Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.11.2015, 07:07   #21
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ajde da razgraničimo i još neke stvari...

Aranžer NIKAD ne može da bude isto što i "solo" klavijatura zbog same organizacione strukture. Preseti ne postoje, splitovi i kombinacije su mizerni (3-4 upper farbe max)... Može on imati svakve farbe, ali ako neko želi da radi kako zaista treba da se svira a ne da se odtezgari pesma, 3-4 farbe nisu dovoljne za pesmu. Isto tako, poželjno je da za user farbe bude više od 2 x 128 lokacija jer ako se nastupa cover pre ili kasnije ćeš naleteti na problem sa nedostatkom prostora... Iz istog razloga, ja nikad ne bih mogao da vidim sebe da koristim Fantom Xa jer ima 256 user + 64 performance mesta za farbe... Premalo za bilo koju svirku osim autorske.

Što ukratko znači sledeće:

Fantom X je super, s tim da uzmeš u obzir da su mu hammondi neubedjivi
Juno Di je ništa drugo do Fantom X bez semplera i sa nešto osakaćenom memorijom i bankom zvukova kao i dubinom editovanja. Sami zvukovi su bolji od Triton serije.

Ali... kada pričamo za 400€... stvarno ne mogu da smislim nešto pametnije od TR/Triton serije. Ima na oglasima Kurzweil K2500 za 300€ za koji opet ne znam koliko ume u praksi i to je u principu to.
wladymeer je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2015, 07:09   #22
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Yamaha mo6. Pretrazi demo snimke na youtube.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2015, 23:51   #23
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@wladymeer veci deo svog muzickog staza sam svirao sa zivim bendom i to uglavnom rock muziku i nesto manje pop, pa me zanima kako to 3-4 boje nisu dovoljne za pesmu?
Prosto zelim da mi objasnis posto sam celu svirku svirao na hammondu(i to je samo zvuk orgulja jel da) pa se niko nije bunio? KOJE su to pop rock pesme gde imas vise od 3-4 boje? Imas klavir, rhodes, hammond, strigs, brass, sax i mozda neki lead zvuk. Ali to nije sve u jednoj pesmi.A o zvuku triton akusticnog klavira zali boze trositi reci...Hammond ako ne uradis sam, fabricki tesko da ce proci, brass je ok, sax nebi da komentarisem itd...
__________________
-Brateee, jel moze za mene pesma jesen sedamdeset i neke!? -Ne moze brate, moras mi reci tacnu godinu!

Citat:
Originalno postovano od dino123 Pokaži Post
Dinakord je Dinakord...
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2015, 00:09   #24
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije stvar da li se neko bunio i da li "može" da se završi svirka na tome već gde je to u poredjenju sa onim šta je snimljeno.

Živa svirka često traži da se farbe dupliraju u oktavama i miksuju sa drugim (npr. brass u oktavama + sax). Možeš ti i da sviraš ručno oktave ali onda onaj sax svira oktavu koja je višak. A sve to pod uslovom da imaš dovoljno prostora za split i da je tema koja se svira izvodljiva da se odvsvira tako. A da ne ulazimo sad u dodavanje terce jer, ajde, pričamo o pop-rocku.
wladymeer je offline   Reply With Quote
Star 29.11.2015, 22:14   #25
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od wladymeer Pokaži Post
Nije stvar da li se neko bunio i da li "može" da se završi svirka na tome već gde je to u poredjenju sa onim šta je snimljeno.

Živa svirka često traži da se farbe dupliraju u oktavama i miksuju sa drugim (npr. brass u oktavama + sax). Možeš ti i da sviraš ručno oktave ali onda onaj sax svira oktavu koja je višak. A sve to pod uslovom da imaš dovoljno prostora za split i da je tema koja se svira izvodljiva da se odvsvira tako. A da ne ulazimo sad u dodavanje terce jer, ajde, pričamo o pop-rocku.
A je li dovoljno 3x16 = 48 - ,,farbi" u jednom preformasu? Recimo Korg Pa500... da ne idem gore, je li to dovoljno ,,farbi". Sada te molim da razliku aranžera i workstation-a svedeš na neke druge tehničke i softverske razlike koje realno postoje. O broju slobodnih mesta za memorisanje ne zelim da komentarišem, jer toga ima na pretek i kod najjeftinijih aranžera.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2015, 00:19   #26
srki Fantom
Vredan član društva
 
srki Fantom's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2014
Mjesto: Austrija(Wien)
Postovi: 103
Downloads: 110
Uploads: 5
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
Instrumenti: Roland Fantom S
srki Fantom ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Milan$ Pokaži Post
bio pre par dana jedan fantom s za 350 evrica, moz se za*ebah sto ga ne uzeh, nije imao nikakav set, to me je malo odvratilo, jbm li ga ima li nesto materijala za njega, a da ga pakujem od 0 sve, nemam bas zelje iskreno i tako
Mislim da je sramota da tako dobroj i kvalitetno odradjenoj klav.padne cena na 350€ kad vidis tolko vredi i Korg Tr koji je plastikanac mislim bezobrazluk stvarno.
srki Fantom je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2015, 01:06   #27
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
A je li dovoljno 3x16 = 48 - ,,farbi" u jednom preformasu? Recimo Korg Pa500... da ne idem gore, je li to dovoljno ,,farbi". Sada te molim da razliku aranžera i workstation-a svedeš na neke druge tehničke i softverske razlike koje realno postoje.
Vrlo je moguće da 90% ljudi koje sam video da koriste aranžer i ne znaju za takve opcije pošto je većini upper1-3 i lower sve što ikada koriste. Hoćeš da kažeš da PA500 može da ima 3 x 16 po jednom Performansu sa istim funkcijama koje ima npr. Triton ima u Combi modu?

Citat:
Originalno postovano od rolandx Pokaži Post
O broju slobodnih mesta za memorisanje ne zelim da komentarišem, jer toga ima na pretek i kod najjeftinijih aranžera.
Broj slobodnih mesta za memorisanje se odnosio na pojedine Rolandove solo sprave, a ne na aranžere.
wladymeer je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2015, 08:53   #28
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od wladymeer Pokaži Post
Vrlo je moguće da 90% ljudi koje sam video da koriste aranžer i ne znaju za takve opcije pošto je većini upper1-3 i lower sve što ikada koriste. Hoćeš da kažeš da PA500 može da ima 3 x 16 po jednom Performansu sa istim funkcijama koje ima npr. Triton ima u Combi modu?
Funkcije Tr-a i Pa500 ne mogu biti ,,iste". Da. ... Pa500 može 3x16 sound-a u jednom upper-u. To pomnoži sa 3.
Citat:
Originalno postovano od wladymeer Pokaži Post
Broj slobodnih mesta za memorisanje se odnosio na pojedine Rolandove solo sprave, a ne na aranžere.
Koje su to sprave?
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2015, 12:31   #29
wladymeer
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.11.2015
Postovi: 49
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
wladymeer ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

OK, onda budi ljubazan pa kaži koje su to glavne funkcije aranžera koje nedostaju u odnosu na TR?

A Rolandove sprave: Fantom S / Xa / X, Juno Di / Stage / - svi do jednog patch 256, performance 64 npr - novi Juno Ds samo ima još 64 (128) performansa. I dobro, ajde uz PC karticu možeš imati još 64 performansa na Fantomu X, ali opet...

Može čovek da se organizuje i da "završi posao", ali, složićeš se da je prava šteta sprave kao što su Fantomi organičavati na tako mizeran broj performansa... Pogotovu što pod performansom dobiješ još 2 dodatna MFXa u odnosu na patch.

Promijenjeno od wladymeer (30.11.2015 u 12:40 sati)
wladymeer je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2015, 15:30   #30
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Kupovina solo klavijature

Al se ovde zahuktalo

Ja takodje delim misljenje da aranzeri i "workstationi" ne mogu da se uporedjuju, samim tim sto aranzeri nemaju krajnju nameru da budu profesionalni instrumenti i vecinom u svim aspektima su za nesto uskraceni u odnosu na ove druge.
To da zavrsavaju posao stoji, ako se ide tom logikom, i DX11 jos uvek zavrsava pos'o...
sale_band je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sale_band za ovaj koristan post:
wladymeer (01.12.2015)
Odgovor

Favoriti

Oznake
odabir, pomoc oko kupovine, sintisajzer, solo


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:07


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije