Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.06.2008, 13:04   #11
milos_pcatre
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.06.2008
Mjesto: Cacak-Gornja Trepca
Postovi: 26
Downloads: 118
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Yamaha Motif XF i bass guitar Epiphone embassi 4
milos_pcatre befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
milos_pcatre pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ovo nisu moje kutije,a nisam ni bio na toj tezgi na kojoj se to zeznulo,ovaj covek koji je iznajmio razglas tom orkestru je izvadio hornu i dao im je na poklon I covek trazi da mu se kupi nova horna jer je izgorela,a to se vidi.......
milos_pcatre je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2008, 13:29   #12
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Stvarno je tesko izgoreti hornu koja je na Zx5 kutiji ali sve je moguce!Moze vrlo lako da rikne od mikrofonije ako se javlja konstantno (Ono podmuklo kad je uvek ima ali se ne cuje od muzike) Hoce da rikne od piskavih boja ali to se oseti kad je boja mnogo piskava ona ugusi sve,bas se oseca a moze da se desi da je neko rabio i pre toga pa dosli momci na gotovu stetu!Jbg sve to kaako ti se zalomi,uglavnom nova horna je oko 12000 dinara
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2008, 18:42   #13
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ljudi se zavaravaju sa nekim stvarima...već duže vremena EV kao firma prodaje samo ime,kvalitet im je katastrofalan...ovo nije moje mišljenje već stav ozbiljnih ljudi koji rade servisiranja opreme...najviše na popravci imaju Ev kutija,od vešanja koja riknjavaju svaki čas pa na dalje...nije mi namera da pljujem po EV,već samo hoću da posavetujem kolege da dobro razmisle pre kupovine...RCF ART300 kutije imam već 5,6 godina,otkad su se pojavile i stalno se koriste,bez i jedne greške rade...RCF je puno ozbiljnija firma u ovom trenutku od EV...
  Reply With Quote
Star 28.06.2008, 18:58   #14
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ....

Heheheh e bas se slatko nasmejah majke mi
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.06.2008, 19:19   #15
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Marco7 Pokaži Post
Heheheh e bas se slatko nasmejah majke mi
Drago mi je ako sam uspeo da te nasmejem...
  Reply With Quote
Star 28.06.2008, 21:08   #16
medino
Ovaj baš voli da kuca
 
medino's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 42
Postovi: 447
Downloads: 495
Uploads: 25
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: roland g 70 i triton le
medino befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
medino pošalji poruku preko MSN messengera medino pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

dobro,nemoj da se pocinje sa ...
znas,kako kazu,ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo tako da...
dobrar je rcf ali mislim da je zx5 bolji,ali kazem pre bih uzeo rcf zbog ovih stvari koje je evo i marko7 potvrdio,horna je oko 150e dok je za rcf oko 30-40e ,mozda cak i jeftinije...a sad sto neko rece,kad ce to da crkne???pa jbg,svi se nadamo da ne crkne,ne daj boze nikome...
medino je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2008, 14:02   #17
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U 99% slucajeva kada rikne EV je ljudski faktor,hteli vi to da priznate ili ne.Ima nekih koje boli ona stvar sto klipuju ceo nastup i kutiju cene po tome oce li izdrzati njihovo izivljavanje ili ne!!!???Koja nebuloza!!Jos vrhunac gluposti,kupuju Zx 5 a koriste pojacalo 2x500w na 4 oma.

Kako onda moze da radi besprekorno Zx 1 koji je inace 200 w na snagasu CP 2200 od 2x800w i da se nista ne desi a kutija se ganja dobrih 7-8 sati u full-u???Normalno,nije se desila ni mala mikrofonija a sve sto je prolazilo kroz kutiju bio je cist i normalan zvuk.

RCF i FBT horne nemojte uporedjivati sa EV hornama,smesno je (mislim na kutije u tom rangu,cene od 700-1500 eura po paru).

Pozdrav.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2008, 14:39   #18
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

#već duže vremena EV kao firma prodaje samo ime,kvalitet im je katastrofalan.#

E drug...Nisi ti bato isprobo ZX5 onako kako treba da bi mogo da tumačiš tu izjavu...To su kutije do jaja...Dakle to radi,to budža to zvuči samo tako...Da nisu the best (D-lite su ionako TOP),nbi ih ja imo...Dakle vrhunski sound je ono šta svakom treba i meni se do sada ZX5 pokazo kao TOP kutija...Ne znam odkud ti sad tako mišljenje ali bi te zamolio za jedan direktan argument po čemu su EV kutije slabe...Ako me uvjeriš s pravim argumentima povlačim sve svoje izjave..Eto na prumjer šta na velja kod Ev Sx300,Sx500,Zx4,ZX5,ZX3,itd...Male dimenzije,idealni za transport a vrhunska reporodukcija zvuka...Ajd čekam na komentare...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 29.06.2008, 15:33   #19
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alix Pokaži Post
#već duže vremena EV kao firma prodaje samo ime,kvalitet im je katastrofalan.#

E drug...Nisi ti bato isprobo ZX5 onako kako treba da bi mogo da tumačiš tu izjavu...To su kutije do jaja...Dakle to radi,to budža to zvuči samo tako...Da nisu the best (D-lite su ionako TOP),nbi ih ja imo...Dakle vrhunski sound je ono šta svakom treba i meni se do sada ZX5 pokazo kao TOP kutija...Ne znam odkud ti sad tako mišljenje ali bi te zamolio za jedan direktan argument po čemu su EV kutije slabe...Ako me uvjeriš s pravim argumentima povlačim sve svoje izjave..Eto na prumjer šta na velja kod Ev Sx300,Sx500,Zx4,ZX5,ZX3,itd...Male dimenzije,idealni za transport a vrhunska reporodukcija zvuka...Ajd čekam na komentare...Pozdrav!
pa ja sad ne znam šta da ti kažem,ali izgleda da nisi ni pročitao moj post kako treba...prvo,pozvao sam se na kvalitet izrade po iskustvima servisera koji održavaju opremu i nisam komentarisao kvalitet zvuka,sam kolega Marko je napisao da je imao frku sa skretnicom,drugi kolega traži hornu...samo sam o tome govorio,a art seriju sam pomenuo u kontekstu kvarova,kojih nije bilo na tim kutijama 5,6 godina koliko su kod mene....ne znam šta je nejasno?
Ni jednom reči nisam osporio kvalitet zvuka kod EV kutija...
  Reply With Quote
Star 29.06.2008, 16:09   #20
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam te tako razumio...A što se kvara tiče---Pa jebaji ga kutije su potrošni material a to što od 10.000 primjeraka pokvari se u par primjera---to je jako malo...Slažeš se?
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
zx5


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije