Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.03.2012, 10:06   #1
agrimo
Početnik forumacije!
 
agrimo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 21
Downloads: 23
Uploads: 17
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Interesi: harmonika-klavijatura
agrimo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
agrimo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Problem prilikom ucitavanja OS. na korg pa 80

S oficijalnog sajta korg-a preuzmem Pa80_os_v306.zip i kada to raspakujem dobijem jedan exe. file , ali s njim nmg nista , zanima me sta treba da se uradi da bi se taj fajl poslao na floppy disk i dalje da se digne novi sistem ??? Pozdrav za sve kolege
__________________
"Bolje je biti dobro obješen nego loše oženjen"
agrimo je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2012, 17:32   #2
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jesi procitao ovdje post broj 5? Mislim da ce ti pomoci.
http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10900
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2012, 18:39   #3
agrimo
Početnik forumacije!
 
agrimo's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2011
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 21
Downloads: 23
Uploads: 17
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Interesi: harmonika-klavijatura
agrimo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
agrimo pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da procitao sam sve to , samo sto ja imam problem od samog pocetka , nmg da nabacim na disketu ono kada raspakujem , uopste ne dobijem onih 5 filova za 5 floppy i to ??? pozz. i hvala
__________________
"Bolje je biti dobro obješen nego loše oženjen"
agrimo je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2012, 01:12   #4
comodo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
comodo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Za Pa80 > Software > Operating System - Version 3.06 > skinuti fajl "osPa80_v306.zip".
> Software > Musical Resources - Version 3.02 > skinuti fajl "Pa80_res_v302.zip"
Kao sto mozete primetiti oba fajla su Zipovana, znaci treba da ih raspakujete. Kada ih raspakujete dobicete 6 fajlova.

Od fajla osPa80_v306.zip, dobicete fajl osPa80_v306.exe. Sada je potrebno da ubacite PRAZNU flopy disketu u kompjuter i da pokrenete fajl osPa80_v306.exe. Ovaj fajl ce vam na disketi napraviti OS tj operativni sistem. Obelezite ovu disketu sa OS v3.06.

Od fajla Pa80_res_v302.zip, dobicete 5 fajlova,
rs80_v3_dsk1.exe
rs80_v3_dsk2.exe
rs80_v3_dsk3.exe
rs80_v3_dsk4.exe
rs80_v3_dsk5.exe
Sada pripremite 5 PRAZNIH disketa. Ubacite prvu i pokrenite fajl rs80_v3_dsk1.exe. Kada se postupak zavrsi ovu disketu OBAVEZNO opbelezite sa brojem 1. Isto ponovite i za ostale diskete koje cete obeleziti sa 2, 3, 4 i 5. Sada imate 5 disketa na kojima se nalazi "Musical resource" ili nasim jezikom receno "Fabricka postavka klavijature" tj stylovi, boje i performnasi koji su na klavijaturi kada je nova.

Kada i kako koristite ove diskete?

1 OS disketu koristite kada zelite da instalirate novi OS (operativni sistem).
Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, pritisnite ENTER > Kada se ucitavanje zavrsi ugasite klavijaturu > Upalite ponovi klavijaturu i novi OS je ucitan.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program OSTAJU NEPROMENJENI.

2 Musical resource, 5 disketa, koristite kada zelite da postavku klavijature vratite u fabricko stanje. Mozda ste preko fabrickih stylova upisali svoje, mozda zalite da prodate klavijaturu, mozda zelite ..... Bez obzira sta zeleli postupak je sledeci.

Na klavijaturi pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu i imate Fabricku postavku,( sad je ko nova).
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.

3 Postoji i situacija kada koristite svih 6 disketa. Ova situacija je takozvano VIRUSNO STANJE, tj kada klavijatura blokira ili ne radi kako treba. Ovom procedurom cete pobrisati SVE podatke sa SSD (internal SSD memory).

Postupak je sledeci:
Ugasite klavijaturu > Ubacite disketu sa OS-om > Upalite klavijaturu > Kada vas pita da li zelite da ucita novi OS, P R I T I S N I T E d u g m e "FADE IN/OUT". !!! Ovo je jedina razlika u odnosu na prethodnu proceduru >Sada se formatira (brise) kompletana SSD memorija i ucitava OS. > Kada je to gotovo pritisnite bilo koje dugme na klavijaturi i izvadite disketu iz klavijature > Sada uradite postupak pod brojem 2 tj ucitavanje Musical resource >
Pritisnite dugme DISK > Utilities 1 page, izaberite opciju "Restore data" > Izaberite sa ENTER da je izvor flopy disk > Potvrdite opet sa ENTER > Kada trazi da ubacite disk1, ubacite disketu broj 1 i pritisnite ENTER > Sacekajte da se operacija zavrsi > Ovo sve ponovite i za diskete 2, 3, 4 i 5 > Kada se sve zavrsi ugasite klavijaturu > Ponovo upalite klavijaturu.
NAPOMENA! Ovim postupkom svi user podaci (ono sto smo mi ucitali ili napravili), style, performance i program BICE POBRISANI.
comodo je offline   Reply With Quote
Star 26.03.2012, 22:54   #5
sasha93
Drugar foruma
 
sasha93's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2011
Mjesto: Kragujevac
Postovi: 89
Downloads: 123
Uploads: 1
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Korg PA80,Roland Fantom X7
Interesi: Muzika,zene i kafane ;)
sasha93 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa moguce je da nisi skinuo ono sta treba,jer mora da ti izbaci 5 fajlova...I samo procitaj ovo sto je kolega comodo napisao,tu ti je sve lepo objasnjeno...Znaci samo skini ponovo i radi po ovim uputsvima...Pozz...
sasha93 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sasha93 za ovaj koristan post:
comodo (02.04.2012)
Star 03.04.2012, 23:32   #6
comodo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2012
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 7
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
comodo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://www.korgpa.com/en/support/dis...korg-pa80.html


Evo ti stranica, ja sam postupak uradio sinoc, i sve odlicno radi bez ikakvih problema
Sputi kursorom na dno stranice i vidjeces slijedece

Skida fajlove koji se zovu 1. Pa80_os_v306.zip (1.4 MB) prvi u nizu
2. Pa80_res_v302.zip (3.8 MB) treci u nizu
ovo pod brojem 2 su ti resursi i kada to otpakujes dobices fajlove za 5 disketa
Prati upustvo koje sam ti gore ostavio i nema fule
comodo je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije