Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.06.2009, 21:30   #11
srklet
Banovan!
 
srklet's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.02.2009
Mjesto: wels
Postovi: 19
Downloads: 108
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 2 Postova
Instrumenti: yamaha psr s900
Interesi: muzika
srklet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Tyros 3

@jeftabgd


Pa ovako ....posto sam vec jednom kao ljubitelj yamahe stao na grabulju i lupio se po nosu kada sam presao sa Tyros 1 na Tyros 2...ovaj put cu da sacekam malo da cujem komentare vlasnika Ty III.
Mislim da razlika u cijeni izmedju T2 i T3 nije opravdana s obzirom na to sta se nudi u novom modelu. Treba sacekati malo i spustice yamaha loptu malo nize.....
A ovo zatisje ne sluti nista dobro....jeli to mozda razocaranje u model ...?
srklet je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2009, 22:18   #12
LOLE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.03.2008
Postovi: 22
Downloads: 346
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
LOLE befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ova šutnja nikako nije "razočaranje" u T3 već ljudi koji ga imaju toliko otkrivaju nove fore na njemu da jednostavno ne stignu niti napisati nekakav komentar...prvi ja kao ponosan vlasnik...inače nisam baš neki muzičar,relativno sam i mlad a živim u Splitu gdje se narodnjaci sviraju većinom s midija...ja ih volim(narodnjake) pa se trudim koliko toliko to improvizirati u živo! Što se tiče T3 još nisam otkrio stvar na njemu koju sam ja zamislio a da on ne može...jednostavno što svaki muzičar poželi on to može! Također je i sa T2! Dakle,male su razlike između njih i to u nekim nijansama...to može uvidjeti samo onaj koji ima oštro uho ili svira godinama Tyrosa pa onda pređe na T2 ili T3 pa se vide(čuju) male razlike ali u principu T2=T3

Kad budem u mogućnosti nabacit ću i koji demo! Što se tiče konvertovanja semplova sa T2 na T3 postoji konverter koji se skine sa službenih stranica T3 i jednostavan je za uporabu...također se mogu konvertirati i neki semplovi (većina) od korga (TR/LE...) i malo se doraditi u klavijaturi tako da gotovo svaki sempl od korga odlično zvuči i na T2 ili T3...eto to je to "ukratko" pa ako mogu još kako pomoći slobodno se obratite!!!!
LOLE je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 00:04   #13
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

T3, neću ništa prehvaljivati, za moje potrebe zvuči predobro i pola od njega neću koristiti...
Čuo sam razne priće o drugim formatima samplova,da tako zarađivaju, njihovi interesi i neznam šta sve ne
Toga sam se bojao, al me kolega Fico prosljedio na konverter
Sve se sa t2 na t3 da skonvertirati i jednostavno ne može zvučat loše, bar zasad koliko sam sprobavao...Prvi što sam primjetio, pripojio sam mikrofon i on puno bolje zvuči nego na psr3000, vocal harmony ima slične gotovo iste postavke ali je nekako točniji,čvršći,bolji...Šteta što t3 nema bolji v harmony, to će vjerovatno staviti u 4 pa će opet biti neka "senzacija"
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 00:21   #14
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Radio sam vec nekoliko tezgi sa kolegama koji imaju T3,ali svi su ubacili stare ritmove sa T2,i nista novo se tu ne desava.I sam vidim da je raspored funkcija manje-vise isti pa nije potrebno neko dugo privikavanje.
@LOLE
@b.o.Y.h.CK.Bez namere da nekoga uvredim ali muzika koja se svira u Hr ili Slo(narodna)je apsolutno light varijanta onoga sto mi sviramo u Srbiji.Verujem da T3,zvuci fenomenalno ako se radi Magazin,Fosili,Miso Kovac pa cak i za narodnjake tamburaskog tipa i cak za ove nase koji idu tamo kao Miroslav Ilic i sl,ali kad se nadje covek u centralnoj Srbiji to je malo zajebano.Ja sviram Va-76(praistorija)ali sviram Kameno srce(Novica Negovanovic),Ciganka sam mala,Samo noc jednu ludu noc(Saban)i jos gomilu pesama sa ,mogo promena ritma i tempa.Kolege sa T3,sa kojima sam radio kad naidje takva koska samo gledaju u mene i onda bude:Matori,'ajde ti odsviraj,to ne moze na ovome".
-Mene zanima da li je neko sredio tu klavijaturu da moze sve to da odradi,jer mislim da ima ti malo problema oko funkcije Tempa koja i nije bas odradjena kako treba i synchro,start,stop i sl.Kako se sa tim problemima borite?
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 00:35   #15
b.o.Y.c.h. ČK
Odomaćeni član
 
b.o.Y.c.h. ČK's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.04.2007
Mjesto: Međimurje, Bayern
Godina: 36
Postovi: 503
Downloads: 685
Uploads: 13
Rekao HVALA: 120
Zahvalili mu 43 puta u 43 Postova
Instrumenti: Genos, Scandalli, Bugari Gold
Interesi: Skupljanje salveta
b.o.Y.c.h. ČK befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko MSN messengera b.o.Y.c.h. ČK pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@jeftabgd
+1(slažem se u postpunosti)
Yamaha u narodnoj muzici nije dovedena u rang rolandovim stylovima te korgu, za yamahu nema ni polovicu toga šta ima za korg i roland...Tako da se nekima teško snalazit, dok treba počet iz početka...Npr na korgu dobivaš set, malo ga preurediš i sviraš, za roland opet ima svašta...Čini mi se kako je yamaha u početku narodnjaka, ali bit će nešto po tom pitanju, može yamaha sve samo nema ljudi koji će to "sve" napraviti...Po mom nedostaci u yamhinom aranžeru su što nema postepeno smanjivanje tempa, nema half bar i onaj breake što vraća na početni takt...Naravno na ne vređaš nego govoriš istinu, to cjenim..Pozz
__________________
https://www.youtube.com/user/bcirkvencic/videos
b.o.Y.c.h. ČK je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 00:49   #16
jeftabgd
Belaj boy
 
Registrovan/a dana: 16.01.2008
Mjesto: Beograd
Postovi: 654
Downloads: 534
Uploads: 18
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 70 puta u 56 Postova
Instrumenti: Korg Pa-800,Dallape,Guerrini.
Interesi: sakupljanje mp3,narodna kola
jeftabgd ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
jeftabgd pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala ti sto me nisi pogresno shvatio a vidim da se slazemo i po pitanju nedostataka.Verovatno je da ce se ubuduce napaviti jos gomila namenskih stilova a dotle ko se kako snadje.U svakom slucaju ove tri najzastupljenije firme imaju i mnogo dobrih stvari ali svaka ima po neki nedostatak.
jeftabgd je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 02:41   #17
Vihor
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 21.07.2008
Postovi: 208
Downloads: 861
Uploads: 1
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 40 puta u 17 Postova
Vihor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od b.o.Y.c.h. ČK Pokaži Post
Po mom nedostaci u yamhinom aranžeru su što nema postepeno smanjivanje tempa, nema half bar i onaj breake što vraća na početni takt...
Registracije ljudi !!! Sve moze na yamahi i poslije ima da se cudite kad otkrijete sta sve ima od mogucnosti. Ponavljam, ko ne sjedne dobro za masinu i ko ne otkrije njezine cari dzaba i semplovi. Slusam svakodnevno kod druga Tyros3, napunjen do paprenih jajca, strava od zvuka!!! Pozdrav
Vihor je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 03:05   #18
brnjeuska74
Drugar foruma
 
brnjeuska74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.07.2008
Mjesto: Usa
Godina: 49
Postovi: 64
Downloads: 123
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Tyros4/Black
brnjeuska74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
brnjeuska74 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da komentari koji se provlace cesto po forumu da Yamaha aranzeri nisu za narodnjake postavlja ozbiljno pitanje uvazenim kolegama dali razumeju sta znaci upoznati mogucnosti i kvalitet jednog aranzera ili firme u ovom slucaju ??
Tyros3 je velika razlika u odnosu na Tyros2 kao sto je bio i Tyros2 u odnosu na Tyros1 to prvo da se razume. Kolege sto samo sednu i konvertuju materijal iz jedne u drugu klavijaturu i ocekuju da to zvuci super efikasno se jako varaju da su zavrsili posao.

Neko je pomenuo promenu ritma u jednoj pesmi odnosno brzine; molim vas nemojte pisati o necemu sto niste uponzati. Ako kolega koji svira sa vama na Tyros3 nema uradjene ritmove neznaci da se to nemoze uraditi.

I da nebude da samo kritikujem, ima stvari koje i ovaj veoma veoma mocan aranzer nije u mogucnosti da uradi i tu je proizvodjac za nas pojam omenuo ali sa svim novinama i ton generatorom koji ima u sebi ima nemislim da postoji (po mom ukusu) kvalitetnija klavijatura na trzistu. Dakako da mu fali jedan detaljniji sempler za kolege koji su pevaci bolji vokalizer, no sve ostalo je na izuzetnom nivou i trenutno ispred konkurencije na trzistu (ako pricamo za sire ukuse i potrebe)
brnjeuska74 je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 05:25   #19
WUK013
Drugar foruma
 
WUK013's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.06.2006
Mjesto: usa(privremeno)
Godina: 56
Postovi: 62
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: sve sto ima dirke...
Interesi: muzika,muzika,muzika ...
WUK013 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega Brnjeuska74, potpuno se slazem sa svakim tvojim komentarom, sto se mene licno tice , bolje sprave nema na trzistu trenutno. PONAVLJAM, to je moje misljenje....
A za kolegu Jeftu, samo da znas da sam i ja dovoljno mator da sve pesme koje si nabrojao odsviram kao nekad na EM 2000. Mozda nije sve u kljavi, mozda i mi matori nesto znacimo u celom "procesu".
Pozdrav svima i nemojte da ovaj post izazove neki rat kao sto se ranije desavalo....
__________________
" Bolje umreti od litre , nego od kapi..."
WUK013 je offline   Reply With Quote
Star 12.06.2009, 08:57   #20
alenmo
Vredan član društva
 
alenmo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.03.2007
Postovi: 113
Downloads: 873
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
alenmo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni jedini nedostatak je taj taster za reset ritma tj taster koji vraca ritam na prvu...mada se to isto vrlo lako moze izvesti sa sinchro start/stop..

ispocetka mi je bilo malo nezgodno dok se nisam navikao..sto se tice promjene ritma vi jednostavnim kopiranjem mozete na jedan ritam a na razlicite varijacije postaviti bilo koji ritam...
to je za one pjesme gdje ima promjena ritma iz dvojke u begin ili sl...naravno to se sve moze rijesiti i registracijama, to je kao na korgu sto imate performans...

znaci kolege svi koji su skepticni prema tyrosa u pogledu da nije za narodnu muziku,u velikoj su zabludi klavijatura jednostavno moze sve da odradi samo je stvar vaseg znanja
alenmo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:16


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije