Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > DEMO > Demo snimci

Demo snimci Pravo mesto da postavite svoj demo...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2013, 01:34   #41
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ae druze mogu da se poigram i sa time....Nisam se jos ni sve snasao, jer ga imam 3,4 dana pa ne mogu sve da ga znam u prste i da imam najbolje ritmove i da to zvuci perfektno....Bice to bolje, al' samo malo da mu udjem u stos....Cuje se isto, mozda za nijansu bolje, jer su isti drum kitovi i to....Nista nije novo ubaceno....Ubacicu bolje ja to, pa cu staviti snimak ovde....Skapirao sam vec podosta stvari....Ono kada sam stavljao demoe, to je bilo na prvu znaci, bez ikakvog stelovanja, doterivanja i slicno....Bice to sve bolje i bolje....Za koji dan stavljam jos koji snimak, nadam se malo bolji sto se tice sredjenosti....Pozdrav i hvala na komentaru
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 01:51   #42
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

koliko imas godina kolega? rekao si na pocetku tvog demoa da sviras od januara... za oko godinu dana savladao si ti to poprilicno, ali poslusaj moj savet, uzmi profesora i radi s njim bar jednom nedeljno... kolege su ti rekli sve u vezi stelovanja u koje se ja iskreno ne razumem (zato sam i kupio korga ) a ja cu ti reci samo jednu stvar koja mi je probila usi... to sam ponavljao nasem kolegi Dell-u kad je ulazio u muzicke vode, pa jedno 1000 puta... bez pravilnog prstoreda nema nista.. ti si to fino savladao, ovako samouk, po sluhu, ali trebao bi uzeti nekoga da ti pokaze prstored da se nebi patio u buducnosti kada krenes skidati neke komplikovanije stvari. Evo, za primer ovaj demo sto si svirao pesmu "hej godine lude" pa u forspilu ima ona deonica gde se isti ton ponavlja vise puta... jesi video koliko vremena gubis tu? Po mom misljenju (a verujem da se ne varam) svirao si isti ton istim prstom vise puta. To ti je npr. greska. Pravilnu repeticiju prstiju moras znati bas iz razloga da ne gubis vreme i ne umaras prste, a to sve spada u domen pravilnog prstoreda. ovo je samo jedna stvar koju sam cuo onako na prvu loptu. zato ti kazem uzmi nekog tutora, moze i nekog prekaljenog muzicara da ti pokaze samo najosnovnije, sto bi te izaslo mozda 10-20ak casova, ali veruj mi, posle toga bi imao totalno drugaciji koncept i mnogo bi ti lakse bilo za skidanje bilo koje muzicke numere (pesma, kolo itd...) Nemoj me shvatit pogresno ja nisam rekao da ti lose sviras, cak stavise, fino ti napredujes s obzirom da radis sam, imas uho i talenat i tu nema sta... ali ovo sto sam spomenuo bi ti dobro leglo da ispravis neke nedostatke i za kratko vreme da poboljsas tehniku. Izvini za ovaj kilometarski post, ja se malo raspisao, ali to je bas zbog toga sto vidim da imas potencijala i da moze od tebe biti dobar muzicar Isto tako se i u nasem kolegi Dellu nisam prevario, po njemu mozes videti koliko covek moze napredovati za kratko vreme ako ima dovoljno zelje i motivacije.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
AcaG600 (10.01.2013)
Star 10.01.2013, 15:52   #43
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala puno kolega @yamahapassion na ovako strucnom komentaru....Imam 17 godina (napunio pre 5 dana) i kao sto sam i rekao, sviram sam sve ovo godinu dana....Tacno ovo sto si rekao za repeticiju jeste tacno, jer dolazio mi je jedan lik kod koga sam trebao da idem kasnije na casove, medjutim, on se uhvatio u posao, svaki dan ima svirke i to, pa ne moze i jbg....Tesko se nalazi ovamo kod nas da ti neko pokaze sta i kako....Poslusao me je par pesama dok sam svirao i rekao da je leva ruka, kontrolisanje ritma, osecaj za ritam i tako to vise nego dobro za to vreme koje sviram, ali kaze da desnu ruku moras jos dosta da radis, pa mi je pokazao te neke fore i bas je isto pokazao i repeticiju za ovu pesmu da moze palac i kaziprst da rade repeticiju i posle sam je uvezbao i sve je ok, ali je sad fora sto sam pre nego sto mi on pokazao repeticiju svirao drugacije, i sad bas kao i u ovom snimku sam svirao do tada kada mi je nije pokazao i bas tu gubim vreme, jer je fora sto sam vec navikao po mome i mislio da je ok, i sad kad treba da sviram "pravilno", ja opet po mome i u tome je greska....Jbg....Gledam da nadjem nekog koji je koliko toliko obrazovan sto se tice prstoreda i brzine, jer meni je upravo problem u brzini i prstoredu i gledacu da nadjem nekog da ispravim to u najkracem mogucem roku....Videcemo....Hvala ti na komentaru....Puno znaci kada ti neko ovako kaze, ali isto mi je tako drago kada mi kaze na te stvari koje treba da popravim, ali i koje su dobre, i tako mi da samopouzdanje za dalje (yamahapassion) jer ako je sve lose i to, onda izgubim volju i nekoliko puta mi je cak padalo na pamet i da prestanem da sviram upravo zbog toga sto ti kazu "nemas pojma, slabo je to i sl." i ja odma "potonem u zemlju" i jbg....Ali ovako mi je drago da ima bar neceg dobrog u ovome sto sviram i da ce vezbom da se sve to uvezba i nadoknadi (nadam se)....Hvala jos jednom na strucnom komentaru....Pozdrav i sve najbolje
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 10.01.2013, 16:45   #44
Jovan4e
Vredan član društva
 
Jovan4e's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.01.2010
Mjesto: Makedonija, Prilep
Godina: 31
Postovi: 114
Downloads: 1064
Uploads: 12
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: Roland G-1000 Korg PA1X pro, PA3x
Interesi: Sve sto je interesantno
Jovan4e befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Jovan4e pošalji poruku preko MSN messengera Jovan4e pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aca bravo ... sve pohvale imas i od mene... kao za samouk i rada od vrlo kratki period ovo je iznenadjujuce svaka cast .... tek sam sada primetio da si zamjenio tvoj stari G600 i mislim da ova nova masina radi predivno. Odlicno je kolega samo dajle i sve ce doci na svoje vreme, od tebe bice velikog i vrlo kvalitetnog muzicara u to ne sumnjam . Razvijas se brzinom svetlosti ... pozz kolega i sve najlepse
Jovan4e je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Jovan4e za ovaj koristan post:
AcaG600 (10.01.2013)
Star 10.01.2013, 18:10   #45
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala puno kolega @Jovan4e na ovako lepim recima i zeljama....Hvala jos jednom....Pozdrav i sve najbolje
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 00:14   #46
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo me s posla, pa da ti odgovorim. Nemoj ni slucajno da odustanes, daleko si ti stigao da bi sad odustao. Dobro si shvatio onaj primer koji sam ti napisao da gresis, upravo sam ti to hteo reci. I shvatam kada kazes da ti prsti sami lete svirati na nacin koji si vec naucio, iako znas da to nije pravilno... to jednostavno udje u naviku, i trebace ti dosta vremena da to ispravis, ali sve se postize vezbanjem, tako da se ne sekiraj. Jos jednom da ponovim, imas puno potencijala, i za svojih 17 godina i godinu dana samostalnog ucenja ovo je sasvim dobro. Samo nekog da nadjes da ti malo izobjasnjava, bas iz tog razloga da dok si jos u fazi ucenja i upijanja znanja, da naucis kako ide pravilno, jel ako budes ucio dalje na svoju ruku tj. nepravilno, kasnije ce ti biti jos teze ispraviti to sve... Nemoj da se sekiras i stresiras, docice to sve na svoje. I drago mi je jos sto prihvatas kritiku i ne ljutis se kada ti neko obrati paznju na nesto, jel veruj mi, dosta mozes i tako nauciti i uociti tvoje nepravilnosti u svirci, i naravno ispraviti.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
AcaG600 (11.01.2013)
Star 11.01.2013, 00:26   #47
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Upravo to kolega @yamahapassion.... Naucis nesto i kada ti neko kaze da je neispravno, sto mi je tada rekao taj koji me je slusao, posle toga sam vezbao sam tom repeticijom kad se vec uhvatismo nje, i bilo je ok, medjutim, nekoliko dana ne vezbanja zbog skole i jos kojih obaveza, ruka se opusti, krecem onu "moju repeticiju" koju sam i do tada svirao i eto....Jbg....Shvatam i ja da mora puno da se vezba i to, i to uopste nije problem, ali je trenutno problem da se nadje neko da hoce da pokaze koliko toliko, i ispravi me odma u pocetku, jer odma se greske javljaju, koje se kasnije teze ispravljaju, i bas je primer ova repeticija....Imam tu jednog druga, koji je u julu bio napunio 18 godina i slavio punoletstvo, pa mu je tu dolazio jedan bend i izmedju ostalog i klavijaturista sa Pa2x i svirao je bas i kontru iskljucivo i drzao ritam sekciju, jer bubnjara nije bilo, ali je ono to radio bez greske i svidelo mi se kako on to radi, pa cu od tog druga vec sutra potraziti broj telefona da se cujem sa njim da vidim da li hoce da mi odrzi par casova ili koliko vec on odredi, i ako hoce, na konju sam, jer nije 99% problem u meni, vec i u tome koga treba da nadjem da mi pokaze prakticno, jer sto se tice teorije, stalno visim na netu i to, trazim, istrazujem i ona nije problem, ali da se malo prakticno prenesu ti neki delovi koji su korisni tipa prstored, triler, repeticija i slicno bi sigurno dobrodosli....Hvala puno kolega @yamahapassion na ovom podstrehu i lepim recima, jer stvarno puno znace, a i ako se nadje profesor i to, a to ce nadam se biti sto pre, i ako naravno bude sve bolje i bolje, seticu se uvek tvojih reci koje stvarno puno znace i daju nadu za dalje, a ti ces biti jedan od najzasluznijih, jer mnogo znaci lepa rec od jednog takvog poznavalaca muzike koju mi do sada reklo vrlo malo ljudi....Pozdrav druze i sve najbolje....
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 00:30   #48
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vataj ti toga da ti malo ispokazuje, pa za mesec dva stavi neki demo da popadamo svi na dupe
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio yamahapassion za ovaj koristan post:
AcaG600 (11.01.2013)
Star 11.01.2013, 00:35   #49
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Heheh, nadam se.... Vec sutra ce biti kontaktiran, pa ako sve bude kako treba, icice se naravno na casove kod njega da se pre svega pokazu osnove stvari, fazoni i fore, pa ce ici sve na bolje, nadam se.... Hvala jos jednom....Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.01.2013, 19:56   #50
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mladi kolega,samo napred,vidim da se nisi jos "iskvario" sa onom krilaticom:na brzinu love!!!.
Lepo je to sve s obzirom na to kasd si poceo da vezbas,najbitnije je da imas smisla i sluha,a ostalo ide samo po sebi.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio VUNIMRAV za ovaj koristan post:
AcaG600 (11.01.2013)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:53


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije