Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

 
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2013, 21:28   #1
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland VA-5 + ZIP expanded = VA-7

Pozdrav svima....Evo otvorio sam temu ako slucajno nekog bude interesovalo, a ujedno da se i pohvalim malo.... Od juce sam ponosni vlasnik Rolanda VA-5....Stari dobri G600 je na prodaju, i vreme je bilo da ga zameni neka ozbiljnija sprava....Dosao je VA-5....Evo ustvari zbog cega sam i otvorio temu....Znam da VA-5 fabricki ima samo Floppy drive i da odatle cita ritmove i to je to....Nikakav ZIP nema fabricki kao sto naprimer ima VA-7....E sad....Ovaj Roland VA-5 sto sam uzeo ima ugradjen ZIP drive i OS od Rolanda VA-7, zbog toga sto OS od VA-5 nema mogucnost za ZIP drive-om i zbog toga je stavljen OS od VA-7....Jedina razlika sada izmedju ovog mog i VA-7 je u Variphrase funkciji, koja je za mene totalno nebitna i smatram da nema neke (ustvari nikakve) razlike izmedju VA-5 i VA-7 osim u ZIP-u....Da napomenem da su ploce na VA-5, 7 i 76 iste (nisam siguran za VA-3)....Eto cisto zbog toga sam hteo da otvorim temu i kazem, i samim tim razbijem polemiku ako se neko mozda dvoumio da li moze ZIP ili ne, evo ja mogu da vam dokazem da VA-5 MOZE da ima ZIP drive....Mozda je neko vec i znao i to, ali evo neka bude ta tema otvorena i kasnije laksa i za pregled i pretrazivanje ako nekog bude interesovalo.....Da napomenem da nisam ja ugradjivao ZIP, nego prehtnodni vlasnik....Dobio sam i 5 ZIP drive-a na poklon....ZIP-ovi pozadi imaju onaj klasican IDE konektor koji mogu i da slikam ako nekog bude interesovalo da ugradi ZIP u svoj VA-5 i onaj 4-pinski izvor za napajanje....Kao klasican HDD na kompu oni stariji ATA....Preslikan zadnji kraj....Ovako sto se tice iskustva sa VA-5 za ovaj jedan dan koliko ga imam, dosta funkcija koje bi trebalo da bude tu na dugmetu, blizu i dostupno, one su stavljene negde u Touch Screen-u, pa treba malo vremena snacici se gde je i sta je, ali sve stvar navike....Ima tih par mana, medju kojima me isto nervira ono jedno dugme za varijaciju i original, pa moras po 2 puta da pretiskas ako hoces naprimer 1,2,3 ili 4 varijaciju i isto se odnosi i na prelaze....Bolje je da su stavili panel kao sa G serije, no dobro....Opet stvar navike....Synchro Stop imam takodje i veoma korisna stvarcica....Style Morphing takodje i u nekim situacijama pomaze da promenimo varijacije klikom na ekran, sto je opet u neku ruku dobro....Dirke su gotovo identicne kao na G600, sto mi se svidja, jer ne treba da se navikavam....Evo dan je prosao i vec dosta stvari sam pohvatao....Prelepo izgleda....100% ocuvan i nigde nigde nije recnut.....Maltene, kao da sam ga sada uzeo iz fabrike....128 user mesta naspram 8 koliko sam imao na G600 je "no comment"....Ima malo drugaciji zvuk i trebace mi malo vremena da se naviknem.....Nije kao G600 koji sam do sada svirao i koji je na prodaju...Opet kazem, treba malo vremena da se naviknem, ali sve u svemu, ja sam prezadovoljan....
Ispricao sam se malo vise, mozda i previse, ali eto, hteo sam da podelim to da moze da se stavi ZIP ako nekoga bude interesovalo i time izbegne skuplji VA-7 samo zbog Variphrase-a kojeg 90% ljudi koje sam pitao ne koristi....Naveo neka poredjena u odnosu na G600.....VA-5 (7) je daleko profesionalnija klavijatura sa mnogo vise opcija koja su nazalost malo skrivena, ali su tu, ali opet kazem, malo navike i sve to posle dodje na svoje....Znaci, ovde bi pretdnost sto se tice operativnosti dao G seriji....Imao bih jos dosta stvari da pricam, pa ako neko bude zahtevao, uporedicu, ispricacu, ako ne, opet nista....Hteo sam samo da podelim ovo sa onim koga bude zanimalo....U svojim demo snimcima cu ubrzo snimiti neku pesmu cisto da se vidi kako radi i to je to....Pozdrav svima i izvinjavam se sto sam vas malo ugusio u ovoj prici....Usput, Hristos Se Rodi i Srecan Bozic svima....Pozdrav jos jednom
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (07.01.2013 u 21:29 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
 

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:20


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije