon toga ga promijenio na "obični" fingered. Razlika bi se mogla uočiti samo onda ako je ovaj MV i odsviran sa svojim specifičnim tonovima. Ako je bas dionica odsvirana bez njih, korištenje MV sounda nema niti smisla jer se u suštini radi o istom sondu basa.

Master compresor sigurno donosi određena poboljšanja ali se ona i manifestiraju na cjelokupnu zvučnu sliku. Poigraj se malo s DSP kompresorom na kanalu bubnja i bas gitare, tu ćeš imati mnogo veći utjecaj i preciznije ćeš utjecati na problem koji te muči, tj. bas sound.

Što se tiče sistema bez bas binova i lošem soundu Tyrosa, stvar potpuno jasna. Nikada se iz para 12" neće čuti sve ono što izlazi na line outu Tyrosa. Ali moraš znati i još jednu stvar, niti najbolji bas binovi ne mogu dobro odraditi svoj posao ako u gornjim kutijama nemaju odgovarajuće zvučnike. Mislim da većina aranžer muzičara radi osnovnu grešku i "štedi" na ozvučenju. Ne mislim tu na tebe ali znam da mnogi čitaju ova naša piskaranja pa da ih samo malo podsjetim . Neki idu ovakvom logikom. Recimo da je ulog u instrumente 5 000 eura. Onda se kupi klavijatura za 3000, a ono što ostane ode na razglas. Nema tu sreće, potpuno kriva raspodjela. Đaba ti dobar auto ako su mu gume ćelave.

No da se vratim na bas "filozofiju". Moje pravilo je da mix jednog te istog Styla nikada ne radim duže od 15tak minuta. Uvijek provjeravam urađeno na barem dva sistema (slušalice - monitor), s različitom glasnoćom (volumen klavijature malo na 1/4, a nakon toga na 3/4) i radim usporedbu sa "matricom". Pod matricom podrazumjevam jedan ili dva Styla koji su namjenjeni za sličnu vrstu glazbe, a već su isprobani na gaži i rade dobro.

Eto, od mene toliko za ovaj kasni sat, a sada idem spat.
casper je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, casper, za koristan post:
maricm (06.10.2015), NordX (05.10.2015), VUNIMRAV (05.10.2015)
Star 06.10.2015, 00:07   #424
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zgodno je pogledati kako petica izgleda ispod ove "ružne" plastike.

casper je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2015, 21:26   #425
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Je... Vidio sam kako izgleda dvojka ispod 'ružne' plastike, trojka... Da mi je vidjeti kako MOJA petica izgleda iznutra...
No dobro... Iznenađen sam kako se komentira sound petice. Zanimljivo. To rijetko čitam. A rijetko je iz razloga što osobno još uvijek imam dvojku i s ravnim eq na mixu i ravnim na T2 klavijatura radi jako lijepo. Naravno da još malo dignem eq na klavijaturi u 'V' šablonu i zaista sam uvijek ugodno iznenađen kako dobro izlaze akustične, električne gitare, bas, pa i onaj isfurani stari yamahin bubanj. Čisto, snažno. Sve to na Zeck Vector T3 i Sb120. Ništ posebnog. A di je petica iznad dvojke...
Možda malo previše filozofije po pitanju sounda? Petica zaista ima sve, radi fantastično, samo što mlijeko ne doji. Zato ne mogu vjerovati da sound 'nije baš'...
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2015, 11:57   #426
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Izašao novi update YEM-a, V2.3.2

[V2.3.1 to V2.3.2]
- Supported Windows® 10 (32-bit, 64-bit).
- Improved some function for developer.
- Other minor problems have been corrected.
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
tyros2 (07.10.2015)
Star 07.10.2015, 13:56   #427
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ehhh ovi ga saltaju opasno
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2015, 14:37   #428
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To se i traži. Nadogradnja softwarea je uvijek dobro došla, a mnogo je efikasnija i bezbolnija nego kada se radi na hardware, u ovom slučaju klavijaturi. Ovim tempom, čak i češće je Korg krpao nedostatke na svom poslijednjem modelu.
@tyros2 - kad obaviš nadogranju, javi da li ima kakvih ubrzanja po pitanju učitavanja.
casper je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2015, 15:32   #429
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ok!!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2015, 16:27   #430
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ee kad sam ja prezadovoljan sa T2,kako li su tek zadovoljni ovi sto imaju T5
NordX je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:50


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije