Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.02.2012, 01:59   #1
rrahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rrahmanjinov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Behringer digitalni mikseri - iskustva, misljenje

Ima li ko iskustva sa Behringer digitalnim mikserima? Cuo sam dosta lepih stvari o njima ali od ljudi koji su isto samo culi,a ne radili na njima.
rrahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 04:25   #2
roloplastt
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.02.2012
Mjesto: Bosanska Krupa
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg Pa2x
roloplastt ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam imao priliku da sviram na behringer mix,ne znam tacno koja je serija,uglavnom novija je i digitalna,i mogu ti reci da nije bas na narodnjaka,vise za zabavne i rock...sve zavisi sta sviras,a ovo je moje misljenje.pozz
roloplastt je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 05:49   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ovo mi misljenje lici na onu klasifikaciju korg je za narodnjake, a yamaha za zabavnjake. Zasto je jedan mixer bolji za narodnu, a drugi za zabavnu ili rock muziku? Ja sam mislio da ako se mixer dobro nastima mogu svi zanrovi da se sviraju. Ili se varam?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 11:31   #4
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne varaš se...
momo je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 13:13   #5
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Navedi bar 1 ili 2 tipa miksera pa da probamo da ti pomognemo mozda neko ima isti. Cuo sam digitalni DDX3216 kako radi u fulu kutije + binovi i ubija kako zvuci. Kutije su bile Wharfedale,a lokal je Dva Galeba u NS pre 4-5 godina je bio ozvucen sa tim.. Novi DIGITAL MIXER X32 izgleda obecavajuce ali mislim da ce i cena biti paprena.

Ja koristim vec skoro 10 godina Behringer UB183FX Pro i sad je vec pri kraju pocinje da otkazuje. Na njega spajam Wharfedale Pro aktivne kutije i zvuk je odlican iako su dvosistemske kutije cuje se svakai ton kao da su trosistemske.
Bez nekog posebnog podesavanja i cackanja,dok sam skoro radio vecu svadbu i iznajmili smo dinakord 1000-2 i RCF kutije. Dvadeset minuta sam namestao zvuk i nisam uspeo da namestim. Kompletan zvuk je bio nekako mutan,sredine nigde sta god da sam uradio.
Sve u svemu po meni Berindzer nije los mikser i nema tu delenja na zabavne i narodnjake,ako imas kutije spoji berindzer na njih pa vidi kako zvuci. Mnogo zavisi i od kutija pa ako se tako recu uklope moze da zvuci odlicno.

Trenutno se dvoumim izmedju Yamaha MG124CX,Behringer i XENYX X2442USB ali mislim da cu da secekam jos malo dok ne stigne QX2442USB kod nas.

Promijenjeno od sinisa (10.02.2012 u 13:16 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sinisa za ovaj koristan post:
rrahmanjinov (10.02.2012)
Star 10.02.2012, 14:08   #6
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni se čini da je ovo sakupljanje postova...
Ostaviću temu, još neko vreme, pa ako se ispostavi da jeste to što mislim da jeste sankcije slede.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 19:33   #7
rrahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rrahmanjinov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav svima.Sto se tice modela, video sam Behringer DDX3216 i ovaj novi x32.Iskren da budem polako pokusavam da izbacim iz sebe predrasudu o digitalnim mixerima i da skupim hrabrost da polako predjem na neki takav mikser. Jedino sto sam imao prilike da cujem i da probam ranije bio je odlican jamahin dig. mikser 01v ili slicno.To je dobro radilo ali nekako nije uspelo da zazivi.Kolege (u koje imam dosta poverenja oko zvuka i svirke) su ga prodale i vratili se na analogni mikser. Moja grupa vec skoro dve godine svira na Allen&Heath ZED428 i veoma smo zadovoljni zvukom, ali nam se vec polako mota po glavi ideja da mozda pokusamo moderniju tehnologiju (ali se bojim da nas ne unazadi ).
Sto se kutija tice u pitanju su dinakordovi sistemi Powermax 3 i 5.
Iskreno retko ko ima poverenja u Behringer (bar je tako bilo) iako su zvucno i sa efektima bile veoma dobre u odnosu na cenu,jedino su stalno imale kvarove sa kanalima (bar su to neka moja iskustva i nekoliko kolega).Nekako mi je ulila poverenje ta prica da je Behringer preuzeo MIDAS, pa zato pocinjem da razmisljam o pomenutim mikserima.
Inace vidim da je cena na Ebay za DDX1632 nesto preko 650 eura,sto je veoma povoljno (pod uslovom da nemaju neki generalni problem) za X32 nisam uspeo da vidim cenu.

Promijenjeno od rrahmanjinov (10.02.2012 u 19:37 sati)
rrahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 19:47   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovaj sa komentarom o zabavnjacima i narodnjacima je sampion... njega treba odmah birati u upravljacka tijela foruma. Dakle... ostadoh bez teksta.
@rrahmanjinov
Razgradi konacno te predrasude o digitalnim mikserima, bice ti lakse. To sto je Behringer vlasnik Midasa, to nikako ne znaci da je sad on nesto posebno promijenio u pogledu kvaliteta svojih proizvoda. Nemoj da se zavaravas. Behringer jednostavno ima novac koji treba da investira i on to radi na najbolji moguci nacin. Ovo sve nema nikakve veze sa DDX3216 koji je inace sasvim pristojan digitalni mikser a pogotovo kad se uzme u obzir da se moze dobiti za male pare.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 21:40   #9
rrahmanjinov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 07.02.2012
Postovi: 27
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
rrahmanjinov ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa dobro, kolega Roloplastt je samo jedan od mnogih nasih kolega na ovim prostorima koji imaju misljenje da su odredjeni mikseri ili druge sprave dobre za jednu, a lose za drugu vrstu muzike.Necmo ga zbog toga osudjivati vec trebamo pokusati da mu nasim argumentima pokazemo da mozda to i nije tako. Znam dosta kolega koji su cak i veoma agesivni u odbrani ovih teza. Ovo je vrlo interesantna i kvalitetna tema koju bi trebali da stavimo kao zasebnu i smatram je veoma potrebnom,korisnom, a moze biti i edukativna.
Najveci problem kod digitalnih miksera je to sto nemamo gde da ih realno probamo,jer su retki. Vidim da hvalis DDX3216, pa me interesuje sta mozes o njemu da kazes.
Da se zahvalim i Sinisi na iscrpnom odgovoru.Sto se tice miksera koje pominjes Sinisa, na zalost nisu mi poznati.



Imam jednu veliku i iskrenu molbu za kolegu Vaxtera. Zelim da ga zamolim za bar malo postovanja i opste ljubaznosti u obracanju.Molim vas da ne iznosite javno neosnovane sumnje, a posebno bez ikakvih pretnji "sankcijama" ili bilo cime... u najmanju ruku nije pristojno. Ukoliko bilo sta posumnjate obratite mi se privatnom porukom,mejlom ili slicno i vrlo rado cu vam pojasniti svaku nedoumicu i prihvatiti kakvu god odgovornost i sankciju, ukoliko sam nesto pogresno uradio.


A sada da se izvinim svima ostalima zbog ovog skretanja sa teme.

Promijenjeno od rrahmanjinov (10.02.2012 u 21:43 sati)
rrahmanjinov je offline   Reply With Quote
Star 10.02.2012, 21:50   #10
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ako neko ovde ima razumevanja i strpljenja, to sam ja.
Vaše teme su već nekoliko puta brisane, i objasnio sam Vam zašto, a Vi iste iznova otvarate, uprkos mom objašnjenju da iste već postoje i da samo treba da ih potražite.
Ovu temu sam ostavio jer ne postoji ista, ali postoji jako slična u koju se i ova polako pretvara.
Tako da, čini mi se da Vi ipak nemate poštovanja ni prema meni i tome što sam Vam rekao privatno.
Dalju raspravu i pokušaj izvlačenja sa Vaše strane ću smatrati direktnim kršenjem pravilnika, što ista i jeste, i kao takva podleže adekvatnoj reakciji sa moje ili strane moderatora.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije