Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 14.01.2011, 20:15   #51
zsimonovic
Odomaćeni član
 
zsimonovic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.08.2007
Mjesto: gornji milanovac
Godina: 45
Postovi: 509
Downloads: 6502
Uploads: 39
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 26 puta u 24 Postova
Instrumenti: KORG PA800
Interesi: racunari,lepe devojke
zsimonovic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
zsimonovic pošalji poruku preko MSN messengera zsimonovic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da ce sigurno biti skuplja od pa2x posto je novija klavijatura.Da li se skidaju oni zvucnici?Onako nije bas dobro za transport.Ako se skidaju,ala ce nasi trgovci da valjaju na njima kad ih budu prodavali posebno od klavijature.Nadam se da ce biti laksa dirka,za sviranje od pa2x.
zsimonovic je offline  
Star 14.01.2011, 20:19   #52
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

Gega,vec sam rekao za recnik da se izvinjajem pa sam napisao rijec,ako ne svatas ok ja postujem pravilnik,i gotov ga znam na pamet ali ovako nesto je bez veze,mnogi ce govorit lijepi moj pa2x ili pa800,polako,opet se izvinjavam da nebi koga uvredio,korg pa3x mogu da naracum i da dobijem za eventualno 16 dana,jer imam dobrog prijatelja u italiji koji putuje svugdje po svijetu jer radi u posti.Ali nebih to radio ne ulaze mi se jer na svirci ima budala nasloni se na klavi i otresa pepeo po njoj itd itd,mislim kako bi vamam bilo eto toliko poz.
korg18 je offline  
Star 14.01.2011, 20:24   #53
mirandess
Odomaćeni član
 
mirandess's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.09.2010
Mjesto: Mostar
Postovi: 682
Downloads: 677
Uploads: 7
Rekao HVALA: 117
Zahvalili mu 103 puta u 95 Postova
Instrumenti: Korg PA4x, Amati Clarinet b. Casio Ctk 531, Nord Electro 6D, Musicman Luke3 :)
Interesi: Sviranje
mirandess befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mirandess pošalji poruku preko Yahoo! messengera mirandess pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

pa ja bih volio da su iste tipke tj ista tezina, ali ocigledno ce biti lakse cim je 6 kg u pitanju, (ta samo tipke imaju ako nista 1 kg na pa2xpro) sta ce onda bit od ovoga tipke 1 kg sta je sa ostalim, ta nije od papiira ........ meni je fin, tj. lijep...... al sta me privlaci na njemu je samo vokoder,vocal remove i boja same klavijature........... nista vise....... a cijena..... pare nisu problem, para neema
__________________
Tko svira notalno, propao je totalno
mirandess je offline  
Star 14.01.2011, 20:44   #54
bokicp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 14.05.2006
Mjesto: Trebinje
Postovi: 26
Downloads: 41
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Fantom G6, Pa800, Fr3x
bokicp befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Meš čini da su klavijature teške oko 15 i 17 kg, sto je realno! A ovaj zvučnik je oko 6 kg, koji, čini mi se, nije u standardnoj ponudi nego kao opcija!
Bzv sto nisu semi-weighted dirke na verziji 61, to me je bas razocaralo, al dobro.
bokicp je offline  
Star 14.01.2011, 20:55   #55
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ovo sve me vec navodi na razmisljanje o prodaji mog 1xpro. Proci ce vremena da se pa3x pojavi na ex-yu trzistu i da mu se ustabili cijena. Otskacem malo od teme ali zna li neko otprilike kako se sada krece extra ocuvan 1xpro...koja mu je cijena otprilike ???
DinO74 je offline  
Star 14.01.2011, 21:17   #56
ibro22
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.06.2008
Mjesto: austria
Postovi: 116
Downloads: 258
Uploads: 0
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: mk149
Interesi: muzika
ibro22 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ja mislim da je pa3x izasao kao konkurencija tyros'u, a posto je laksi od pa2, moze biti da je kvalitetom slabiji
ibro22 je offline  
Star 14.01.2011, 21:37   #57
negovan
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 08.07.2009
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 178
Downloads: 498
Uploads: 20
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 32 puta u 30 Postova
Instrumenti: korg Pa3x i dallape
negovan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

onaj zvucnik pozadi je tezak 5,7, ne klavijatura, mislim da je to logicno. Mislim da je najbolje da kada se klavijatura proba, onda da komentarisemo. Sigurno ce biti bolja od pa2x, ne moze sigurno da bude gora, samim tim sto je novija, zar ne? A i morali su da izbace novi model da bi pratili konkurenciju tyrosa 4. Videcemo.. pozzz
negovan je offline  
Star 14.01.2011, 22:03   #58
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

dal bi hteli trampu za mog va5?
Milan$ je offline  
Star 14.01.2011, 22:09   #59
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Što se tiče Pa3x, ima on prednosti od Pa2x Pro to je sasvim jasno, samo je pitanje da li vrijedi uložiti novca i truda da se pređe sa Pa2x Pro na Pa3x!

A za zvuk ista je tehnologija, ali više oscilatora, te i osobe koji izvještavaju o njemu, tvrde da je zvuk bolji (znamo svi kako zvuči klavijatura uživo a kako kada se snimi demo i okači na youtube), tako da ne smije nam to biti mjerilo kvaliteta zvuka!

Isto tako nije mi jasno, kako neki kolege pišu tek tako post, prvo nisu ni pročitali specifikacije, te nisu pročitali sve postove! Tako da dolazi da se jedno te isto pitanje vrti na 6 različitih stranica. A najviše se ponavlja "kakav je ovo aranžer ako je 5kg-a, zna se odmah da nije dobar i bolji od Pa2x Pro", a lijepo piše da je zvučnik 5kg-a. Kao i druga pitanja koja se ponavljaju.

Te je u jednom trenutko počelo i prepucavanje.
Pozdrav.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od zsimonovic Pokaži Post
Mislim da ce sigurno biti skuplja od pa2x posto je novija klavijatura.Da li se skidaju oni zvucnici?Onako nije bas dobro za transport.Ako se skidaju,ala ce nasi trgovci da valjaju na njima kad ih budu prodavali posebno od klavijature.Nadam se da ce biti laksa dirka,za sviranje od pa2x.
Naravno da se mogu skinuti, piše easy connect. Znači nema kabla, samo nakačiš zvučnik i to je to. Kada se ne želi koristiti, skine se i to je to.

A za dirke isto i to piše, da 76 verzija će imati semi weight (kao kod pa2x pro). A za 61 vjerovatno kao kod Pa800 (po težini). Kvalitet je druga priča.
__________________
LAsER 2000-2013

Promijenjeno od LAsER (14.01.2011 u 22:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
LAsER je offline  
Star 14.01.2011, 22:49   #60
korg18
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.04.2009
Mjesto: Tuzla
Postovi: 294
Downloads: 1848
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 37 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x,2x,Triton Extreme
Interesi: Muzika
korg18 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg18

ako bude ono sto ocekujem kvalitet i tezinu,ona je moja a vako dok se ne uvjerim za sada sam na pa2x,samo mi je bitna tezina jer tada je klavijatura kvalitetna kao pa1x i pa2x nek me ne svate pogresno ostali pozz.
korg18 je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije