Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > IT Sektor

IT Sektor Sve o digitalnim tehnologijama koje ne mogaju biti usko vezane za muziku

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2011, 19:37   #11
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pazi ima tu i dosta toga sta kome vise odgovara,na sta se navikne,isto kao i sa klavijaturama. Po meni Mac je nekad bio ispred Pc sad to i nije bas neka razlika,i mac je presao na intelove procesore. Posto si ti zainteresovan za macbook air koliko znam cena se krece od 100.000 do 131.000 zavisno od toga koji uzimas.
Mac je po meni malo stabilniji al to je vise do os nego komponenti. Moj predlog ti je da ako imas negde prilike da se malo upoznas sa Mac-ovim OS,pa onda odlucis.Posto je Mac presao na intel sad na dosta win masina mozes da instaliras Mac OS X snow leopard 10... cisto da se upoznas malo sa OS.

MacBook Air 13" Core 2 Duo 1.86GHz/2GB/128GB flash/GeForce 320M, Localized-131.000 din

Pod win 7
Toshiba Satellite A665-145 Intel-Core i7-740QM 2.93GHz 4096MB 500GB DVDRW 16.0'' WXGA Win7HP 64bit - 108.000 din

Da se radi o desktop masini i da hoces da se bavis obradom zvuka,recimo oziljniji kucni studio ili nesto vise preporucio bi ti MAC. U ovom slucaju sam vise za Win platformu.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2011, 11:02   #12
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Beethoven Pokaži Post
Ti nisi dao ni jedan argument, reci po cemu je PC bolji, slozicu se. Dovoljno je da mi kazes samo jednu stvar po cemu je PC bolji od Mac-a.
Nije mi ni bila namjera da dajem argumente jer i ne tvrdim da je ijedna platforma nesto posebno bolja ili gora od druge ali ako bas budes htio mogu postaviti benchmark testove uradjene specijalno za audio performanse a da li ce to tebi nesto da znaci je vec drugi padez. Veoma bi se iznenadio rezultatima. Ljudi zive u zabludi po ovom pitanju. Krajnji rezultat je da ako das onoliko para za Windozu kao za MAC dobices bar 20% vise perforamanse i i isto toliko stabilnosti. Ko voli nek izvoli.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 16.03.2011, 16:18   #13
grandia
Veliki prijatelj foruma
 
grandia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2009
Mjesto: BEC, Kucevo
Godina: 51
Postovi: 802
Downloads: 230
Uploads: 24
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 60 puta u 56 Postova
Instrumenti: S910, MU50, W7, JV1010
Interesi: muzika, pc-igrice
grandia befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@sinisa

druze, zaboravio si da navedes graficnu a na kraju nije ni potrebno ... cak i bez graficne p-laptop bi trebao da bude brzi nego mac-laptopce ...


neko je ubacio hardwer kao argument u temu ... kakav hardwer? 70 % hardwera koriste i jedan i drugi od istog proizvodjaca ...

jedan moze da emulise drugog i naravno obrnuto ...

a naj-interesantnije je (da ne kazem zalosno je) kad uporedis u nekom supermarketu za multimedia (saturn?), kad uporedis regale sa softwerom

za ibm-pc ne znas sta ces pre da kupis i da gledas a za mac jedno malo regalce

zla deca bi rekla "pa za moj GAMEBOY ima vise softwera nego za MAC!"

ipak moram da kazem: i ja bi si kupio jedan iMAC al samo za muziku ...
__________________
grandia je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2011, 20:06   #14
namik
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 14.10.2010
Mjesto: BiH
Postovi: 25
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Pa80
Interesi: IT, Muzika
namik befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@grandia
Sto se tice hardwere-a pod tim sam mislio i cjelokupan dizajn kucista laptopa itd.
namik je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2011, 21:41   #15
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sto se toga tice, preporucujem Pro lap-topove (Mac Book Pro i Mac Book Air). Plastikaneri nisu dobri (Mac Book), puca plastika, neozbiljno izgleda sve to. Doduse, dosta su jeftiniji i ciljna grupa su djaci i studenti i kucna varijanta, ne Pro useri.

Mac se pravi samo u Apple-u tako da o hardweru drugih proizvodjaca nema ni govora. Ako se misli na procesor, ram, plocu i tako to, to je najnormalnija stvar ali se sklopi i dizajnira u Appleu i to je najlepsa stvar u svemu tome. Licno stoje Appleovi dizajneri i inzinjeri iza toga, ja im verujem.

Mac je ok, ne brini...

Pozzz

P.S. A MacBook Air je lepotan, vrh dizajna.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 19.03.2011, 22:29   #16
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kakve veze ima ako se sklapa u Apple-u mogu da ga sklope i kod nas kad je u njemu 1.86GHz Intel Core 2 Duo,graficka NVIDIA GeForce 320M 256MB DDR3.
Ni procesor ni graficka se ne rade u Apple,vec ih proizvode druge firme. U ovom slucaju ti se placa ime nista vise,isti slucaj kao npr.sa tv Samsung,Vox i Philips
tri sasvim "spolja razlicita" tv-a,a unutra potpuno ista ploca samo su drugi proizvodjaci ekrana.

Ovde je i rec o Mac Book Air ali za iste pare koje ce da da za njega moze da kupi duplo jaci laptop nekog drugog proizvodjaca. Evo naveo sam kao primer
Toshiba Satellite A665-145 sa i7 intelovim procesorom.
"grandia" Graficka je GeForce® GT 330M sa 1Gb DDR3 isto jaca nego u Mac.
Kao sto sam rekao sto se tice desktop racunara uzeo bi ga bez razmisljanja ako je u pitanju rad sa audio reprodukcijom i slicno,Pro tools i Audio logic su vrh,ali dati za laptop tolike pare ne znam meni je smesno.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 00:15   #17
jevtabg
Početnik forumacije!
 
jevtabg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.02.2011
Mjesto: BorĐ*ёa - Beograd
Postovi: 37
Downloads: 325
Uploads: 6
Rekao HVALA: 7
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: CharlesHorNB
Interesi: CharlesHorNB
jevtabg befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jevtabg pošalji poruku preko AIM messengera jevtabg pošalji poruku preko Yahoo! messengera jevtabg pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma to je samo fenseraj , napucali cenu ko da je od zlata , a ko sto kazes za te pare mozes avion da kupis , i da sluzi 5 puta bolje .
jevtabg je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 00:18   #18
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Jevtabg,ako nemate nikakav argument vezan za temu bolje je preskocite i uzdrzite od ovakvih komentara. Hvala


@ Sinisa,kad je u pitanju hardwer mozda tolika i cena nije toliko opravdana za nekoga,i ja bi voleo da su jeftiniji ali ne moze,a zasto da ne pomenemo softwer? Nesto sam gledao po netu,Windows 7 kosta u proseku od 120-150 eura,neka home ili profesional verzija,a OSX SNOW Leopard je u Beogradu 3500 dinara,ajde i to da uzmemo u obzir. Neko nastupa sa jeftinijom masinom al nas "klepaju" sa softwerom,a neko napravi skupu i kvalitetnu masinu a programi jeftini,sta vi mislite da je bolje?
  Reply With Quote
Star 22.03.2011, 00:56   #19
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Reci cu ti samo da pogledas cene na Apple sajtu u vezi OS.
Ima OS X svojih prednosti jedna od njih je stabilnost i da ne nabrajam dalje.
Ja licno bi isto voleo da imam jedan Mac u arsenalu ali za sad je to puno para
za ono sto nude. Sutra cu pogledati sta imam sve u servisu od delova pa da sklopim jedan...
Javicu ti tacno sa koliko para mozes da sklopis jedan.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2011, 01:03   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Da li je na APPLE sajtu gde me upucujete OSX Snow Leopard nesto drugaciji od ovog sto se kod nas nudi? Za cenu sam siguran da je tacna.
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:59


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije