Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 22.03.2014, 03:36   #1
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard korg PA serije: pravilno prebacivanje performansi iz jednog seta u drugi??

Ljudi, evo muku mucim vec poodavno, pokusao sam ovde da nadjem najpreciznije objasnjenje, ali sve je nepotpuno, ili nisam naleteo na temu gde je to do detalja opisano. Interesuje me kako prebaciti performansu iz nekog seta u moj set konkretno na korgu pa600 (mada mislim da je isto od pa500 pa nadalje) ali da ta performansa zvuci 100% identicno kao i u setu odakle sam je uzeo. Da li moze neko da mi opise najprecizniji postupak kako se to radi, sta se kopira, koji efekti moraju da se prekopiraju, sta jos mora da se uradi??? Citao sam negde da se moze zakljucati FX za uppere pa sam i to krenuo da probam i samo se jos vise zapetljao...Evo danima vec pokusavam da izvedem ovo i nikako ne mogu srediti da zvuci identicno kao iz seta odakle sam izvukao performansu... pogotovo kad je napravljena od vise boja... uzas. Molim ako neko ima strpljena da mi lepo napise sve, ili me uputi na link gde je sve opisano do tancina. Hvala unapred.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 05:33   #2
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pazi ovako : Nema nikakve velike filozofije. Prica je sledeca:

Ucitas set iz kog hoces da vadis stvari za kod sebe. Zasvidja ti se neka boja u nekoj performansi. Zapises od kojih boja se ta performansa sastoji i gde se nalaze te boje u SOUND (programu ili user DK ako je mozda neka terca,nebitno) i kojim redosledom ide koja. Takodje zapises u kojoj se banci nalazi taj performance. Kad to sve uradis ucitas tvoj set i iz seta kog uzimas tu performansu sa zeljene lokacije ili vise njih ucitas kod sebe na mesto koje zelis i ucitas sve potrebne boje za te performanse. Ako imas prazna mesta na tim istim mozes da snimis te boje tako,a ako hvatas svoj neki red ,snimi gde zelis,jer to realno ne igra nikakvu ulogu sto se ovih stvari tice. E ,sad ,glavna prica ,da bi ti povuklo efekte koji su onakvi kakve si cuo u setu odakle si uzeo sve to ,odes u GLOBAL>General Controls>Lock> FX & Voice P. > tu ZAKLJUCAS Upper 1 FXs i snimis Global ako vec nije tako.

Sada odes u tvom setu ,naravno,posto si iz zeljenog seta ucitao sve zeljene performanse i potrebne sounde (ili samo jednu performansu,nebitno) -na performansu koju treba da sredis . I kako si zapisao ,tako vratis redosled boja (zato sam i rekao da nije bitno na kom mestu su u programu,jer ionako ,ako nisu,rucno vratis koja je na upper 1-2-3 ...) i ako si tu performansu uzeo iz nekog novijeg modela (od pa500 na ovamo recimo) ,trebalo bi da radi IDENTICNO kao u tom setu- osim ako u tom nekom setu nije upaljen master EQ ,pa i to igra ulogu u zvuku tog performansa. E sad,moje iskustvo je da,ako se iz seta za pa1x \50\60\80\ uzimaju performanse ,nece raditi identicno zato sto efekte ne importuje kako treba i efekti ne rade isto...Predpostavljam da je to ili namerno tako ili neki bug vezan za kompatibilnost prethodnim modelima,tako da znas,da se ne cudis sto ne rade boje isto.
I da objasnim ovaj Lock Upper FX u Globalu...Sta to tacno radi da se ne bi bunili :

Koristi se ako si neku boju kompletno pravio u samom SOUND-u \PROGRAMU ,znaci zajedno sa efektima...i sada ako je FX u Globalu otkljucan ,ti kad si u bilo kojoj performansi i na bilo koji upper izaberes tu boju iz SOUND|PROGRAM ,on je povlaci komplet sa efektima kako si radio u programu.

Ako je FX u Globalu zakljucan- koju god performansu da izaberes,efekti ostaju kako su snimljeni u performansi,i ti bilo koju boju iz SOUND|PROGRAM da izaberes ,prilikom biranja boje ne menja se efekat nego ostaje taj koji je podesen u toj performansi gde si. Prosto.

Zato se i u principu javljaju problemi, zato sto je mislim po default-u taj Upper FX u Globalu otkljucan,pa kad izaberes neku boju iz programa ,ona sa sobom povuce efekte kakvi su tamo,a ne ostanu efekti iz performanse.

To je cela filozofija. Nadam se da ces skontati i ti ostali koji se bune oko ovoga... POzz.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 09:23   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

U 95% slučajeva FX treba da bude otkljucan jer koristimo zvukove kombinovane sa različitim instrumentima. U većini slučajeva neka od podešavanja u mixeru ne budu ista kada se preformans kopira....

Evo nekog redosleda za kopiranje preformansa sa zvukom:

Najpre u svom setu pregledati prazne pozicije u User1 i 2 bankama. Zapisati pozicije.
Set iz koga uzimamo boju, odaberemo koju želimo ako nam se svidja, NJEGOV UPR1,2i3 premestimo na pozicije koje su u nasem setu bile slobodne. Nadjemo te zvukove na NOVIM pozicijama i sa tih novih pozicija memorišemo isti preformans.
Sva podešavanja iz MIXER-a SNIMITI mobilnim telefonom, svaku stranicu ( za svaki slucaj). Najbitnije je EFX send ( ali B ).
Memorisati taj set POD DRUGIM IMENOM ( moguce da smo novim pozicijama upropastili neki drugi zvuk ukoliko smo prekopirali preko drugog zvuka zarad pozicioniranja prema svom setu)
Učitati svoj set. Potraziti zeljeni preformans koji smo spremili u drugom setu. Učitati ,,Sound koji taj preformans koristi" Nakon toga ucitati PREFORMANS. Sada prekopirati tačno u MIXERU fotografisane postavke...

Postoji verovatnoća da će boja biti glasnija ali to zavisi iskljucivo od kvaliteta i nivelacije sounda iz predhodnog seta....

Važno je da u globalu našeg seta FX držimo otključan. Tako bi trebalo biti... bar kod mene.

Nadam se da sam pomogao....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 12:52   #4
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rolandx, jel si ti ovo pisao ili iskopirao od negde?... U suštini, šta god da je, nisi pročitao sta sam pisao u postu iznad...tako da, aj pročitaj, pa onda da pričamo dalje.
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 22.03.2014, 13:58   #5
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vex brate hvala na objasnjenju evo nesto sam napolju cim dodjem kuci probavam, konkretno zelim neke performanse iz pa800 prebaciti na pa600 mislim da bi trebalo ici. Ja sam izgleda pravio gresku sto sam taj fx zakljucavao na svom setu hahaha... Javim danas sta sam uradio pomocu ovog tvog uputstva.
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 23:17   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vex kralju, uspeo sam pomocu ovog tvog objasnjenja da prebacim performanse i rade isto kao i u starom setu, hvala ti do neba za objasnjenje, to mi je trebalo za glavu. Hajde mi jos samo kazi ako slucajno znas, sve performanse koje sam prebacio mi rade super ali jedna boja me zeza nesto u efektu, kada ukljucim tu boju taj neki efekat sa te boje mi se prebaci i na lower, ne cuje mi se na loweru normalan i3 strings, nego on dobije taj neki efekat sa boje, kao neki fejzer. Usao sam u efekte u toj performansi imam na send B drugom efekut (onom donjem) postavljen efekat pod brojem 87 (Comp - Cho/Fing), mislim da mi bas on pravi probleme. da li znas mozda kako da namestim da se efekat cuje samo na boji, a u ritmu da imam normalno samo strings na loweru bez efekta?
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!

Promijenjeno od yamahapassion (23.03.2014 u 23:18 sati)
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2014, 23:29   #7
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa udji mu Mixer,pa skini efekat sa lower-a Prosto
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2014, 21:00   #8
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vex majstore, ako se ikada sretnemo ima da ti se oduzim, svaka ti cast. Ovo tebi deluje kao sitnica, ali meni stvarno znaci puno, jel bi se oderao dok ne bih nasao sta i kako. Sredio sam ovo u mixeru kako si mi rekao, i radi super, meni je ustvari bio stalnoi na loweru master 2 ukljucen i verovatno je vukao sa svake boje efekat, sada kad sam smanjio na nulu cuje se savrsen strings. resen problem E sad imam jos jedno pitanje, kad sam vec potegao ovu temu pa da ne postavljam dalje, znas li mozda kako da pojacam pad da se cuje jace, uspeo sam da ga snimim i postavim u ritam gde mi treba, ali skoro se ni ne cuje od ritma, jako je tih. Hvala ti puno za sve a i unapred za ovo ako bude znao.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2014, 21:31   #9
al bundy
Ovaj baš voli da kuca
 
al bundy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.11.2007
Mjesto: PRIJE U CENTRU...SADA U EPICENTRU
Postovi: 398
Downloads: 592
Uploads: 4
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Paraglider KOYOTE
Interesi: istjerujem zlo i utjerujem dobro
al bundy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
al bundy pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

boki,jesi sam pravio pad ili je bio vec napravljen?
__________________
NEIGRAJ SE SA ZENSKIM SRCEM,ONO JE JEDNO!!!......igraj se sa njenim sisama...njih su dvije...
al bundy je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2014, 22:47   #10
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sam sam pravio (unsimio) pad
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije