Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.02.2012, 20:58   #11
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala SEJOX legendo....Kralj si....Pa i ja sam to rekao gore da sa lemilicom malo uoblicim rupicu u obliku kruga,jer je ova nekako nepravilna,i onda bi uzeo od stare dirke isekao parcence i upasujem tu gde treba,jer nekako primecuje se....pozz i hvala jos jednom
Dodato:
Sejox brt nece.... Juce kada sam ti odgovorio ovaj gore post sam bio kod sestre,pa nisam odma mogao da probam.....Malo pre da probam ono nece.... Udjem PARAM,pa CNTRL i da nepoverujes-na sve boje je SENSITIVITY namesten na LOW,ali sad ponovo citam tvoj post iz onog E-96 i vidim da je nemoguce da se skroz iskljuci dinamika,tako da HVALA na ovom odgovoru....

Promijenjeno od AcaG600 (06.02.2012 u 12:10 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2012, 16:05   #12
semir
Početnik forumacije!
 
semir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.01.2012
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
semir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad smo vec u temi roland g600, imam pitanje dali i vama se desava da kad zelite upaliti prvi put treba mnogo vremena ?
semir je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2012, 18:39   #13
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa pali se normalno....Da ne kazem brzo....Znaci pritisnem dugme POWER,na ekranu izadje ona kao animacija ROLAND G600 i odma posle toga se pale lampice....Ukljucis,iskljucis neke stvari i odma sviras....Koliko se tebi vremenski pali taj tvoj G600 otprilike?Znaci moj evo otprilike 3-4 sekunde....pozz
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2012, 22:03   #14
semir
Početnik forumacije!
 
semir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.01.2012
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
semir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
Pa pali se normalno....Da ne kazem brzo....Znaci pritisnem dugme POWER,na ekranu izadje ona kao animacija ROLAND G600 i odma posle toga se pale lampice....Ukljucis,iskljucis neke stvari i odma sviras....Koliko se tebi vremenski pali taj tvoj G600 otprilike?Znaci moj evo otprilike 3-4 sekunde....pozz
kod mene treba od 3 do 4 minute, to znaci prvi put da ga upalim za dan, vec kad ga ugasim pa ponovo upalim ide brzo... Sta mislis gdje je kvar?
semir je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2012, 22:43   #15
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@semir

Na ovoj temi je nesto pisano o tome:

http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=13092

E sada,ne znam,sta kod tebe moze praviti problem.

Mozda jedino probati uraditi reset klavijature na fabricke postavke,pa ako
problem ostane,onda je nesto u hardveru oslabilo.
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 00:43   #16
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Meni uopste nema razlike....Ovo mi je prva zima sa njim,jer sam ga uzeo u januaru,i od tada pa do sad se pali za 3 sekunde.....Kakva crna 3 minuta....Nebi imao zivce da ga cekam....Ionako sam se taman navikao kako mi se pali....A kod tebe kao sto ti SEJOX rece,pogledaj u onoj temi moguce da je neki kondenzator riknuo,a moguce je takodje i do napona u klavijaturi....Probaj ovako....Uradi BACKUP tvog seta na nekoj disketi,i onda ugasis klavijaturu i pritisnes i drzis taster WRITE na klavijaturi dok se klavijatura ne upali....Kada se upali,ispisace ti se natpis "Original FACTORY SETUP has been LODADED!!!"....To znaci da ti se klavijatura resetovala....Onda uzmi loaduj tvoj set sa floppy-a.....Sledeci put kad je budes palio,vidi da li ti se klavijatura pali brze ili je ostala na istom....Ako je ostala na istom,onda verovatno imas problem sa nekim elektronskim delom u samoj klavijaturi i ako ti bude smetalo,moraces da je nosis kod nekog majstora da ti resi taj problem....pozz
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 20:24   #17
semir
Početnik forumacije!
 
semir's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.01.2012
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
semir befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od AcaG600 Pokaži Post
Meni uopste nema razlike....Ovo mi je prva zima sa njim,jer sam ga uzeo u januaru,i od tada pa do sad se pali za 3 sekunde.....Kakva crna 3 minuta....Nebi imao zivce da ga cekam....Ionako sam se taman navikao kako mi se pali....A kod tebe kao sto ti SEJOX rece,pogledaj u onoj temi moguce da je neki kondenzator riknuo,a moguce je takodje i do napona u klavijaturi....Probaj ovako....Uradi BACKUP tvog seta na nekoj disketi,i onda ugasis klavijaturu i pritisnes i drzis taster WRITE na klavijaturi dok se klavijatura ne upali....Kada se upali,ispisace ti se natpis "Original FACTORY SETUP has been LODADED!!!"....To znaci da ti se klavijatura resetovala....Onda uzmi loaduj tvoj set sa floppy-a.....Sledeci put kad je budes palio,vidi da li ti se klavijatura pali brze ili je ostala na istom....Ako je ostala na istom,onda verovatno imas problem sa nekim elektronskim delom u samoj klavijaturi i ako ti bude smetalo,moraces da je nosis kod nekog majstora da ti resi taj problem....pozz

Hvala na odgovor, ja sam nekolika puta radio factory reset i to nije rjesilo problem. Svakako sam razmisljao da je sigurno neki problem sa nekim elektronskim dijelom u samoj klavijaturi, ali meni to mnogo ne smeta pa cu cekati 3 minute prvi put da se upali.
semir je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2012, 21:50   #18
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo druze jedan snimak....

click here to watch the video
You need to upgrade your Flash Player
Napravio sam ga malo pre....Jeste da je los ali nemam vremena da ga snimam u FULL HD-u,nego cisto da ti "docaram" koliko se brzo pali....Ako ti ne bude pravilo neke probleme,teraj tako,mada ako ti bude zasmetalo ili prouzrokovalo neki kvar,nosi je kod majstora....pozz
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 15:13   #19
zexLE
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 15.02.2012
Postovi: 5
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
zexLE ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Midi fajlovi

Pozdrav imam i ja jedno pitanje vezano za G-600, da li IKAKO postoji mogućnost da se nadogradi opcija ili na neku foru da se udaraju brejkovi levom rukom kao na G800? nadam se da sam dobro objasnio ono dok držiš akord ritam ide, a kad pustiš stane.. znam da postoji dodatni taster na G-800 za to ali ne znam kako se zove..
zexLE je offline   Reply With Quote
Star 15.02.2012, 15:21   #20
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze,trebalo bi da je ovako....Sad sam probao kod mene - radi....
-Pritisnes dugme ARR CHORD na klavijaturi
-Pod delom ARR HOLD sa trecim "tockicem" pomeris da ti pise OFF umesto ON kako stoji sad.....
To bi bilo to....Probaj,pa javi....Bas me zanima da li si na to mislio....pozz
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 20:11


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije