Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 18.06.2013, 23:43   #361
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Deder bata Neso vidi jel ima svaka udaraljka u drum setu svoj poseban ekvilajzer?
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 19.06.2013, 00:59   #362
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam proveravao u OS 1.05 ali ta opcija je postojala od prvog dana i od 1.03 OS.

Ima ekvilajzer sa svaki element u drum setu.
To je jako dobra stvar na ovoj klavijaturi.

Sto se tice OS 1.05 meni licno kvari dosadasnju koncepciju rada i ako uskoro ne naviknem na ovaj sistem rada vraticu klavijaturu na OS 1.04.Neke stvari su dobre ali su neke lose tako da,ne znam jos.Aj da kazem da je dobro odradjeno da imas 10 favorit boja(mada je i tu nedostatak sto ne mozes za svaku boju da odredis posebno parametre vec sve parametre vuce iz performansa) ali sa favorit performansima mi ne ide.Nemam odmah pristup bojama vec prvo moram da iskljucim performans da mi ne svetli klavijatura kao vasionski brod pa da pristupim bojama.
Jbg,ko ce Srbinu udovoljiti,japanci sigurno nikad.
Dodato:
@Morison,jesi proverio OTS sa novim O.S.?
Dodato:
Dok sam ja cekao odgovor sam sam nasao problem i resio ga.Naime,kada se iskljuci favorit performans onda se OTS ne gasi tako da necu da se igram i da upgrade, nece biti potreban.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.

Promijenjeno od nesaband (19.06.2013 u 16:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 19:27   #363
mzor
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2008
Postovi: 5
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mzor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ajde sad ...treba mi pomoc...

Ozbiljno sam se "primio" da uzmem BK5....

Para nemam...covek trazi 750 evra za njega, pod garancijom je sa ritmovima tamo vamo, ne znam dal ima uradjene update koje ste navodili gore a i ako ih nema uradicemo ih, svidja mi se zvuk BK5 (rolandovac u dusi), svirao sam na g1000 presao na em 2000 izbio pozar sve izgorelo dao juga kabria za pa 50 prosle godine, odradio par svirki sa njim i svaki put se razocaram koliko mi hvali duse u tom korgu sta god da mu radim, nekako mu prazan ritam pa to ti je.....

Problem, t.j. dilema...

Da mu dam korg pa 50 (flopi) i 400 evra kojih nemam a i da uzajmim uopste mi se ne svidja kombinacija

Ili da mu dam i pa50 i tr ....

Pitanja:

1.Ako pristanem da mu dam ove dve klavijature dali sam na dobitku ili gubitku sto se tice zvuka?
2.Da li se isplati upoznavati bk5 pri tom mislim na vreme koje ce mi biti potrebno da izgubim u svirkama dok se sve sredi na njemu?
3.Ima li neko roland BK5 na rate (il jos bolje na poklon...)?
mzor je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 19:40   #364
neutral
Vredan član društva
 
neutral's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.03.2005
Postovi: 128
Downloads: 1265
Uploads: 15
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
neutral befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odradis jos tezgi, pa skupis love, ostavis TR i tek onda prodas pa50 i kupis bk5... do tad ce mu cena jos pasti, jer je vec bilo na oglasima za 700 eura. Mozes sa pa50 da radis, nema potrebe da zuris i da gubis tezge dok je jos sezona u toku.
neutral je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 21:56   #365
mzor
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.12.2008
Postovi: 5
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mzor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ali dzabe mi ako sad pa 50 kosta 350 evra i njemu ce cena da padne za koliko ja da ga prodam posle.... bas sam u problemu... a i nzm...malo mi muka vise da vucem dve klave ako moze sa bk5 da se radi meni bi to mozda i bilo najbolje ....
mzor je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 22:09   #366
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mzor Pokaži Post
Ozbiljno sam se "primio" da uzmem BK5....

Para nemam...covek trazi 750 evra za njega, pod garancijom je sa ritmovima tamo vamo, ne znam dal ima uradjene update koje ste navodili gore a i ako ih nema uradicemo ih, svidja mi se zvuk BK5 (rolandovac u dusi), svirao sam na g1000 presao na em 2000 izbio pozar sve izgorelo dao juga kabria za pa 50 prosle godine, odradio par svirki sa njim i svaki put se razocaram koliko mi hvali duse u tom korgu sta god da mu radim, nekako mu prazan ritam pa to ti je.....

Problem, t.j. dilema...

Da mu dam korg pa 50 (flopi) i 400 evra kojih nemam a i da uzajmim uopste mi se ne svidja kombinacija

Ili da mu dam i pa50 i tr ....


Pitanja:

1.Ako pristanem da mu dam ove dve klavijature dali sam na dobitku ili gubitku sto se tice zvuka?
2.Da li se isplati upoznavati bk5 pri tom mislim na vreme koje ce mi biti potrebno da izgubim u svirkama dok se sve sredi na njemu?
3.Ima li neko roland BK5 na rate (il jos bolje na poklon...)?
Ajde prvo se malo uozbilji pa onda pisi.Ako ti sam ne znas sta ces da radis,kako mi da ti pomognemo.Jare i pare nece moci.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 22:42   #367
mladenkom
Ovaj baš voli da kuca
 
mladenkom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.10.2007
Mjesto: Chicago,Il
Godina: 38
Postovi: 308
Downloads: 979
Uploads: 5
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 38 puta u 36 Postova
Instrumenti: Edirol pcr500,VST instrumenti...
mladenkom befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mladenkom pošalji poruku preko Yahoo! messengera mladenkom pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Covek je lepo pitao za savet,ne vidim sta je tu neozbiljno,da zna sta da radi ne bi ni pitao.
Najbolje bi bilo kada bi ostavio tritona uz bk5,zbog solo boja,a ako vec ne mozes,ne bih ja tu nista menjao,bar za sad.
Evo sad videh da kolega Boban prodaje roland gw8 za 450,to bi ti bio penal dil,taj bk5 ne vredi 300 eura vise od gw8.
__________________
Welcome to the internet.
Where men are men,women are men and little girls are FBI agents.

Promijenjeno od mladenkom (07.07.2013 u 22:51 sati)
mladenkom je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 22:56   #368
zona
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.08.2006
Postovi: 41
Downloads: 1599
Uploads: 32
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 9 puta u 7 Postova
Instrumenti: KORG PA2X PRO,Gem Genesys Pro,Guerini Superior III
zona befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam u kakvoj si dilemi,jer ako trenutno nemas 400 eur-a,onda konbinacija da das PA 50 i 400 eur-a otpada,ostaje ti eventualno dilema da das i pa 50 i TR-a,naravno ako je i druga strana za takav dogovor,ili da sviras na klavijaturama koje imas dok ne skupis tih 400 eur-a pa tek onda dolazi u obzir i prva kombinacija.A i da pozajmis tih 400 eura-a koje nemas mozda nije losa kombinacija ako imas svirki.

Promijenjeno od zona (07.07.2013 u 23:00 sati)
zona je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 23:22   #369
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mzor Pokaži Post
...ako moze sa bk5 da se radi meni bi to mozda i bilo najbolje ....
Sto ne bi moglo sa BK-5 da se radi ? Jedino u slucaju da si navikao na terce sa TRa, to ce ti nedostajati inace, po pitanju kvaliteta sounda, BK-5 je na visem nivou od ta oba instrumenta zajedno. I PA80 i TR imaju sound chip od po 32MB sampling materijala, Roland BK-5 bazira na sound chipu od 128MB. Pogotovo sto kazes da si "rolandovac", odnosno da ti vec godinama nedostaje Rolandov sound... ne znam sta si cekao do sada.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 07.07.2013, 23:33   #370
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od mladenkom Pokaži Post
Covek je lepo pitao za savet,ne vidim sta je tu neozbiljno,da zna sta da radi ne bi ni pitao.
Citat:
Originalno postovano od mzor Pokaži Post
Ozbiljno sam se "primio" da uzmem BK5....

Para nemam...covek trazi 750 evra za njega, pod garancijom je sa ritmovima tamo vamo, ne znam dal ima uradjene update koje ste navodili gore a i ako ih nema uradicemo ih, svidja mi se zvuk BK5 (rolandovac u dusi), svirao sam na g1000 presao na em 2000 izbio pozar sve izgorelo dao juga kabria za pa 50 prosle godine, odradio par svirki sa njim i svaki put se razocaram koliko mi hvali duse u tom korgu sta god da mu radim, nekako mu prazan ritam pa to ti je.....

Problem, t.j. dilema...

Da mu dam korg pa 50 (flopi) i 400 evra kojih nemam a i da uzajmim uopste mi se ne svidja kombinacija

Ili da mu dam i pa50 i tr ....

Pitanja:

1.Ako pristanem da mu dam ove dve klavijature dali sam na dobitku ili gubitku sto se tice zvuka?
2.Da li se isplati upoznavati bk5 pri tom mislim na vreme koje ce mi biti potrebno da izgubim u svirkama dok se sve sredi na njemu?
3.Ima li neko roland BK5 na rate (il jos bolje na poklon...)?
@mladenkom ,ovo sto sam zatamnio to nisu pitanja vec dileme a ovo zadnje sto je pitao da li neko ima na poklon BK5 je neozbiljno.Ako vec ima neke dileme onda neka postavi novu temu a ne da kvari vec postojecu,pa mu predlazite sta da radi do mile volje.Takvih tema ima milion na ovom forumu.
Nije mi jasno zasto upadas u vatru bez potrebe i izigravas necijeg advokata.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije