Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.08.2013, 00:07   #41
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisu to Nikola nikakvi fabricki ritmovi, vec obicni ritmovi u Yamahinom formatu koje je Jos Mass pokupio sa starih Yamahinih aranzera i ugurao u instalcioni .exe OMBa. Ne trudi se on bas nesto posebno oko Updatea. Pritiskali smo ga svojevremno da se uozbilji, ama njemu nije posebno stalo do toga, pa je u medjuvremenu OMB ostao samo veoma daobar Style Editor (mozda i nabolji trenutno, bar sto se tice ljudi koji ne znaju ili nece da se zamaraju CASMom i ostalim komplikovanim detaljima) jer su ga daleko pretekla dva izuzetno dobra softverska aranzera, koji su stekli u medjuvremenu, veoma visoku reputaciju a koja je i sasvim opravdana.
tranzit je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tranzit za ovaj koristan post:
NikolayTheM (27.08.2013)
Star 27.08.2013, 00:10   #42
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sad si me totalno zaintrigirao za ovaj problem. Pogotovo zato jer i meni nisi dao Thanks

Instalirao sam OMB demo verziju. Kod mene radi savršeno kada govorimo o ovim prelazima i varijacijama.
No, primjetio sam nešto "šokantno" i mislim da ti to zadaje probleme.
1. Dosta originalnih stylova iz OMB ima identične motive bubnja na sve četiri varijacije. Naravno da nećeš uočiti razliku bez obzira dali ti mijenjaš varijaciju.

2. Provjeri tipkovnicu jer je u OMB postavljena na ENG pa su Y i Z zamjenjeni. To lako odradiš (slika1)

3. Provjeri postavke u Preferences > Live Control u žuto markiranom području jer su one odgovorne za promjene kod biranja komandi (slika2)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg tipkovnica.jpg (37,4 KB, 56x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg omb 2.jpg (57,4 KB, 56x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
NikolayTheM (27.08.2013)
Star 27.08.2013, 00:19   #43
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sve sam proverio.
Tastatura je ok, ona druga slika mi nista ne znaci jer se tu podesavaju komande za MIDI klavijaturu.
A prelazi ne rade cak i kad misem kliknem na Fill pa Main.
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 00:20   #44
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moram se malo bezobrazno "ugurati u temu" i iskoristiti priliku da upitam Tranzita. Jesi si slučajno upućen ( i ja pitam gluposti, naravno da jesi ) u to kako odrađuje posao vArranger. Naizgled mi se čini OK, barem po izgledu i mogućnostima koje su opisane.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg varanger.jpg (89,3 KB, 55x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 00:47   #45
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trenutno je na nivou najnovije verzije Live Stylera (verzija 15.0.240) i veoma je stabilan. Ne daje pardona nijednom hardver aranzeru, sta vise, kompleksniji je i mocniji. No, Live Styler se razmece Midi kontrolama kojih ima nesto vise od vArrangera2 a i potpuno su Customizable (inace zasluga moje malenkosti jer sam toliko dugo maltretirao Norberta dok nije ubacio taj Uni Controller koji je svemocno oruzje Live Stylera). U reprodukciji Styleova je Live Styler, naravno ako se konfigurira kako treba, daleko, daleko iznad svih hardverskih aranzera i to svih skupa pa na kvadrat. Jos kad bi Stellberg bio malo ozbiljniji... ne bi mu bilo kraja, mada i ovako nema prave konkirencije (ukljucujuci tu i hardver tabor). vArranger2 je tu negdje jer ali nije toliko otvorena platforma kao Live Styler, inace veoma konstriktivno i logicno odradjen softver, koji naravno ima svoju cijenu. Ima i dobar Sound Editor za eksterne Sound Engine, mada baziran na Ketronovom modelu ali se kontrole mogu odlicno iskoristiti i za softverski Sound Engine (instrumente). Kod Live Stylera je to, kako sam vec napomenuo, sve slobodno i potpuno otvoreno za sve vratolomije, tako da u najvecem broju slucajeva, sav Sound Editing obavljas iz samog Live Stylera (i ovdje se busam u prsa, sav sam pomodrio jer je i ovo svojevremeno bilo djelo moje malenkosti, kao i dosta sitnica, kao sto je Block tempo ili recimo, Style Restart funkcija koju sam cak i programirao skupa sa Norbertom itd... itd...). Norbert je prilicno introvertiran i sujetan matori magarac pa sa njim treb znati kako a i imati dovoljno strpljenja... ja sam uspio uz veliku muku i suzdrzavanje... ama uspio sam na kraju da iznudim sve sto sam zamislio u Live Styleru. Sa francuzom sam u pregovorima vec izvjesno vrijeme oko nekih dodatnih funkcija za vArranger2 i mislim da ce to i uspjeti. Vidjet cemo.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 01:16   #46
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tranzit, hvala na iscrpnim informacijama. Baš me je zanimalo mišljenje stručne osobe. Znaći, vAranžer ima perspektivu.

@Nikola - kod mene sve funkcionira, odabrao sam Style koji ima različite varijacije i dosta je loše odrađen ali se nadam da ćeš vidjeti ono što te zanima. Ne preostaje ti drugo nego napraviti frišku instalaciju OMB i nadati se da će raditi kako treba.

http://youtu.be/d7IUKt0Fnbw
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 01:34   #47
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard


One Man Band 11 - Problem
You need to upgrade your Flash Player

Konkretno, ovo je taj moj problem...
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 01:52   #48
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kod mene taj isti Style radi kako bi trebao. Znači, problem je u OMB postavkama kod tebe. Gdje je kvaka? Tko bi znao. A da napraviš ponovnu instalaciju OMB-a?
casper je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 01:55   #49
NikolayTheM
Odomaćeni član
 
NikolayTheM's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2012
Mjesto: Jugoslavija!
Postovi: 563
Downloads: 522
Uploads: 9
Rekao HVALA: 71
Zahvalili mu 33 puta u 30 Postova
Instrumenti: VSTi, Korg Triton Le
Interesi: Muzika, Voznja
NikolayTheM ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uradicu, ali ako bi neko hteo da pogleda onaj bit sto sam izbacio, da li ima razlike izmedju Fill In D i ostalih prelaza, bio bih zahvalan...
__________________
Citat:
Originalno postovano od Pointlessly
'hej' u kmp formatu za bass stranu..(nije heeejjey loop) nego kratki hej, hej, hej, hej
NikolayTheM je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 02:13   #50
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije to bitno, taj Style je ionako u banani. Testiraj s nečim za što si siguran da radi ispravno. Prva slika je tvoj OMB, druga je moj. Vidiš da kod tebe piše Fill in A, a kod mene Fill in + Main A i tako za svaki Fill in. Negdje si pobrkao postavke.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:47


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije