Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.01.2012, 17:39   #1
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Aktivne kutije do 1000 eura ili???

pozdrav svima...da vas uvedem u pricu najpre...imam mixer soundcraft EFX8, snagas crown macrotech 1201 i par jbl jrx 115...generalno zadovoljan sam zvukom dok sam u sobi,a kad odem na svirku,ove jrx115 se izgube u prostoru,bacaju daleko do 3,4 metara ispred sebe,i posle ih nema,samo bas..najslabija karika u svemu tome su definitivno visokotonci u ovim kutijama..dosta su slabi,nepouzdani,mutavi,vec 2 puta mi crkavali i sl...kutije su inace 250 wati...e sad,ima jedna firma, da ne imenujem,dobio sam preporuku od kolege sa foruma, koja prepravlja taj jbl i stavlja nove visoke i nakon toga bi trebalo dosta kvalitetnije da zvuce...ta prepravka kosta oko 300 eura..same kutije me kostale oko 400 eura...kad sve to saberem i oduzmem,mogao bih sve to da prodam (kutije i snagas) i dodati taj novac za prepravku i jos nesto malo mozda i imao bih oko 1000-1100 max evra za dve aktivne kutije...e sad sta mi je ustvari ciniti???da kazem da bi mi koristilo i malo vise snage,tj. snagas je ok,ima dovoljno snage,ali su kutije tek 250 wati...dilema je sledeca: da li zadrzati jbl jrx 115 ,i uraditi im tu prepravku,ili pak nabaviti neke aktivne kutije do 1000 evra??? naravno pitanje je, koje aktivne kutije do 1000 evra,polovne,nove-nebitno??? morale bi da budu 15",i da imauju bar 300-350 wati...iskreno nesto me vise vuce na aktivne kutije nego da prepravljam jbl,iz prostog razloga sto jbl ima preko 25 kila,blizu 27, plus nosim snagas koji ima 21-22 kila...ovako samo 2 aktivne kutije,pa nek su i 30 kila,ali to je to..i manje kablova i manje zapetljancija,i ne moram da razmisljam da li je pojacalo dovljno snazno za neke kutije,ili da li su kutije dovoljno izdrljive za neko pojacalo itd itd..mada opet,jos nisam odlucio...elem,kako se ozvuciti,imajuci u vidu ovo sto sam naveo??? da kazem da uglavnom radim kafice,clubove,diskoteke,gde treba malo vise snage, da ne moram stalno da razmisljam kad se pevac izdere dal ce kutija da mi stane,kao sto ima obicaj ovaj jrx 115...da vam kazem da sam otisao cak i u krajnost i razmisljao da uzmem i beringerove aktivne kutije b415 dsp,koje su trenutno nove na nekoj akciji za oko 700 evra..one su kao 600 wati,ali racunam da su oko 350-400,ako pise da su 600..takodje tu su i beringer aktivne b815 neo,koje u oko 1000 eura nove..i jedne i druge su procesorski kontrolisane...ako neko moze da kaze nesto o ovim kutijama beringerovim,iskustvo,neka se javi,necu mu nista...u cenu ulazi mackie srm450,ali su 12",tako da ipak ne bi njih..samo 15",jer sviram aranzer ,mora da bude 15", jer stalno idem i po nekim ogromnim lokalima,koji nemaju ama dibidus nikakav razglas,pa ja moram da se nagruvam onda i sl i sl...retko ali eto zatreba...dakle ljudi moji,ajd dajte predloge,sta,kako s cim,gde i tako..da resim dilemu oko ozvucenja
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 18:29   #2
barney
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.11.2011
Mjesto: Melmac
Postovi: 16
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: drombulje
barney befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sta god uradis od toga sto si naveo, to jednostavno nije dovoljno za to cime se bavis. Ozvucenje koje imas je dovoljno samo za tvoj monitoring. Takodje i to sto bi eventualno uzeo kao alternativu tome sto imas.Aktivne kutije ti ne bi nista pojednostavile sto se kablova tice vec naprotiv. Umesto jednog kratkog napajanja sa slejv,vukao bi dva dugacka za kutije a umesto dva dugacka zvucnicka kabla,vukao bi dva dugacka kabla. Postoji doduse i kabal kroz koji ide i signal i napajanje ali to nije bas jeftino. Ako bas hoces aktivne kutije, ja bih ipak uzeo te SRM 450. Sasvim lepo sviraju bas fekvancije i sigurno su pouzdanije od tih Behringer. Obzirom da imas pristojam mikser i odlicno pojacalo, mislim da bi zamena drajvera i prepravka skretnice bila najbolje i najekonomicnije resenje u tvom slucaju. Mislim da bi trebao da razmislis o dodavanju dva basa i aktivne skretnice u dogledno vreme. To bi znacajno rasteretilo tvoje satelite. Dobio bi i na kvalitetu a i na pouzdanosti eksploatacije.
barney je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:01   #3
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A jesi li razmisljao o varijanti da prodas te kutije, i kupis jedan bass bin i neke druge dve pasivne kutije ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:11   #4
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gle ovo stari(ja to tako kazem )
Taj srm450v2 nije los, ali bez basova, jos pogotovo sto ti kazes da ti ne valja, nemoj radit! Jedino taj jrx ostavi i radi sa mackiem zajedno, tako ces imati i basa i svega, pa jel tako... No, dobro necu o tome sada.
Kazes tako za jbl. hmmmm?!
Sto se tice Behringera pusti to, jedan od kolega mi je pricao da je behringera imao kao monitor, i da se jednostavno istopio poslje svirke... Tako da... Nemoj riskirati i "bacati" novce(ja sam imao neku srecu sa tim behringerom, iskljucivo mikseta, a za monitore ne znam).
1. Ev Elx115P nije losa stvar, 750€ je nov, ali se moze naci i za manje novca a polovan, sigurno mozes naci do 1100€ 1000w 15" bas i 134db....
2. Mackie Srm 450v2 isto tako, samo 12" bas (a rekao si da ce ti falit basa)
3. Rcf art 315A 350w 15" bas i 1.5 visokotonac i 128db(ja bih mozda na to isao) sad je nov u nasem artistu(BiH) 550€

Pa ti vidi..... Ovo ostalo ode sve gore(sa cijenama)....
Heh, sad naj ali naj naj najbolja solucija bi bila 2 FBT maxx6A, Polovne nac... ali to vec prelazi tvoj budzet, te 2 kutije su peri deri stari moj, da izvinete, kako prdnes tako ce i izac na nju, a dovoljno ima snage, basa i visokog tona!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:19   #5
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

hvala na odgovorima...ja sam mislio bas da se resim toga,ako mogu,tj. i snagas i skretnice i pasivnih kutija koje su po meni isto teske kao i ove sad novije aktivne,kako vidim po specifikacijama....da kazem eto da sviram najcesce za do 150 ljudi..ali jednom mesecno ispadne i svirka za malo veci broj ljudi,tacnije za skoro duplo veci broj ljudi(oko 250),a gazde u tim lokalima,nemaju ama bas nikakav svoj razglas,tako da ja sve moram da nosim...inace sem tih svirki, vrsile bi mi posao i kutije od 300 wati,pa zato mislio da predjem na aktivne neke....kod srm450 bas je ok i lepo radi,ali mi ne odgovara sto su 12",ipak bih 15" neke...ali ako ne ispadne nista ok,mozda na kraju i menjam visoke u jbl-u...videcu jos,da sacekam jos koji predlog...

mile druze,pa ako bih prodao jbl i dodao jos malo para bilo bi negde oko700-800 evra...koje kutije i bas bin bi mogao da kupim za taj novac a da to iole vredi???

pozz i hvala na odgovorima
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 24.01.2012, 19:47   #6
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jbg zaboravih da ne prodajes snagas, moja greska...

Onda u tom slucaju imas Wharfedale Titan 15 pasivnu za 350e komad, novu.
Sensitivity (db 1w@1m) 97dB
System impedance 8 ohms
Maximum SPL Peak dB 129dB
POWER HANDLING (Watts)
Continuous RMS 400
Program 800
Peak 1600

Po specifikacijama je jaca od JBL-a, pisali su ljudi ovde na forumu da je dobra kutija za taj novac. Uzmes dva komada, pa kasnije mozes da dokupis aktivan bass bin kad bude bilo para za vece svirke...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2012, 04:55   #7
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

drug probao sam i titan i dlx seriju,i mogu reci da u odnosu na jbl-a imaju samo vecu snagu,i tek za nijansu konkretniji zvuk i to ove dlx i neo a titan mi je tu skoro negde ko jbl samo sa vise snage,manjka na visokima...to je taj cenovni rang sa jrx,tako da su i zvucno manje-vise tu,nije neka velika prednost za wharfredale u odnosu na jbl sto se ove klase tice....

mirandes druze,jedino ove maxx 6 ako bih nasao do 700 evrica,mada ih nesto nema po oglasima...

hvala na odgovorima
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2012, 12:50   #8
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hmmm teeesko za 700€ za 800-900 vec sigurno mozes naci, mislim kod nas u BiH na jednoj internet "ebay" stranici sam nasao cak su se prodavale za 700€ 5 dana prije nove godine sad stoje 900€ dobre su to i pouzdane kutije! Probao sam ih nema mozda 2 tjedna. Stvarno kako ti kihnes na mikrofon, tako i izlazi na njih, jer cini mi se 2" ili 3" su visokotonci...... ugl i da su 1" predobre su, a o basu da ne pricam.... Jednostavno ako uspijes naci do 800€dobro je! Samo pazi na original komponente..... jbg... To ako uzmes miran si narednih 10 godina!!!
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2012, 14:00   #9
domino
Vredan član društva
 
domino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.03.2008
Postovi: 122
Downloads: 14
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 14 puta u 12 Postova
domino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Milane, sakupi jos malo para i kupi HiMaxx60 (FBT), i resio si problem. Ostavi se Wharfedale-a i Behringera, JRX115 i slicnih igracaka...Najiskrenija preporuka. Usput, neces morati da nosis binove za svirke u prostorima do par stotina kvadrata.
Da ne otvaram pricu oko binova itd...
Pozdrav
domino je offline   Reply With Quote
Star 25.01.2012, 18:14   #10
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

domino druze,dobra preporuka,ali..moje pojacalo na 8 oma daje tek nesto malo preko 300 wati snage...a ova kutija kako vidim je 700 wati...ja s mojim pojacalom necu moci ni da je zagolicam da ona radi kako treba...ostace velika snaga u njoj neiskoriscena,zar ne???
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:17


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije