Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.04.2012, 21:09   #1
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard G-800 Kopiranje Performance Memory

Molio bi cjenjene kolege da mi pomognu u rješavanju sljedećeg problema: Prošao sam kompletan G-800 Player's Guide, ali nigdje nisam našao.
Kako iskopirati postavke sa Performance Memory A11 (ili bilo koje druge) na recimo A12 (ili na bilo koju drugu) slobodnu memorijsku lokaciju?
Kad bi mi to uspjelo onda ne bi svaki puta morao sve opcije panela i zvukova podešavati ponovno, nego bi samo editirao iskopirano stanje na novoj Prf.Mem. lokaciji.
Hvala
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 21:34   #2
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Opet ja.... Malo sam dosadan, samo ja odgovaram na neka pitanja u vezi Rolanda, al nema veze....Postao sam zaduzen za Rolanda I ovog puta da pomognem....
Koliko sam te razumeo, zelis naprimer da ako imas neku boju na recimo A11 i zelis istu tu boju da kopiras na A12 i posle samo editujes?Ako je tako, onda ces uraditi sledece:
- Zapisi na papir ili zapamti tu boju koju hoces da premestas....
- ubacis disketu gde ti se nalaze boje (performance memory)
- pritisnes F5(disk)
- dugmetom PAGE spustis dole dok ne dodjes do dela gde ti na ekran sa leve strane vertikalno nadole pise "PRF MEM" (skracenica od PERFORMANCE MEMORY - boja)
- izabrati koji fajl sa bojama zelimo da izaberemo ako imamo vise njih na disketi

*ako naprimer zelimo da boju A11 kopiramo na A12 mestu i vise njih, onda cemo to ovako:
- kada smo izabrali fajl sa bojom koji zelimo, sa cetvrtim tockicem koji podesava opciju "Disk" gde fabricki stoji ALL, promenimo sa cetvrtim tockicem da nam pise broj "boje"(performance memory) koju zelimo da iskopiramo....primer: hocemo boju A11 da kopiramo na neko mesto - znaci izabracemo da nam pise A11
- sa petim tockicem koji podesava opciju "to Int" izaberemo mesto na koje hocemo tu boju da premestimo....primer: izabracemo A12, jer zelimo da tu premestimo tu boju koju smo malocas kopirali
- kada smo ovo izabrali, pritisnemo EXECUTE dugme (u ovom slucaju UPPER 1) i sacekamo da se loaduje....
- posle ovoga, odemo na mesto A12 u "Performance Memory" da vidimo da li nam se ista boja nalazi kao i na A11 i vidimo da se nalazi....
- ovim gore postupkom sa cetvrtim i petim tockicem mozemo okretati mesta i sami izabirati gde i sta hocemo da premestimo....

Nadam se da sam ti pomogao....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]

Promijenjeno od AcaG600 (06.04.2012 u 21:37 sati)
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio AcaG600 za ovaj koristan post:
ktisljar (06.04.2012)
Star 06.04.2012, 22:23   #3
ktisljar
Drugar foruma
 
ktisljar's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.04.2012
Mjesto: Samobor (Hrvatska)
Godina: 52
Postovi: 83
Downloads: 753
Uploads: 20
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 19 Postova
Instrumenti: Roland GW-8, Korg Minilogue, Solton MS-50, Oxygene 61 mk2 + Ketron SD-1000
Interesi: Popravak i restauracija audio opreme, Muzika, Audio produkcija, Fotografija
ktisljar ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam što reći nakon ovog. 1000 puta hvala Aca. Stvarno se mučim sa time već duže vrijeme, tražim "copy, clone, from-to" a ustvari je jako logično kad ti netko ovako objasni.
Mnogo si mi pomogao i još jednom veliko HVALA. :-D

Pozdrav,
__________________
ktisljar je offline   Reply With Quote
Star 06.04.2012, 22:45   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ma nista druze....Slobodno sta treba uvek pitaj....Ulazim redovno na YU-MIDI pa cu se potruditi da ti odgovorim....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije