Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.09.2009, 10:18   #1
miki022
Početnik forumacije!
 
miki022's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.06.2004
Postovi: 13
Downloads: 565
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
miki022 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard PA800 blokira-problem

Desilo mi se par puta sledece...PA800 radi i iz cista mira zablokira ni jednu funkciju ne mogu promeniti...ni tempo ni jacinu nista a sto me najvise zacudilo slajdere sve vratim na nulu a zvuk i dalje ide..i kad sam naravno ugasio klavijaturu i upalio nije hteo da podigne system i stajalo je na displeju samo KORG i posle ponovnog gasenja je podigao sistem.Ako neko ima iskustva sta bi to moglo da bude?Dali je struja u pitanju ili nesto drugo?

Promijenjeno od Vule (11.09.2009 u 10:29 sati)
miki022 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 10:28   #2
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pa moze svasta da bude jbg,moze struja.moze neki sempl da ti koci pa ti blokira klavijatura!Uzmi lepo obnovi sistem i ako ti se opet javi to onda znaj da je do semplova a inace je poznat problem kod Pa serije da kad nesto recordu a ostala ti je upaljena transpozicija hoce da zakuje na toj boji i tako to!Proveri sve lepo i to je to!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 10:32   #3
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Postoji mogucnost da si u set ubacio nesto sto nije za pa800 nesto sto je za pa80 ili pa1x a ne pasuje pa ti se Korg gubi. Pregazi sistem i instaliraj svoj set ali jedno po jedno, znam da ce da potraje ali to ti je jedino resenje, a ako ti se ponovo pojavi takav problem u skorije vreme, idi u servis, nema ti druge. Pozz
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 13:47   #4
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

evo dobro su kolege naveli ali ima joos jedan nacin a to je da tre zeza os instaliras ovaj novi i nece ti blokirat a i nemoj svasta ubacivat posebno global jer kvari ti klavijaturu i zeza drukcije zvuci koji god da set citas citaj bez globala moj savjet eto tako pozz
korg18 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 18:32   #5
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moj savjet je da provjeriš da ti nije memorija prepuna ... zna i tada isto da se desi, a to je i ujedo glavni uzrok crkavanja RAM memorija, ako niste znali, eto da znate ...

Sva ona crkavanja, koja su do sada bila navedena, kladiću se da je za većinu razlog pretrpavanje sinta ...
Dodato:
Mnogi i ne provjeravaju koliko im je memorije ostalo, samo trpaju ... uvijek provjerite, bar ti nije teško ....

Promijenjeno od ognjen-ogy (11.09.2009 u 18:33 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 18:40   #6
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ogi necu da te podsecam kao starog clana da procitas pravilnik,ali uzrok crkavanja RAMA,nije tema ,a pogotovo tvoj odgovor nije tacan,memoriju mozes da punis do kraja,to nema veze sa crkavanjem.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 18:47   #7
cvele
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.06.2008
Godina: 34
Postovi: 104
Downloads: 168
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
Instrumenti: Dallape SuperMaestro
cvele befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zasto bi memorija crknula ako je napunjena do kraja??? Onda ispada da bih ja RAM na svome racunaru trebao mijenjati svakih 7 dana. RAM ako je ispravan on mora raditi i sa 99% zauzeca memorije i sa 1%. Ocito je da klavijature ili RAM memorije imaju neku gresku koja se namjerno ili nenamjerno potkrala inzinjerima koji su to sve projektovali, pa zato crkava RAM.
cvele je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 19:16   #8
ognjen-ogy
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2007
Mjesto: Ima me svukud !
Postovi: 150
Downloads: 929
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: Pa 800 ......
Interesi: Muzika, računari ....
ognjen-ogy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ognjen-ogy pošalji poruku preko MSN messengera ognjen-ogy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro ljudi, izvinite molim vas ....
ognjen-ogy je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 19:52   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kod problema s učitavanjem systema kao i kod PC-a tako i kod klavijature problem može biti ili u procesoru ili u memoriji, tako da apeliram kolegu Svrakana da ne bude strog u donošenju osude naspram kolege Ogya iako je u pravu da sample memorija ne može sablokirati niti jedan synth. Il radi il ne radi.
No memorija za samplove nema veze s blokiranjem nikakve veze, jer routing syntha tj sama procedura rada mu je takva da kad podigne OS, tek onda ide prema perifernim jedinicama tj tzv quazi kontroleri daju instrukciju "vanjskim" jedinicama da započnu s radom, pa bio to FDD, HDD, CD-ROM, flash reader, Solid State disk il RAM za samplove.
Znači hardverski ga može štekat samo procesor il ploča i normalno na istoj ploči RADNA memorija, a softwarski samo neka loša instrukcija u sistemu. Reinstal sistema (osnovnog, ne komplet), a ako ni to ne pomogne onda servis.
Zaboravih napisat da također napajanje zna i te kako bit veliki problem, no to je barem lako provjerit, izmjere se ulazni i izlazni napon i ako je izvan tolerancije se je jasno.
__________________
u penziji !

Promijenjeno od kreso (11.09.2009 u 19:54 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 22:29   #10
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

poz kaao sto rece kolega nema veze memorija nju mores da punis maksimalno ja dok sam imao pa800 stavljo sam sve u nju do kraja i nije me zezala a dok sam imo stari os na njoj set 36 mb blokirala mi klava non stop kad sam ubacio ovaj novi os ma radi ko doksa i set mi je bio 62 mb i nije me zezala ram kao ram on nema veze on kad crkne samo ti neradi jedna polovina memorije i tu nema sta a da blokira od rama ma jok grijesite mnogi od vas kao sto sam napomeno u jednoj od tema nemopjte da citate global kao sto reko GLOBAL steti vam klavijature moj svajet jer imo sam problem sa tim kad je kupite novu nemojte global ubacivat jer to fabricki vec ima i nema potrebe da se ubacuje eto tako nadam se da su me neki svatili
korg18 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije