Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.02.2014, 21:02   #1
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Roland Va7 za Solton - Ketron X1

Pitanje je sad?
Imam Roland Va7 koji je bukvalno nov, sredio sam ga po svom ukusu, relativno zadovoljan zvukom, rukovanjem klavijature. Međutim, Đavo ne da mira. Imam ponudu da menjam za Ketron X1. Klavijatura nije očuvana kao moja, ali je u Ok stanju. Fabrički HD, Vokoder i 16 Mb, Memorije za semplove.
Interesuje me, šta mi je činiti. Da li X1 ima neke izražene mane, da li se nešto kvari više nego na drugim klavijaturama. Na šta bih trebao da obratim pažnju?
Što se tiče zvuka jasno mi je šta je Ketron, ali ako neko ima bilo šta da kaže, svaki savet je dobrodošao, i molim sve za pomoć? Koji format semplova čita, i da li ću imati velikih problema sa ritmovima i semplovima. Nije mi ništa teško da pakujem, sređujem, kičmu sam iskrivio i sa Va7.

Zahvalan svima unapred.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:06   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne znam koliko je taj X1 izrabljen i ostecen ali kao instrument je daleko, daleko kompleksniji i kvalitetniji od Rolanda VA7. To su jednostavno dva svijeta koja se ne daju porediti. Roland VA7 je u sustini posljednji Rolandov aranzer iz stare serije koji cak i pociva na istom Sound Chipu kao i G serija. Ketron X1 je predhodnik Audye i nije daleko od nje po kvalitetu zvuka, sto ce reci da raspolaze veoma kvalitetnim osnovnim soundom.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:20   #3
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poštovanje Tranzit, hvala što si se javio. Bez oštećenja je Ketron, ali estetski nije očuvan koliko i moj Va. Mada je mene možda Va malo razmazio, zato što je u perfektnom stanju. Nije mi to veliki problem, ako ću sa zvukom otići toliko napred.
Možeš li mi reći još neke korisne detalje ako imaš vremena?
Da li ću imati velikih problema da konvertujem svoje ritmove sa Rolanda u Ketronov format? I na koji način bih mogao ubacivati semplove u klavijaturu? Kakva je situacija sa efektima, mogućnost efekta na ritam sekciju. User drum setove? Bilo šta je od koristi.
Ako bih došao do Ketrona, to je za mene jedna nova dimenzija, nikad nisam imao prilike da se sretnem sa njima, i ako bih došao u posed, u krugu od 100 Km, bih bio jedini koji svira Ketrona, jer takve sprave kod nas bukvalno da ne postoje.
calevh je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:32   #4
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moje iskreno misljenje je da ne menjas, pa i da je bolji, ali u to neverujem dok se ne argumentuje jednim istim ritmom sa obe klavijature u kvalitetnom audio formatu. Prvo sto te klavijature Ketron/Solton mozes na prste ovde da izbrojis ko je ima uopste. Drugo sto se materijal necu da kazem nalazi tesko (jer ovaj "epitet" karakterise recimo Yamahu pa Rolanda tim redosledom u odnosu na Korg), tako da ova rec "Tesko" je veoma blaga sto se tice ritmova i boja za uopste Ketron/Solton, a i da uspes da iskonvertujes, to nece na nista liciti, a i sam si vec rekao da si sredio klavijaturu, msm nije to sigurno maximum i nikad nece ni biti, ali si na dobrom putu da tako bude i sto bi je menjao za "slabiju"?Onda, kada je budes prodavao, ko ce ti gledati Ketron/Solton kao objekat za kupovinu da tako kazem? Niko. Polazim od sebe prvo. Sledece je i da je kvalitetan, imamo recimo model te marke, tj. Ketron Audiyu 5 kao klavijaturu koja je prvo po ceni veoma skupa, ali sto onda ljudi uzimaju Korg Pa3x ili Yamaha Tyros 4 koje su u nekoj bliskoj ekvivalentnoj ceni, a ne Ketron? Licno nikad ne bi uzeo Ketron, a razloge sam naveo i mogao bi jos mnogo da ih napisem. Znaci, nije zaziveo kod muzicara, nema materijala, pa i sound nije nesto specijalan, kasnije prodaja itd itd itd. Da ne duzim vise. Ostavi ti sebi tog Rolanda. Moja iskrena preporuka. Menjaj ga samo kada ti upadne stvarno nesto bolje. Pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:39   #5
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Druže,nedavno sam vrlo jeftino kupio Solton(Ketron)MS 100,da se malo igram s njim kući.Jednostavno me je oduševio sound Ketrona.Imao sam dosta aranžera,između ostalih:Roland VA 7,Roland GW 8,Korg PA 500,PA 1 X pro,PA 2 X pro,Yamaha Tyros 2,Tyros 3,...,ali se sound ni jednog od navedenih brandova ne može mjeriti sa Ketronom.Zato ti preporučujem da uzmeš to bez razmišljanja,naravno pod uslovom da je sve ispravno.Imaš ovdje u download sekciji ritmova za Ketrone,a među njima i dosta konvertovanih sa Rolanda G 800 i VA 7.To ti je sasvim dovoljno za početak.Ketroni su,po mom mišljenju vrlo jednostavni za rukovanje i editovanje ritmova i boja..Toliko od mene,nadam se da sam pomogao.Pozdrav i svako dobro!!!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:41   #6
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Acko, hvala što si se javio.
Evo upravo čitam Manual Za Ketron X1, iz toga što mogu da pročitam, i da vidim kakvi sve parametri mogu da se edituju i koliko se daleko išlo sa recimo editom svake udaraljke na bubnju, i da je to jako lepo i pregledno urađeno, i generalno što se detalja tiče, mogu reći da je Va serija daleko, ali mnogo daleko iza X1. E sad to stoji na papiru, znači sa nekog tehničkog aspekta, nema poređenja, u korist Ketrona. Ne znam kako Ketron izlazi na ozvučenju, vidim da ima 4 izlaza, što mi se sviđa.
Roland je sređen, i relativno sam zadovoljan, znaš kakvi smo mi klav. uvek nezadovoljni, uvek bi nešto da čačkamo, prepravljamo, menjamo, takav sam i ja. Voleo bi da dobijem odgovore na pitanja iz prethodnog posta, da dobijem konkretne "brojke", činjenice, od nekog ko ima iskustva. Hvala na mišljenju Acko.
Stvarno mi treba pomoć i razna mišljenja, da bih odlučio.

Makso, pozdrav druže, živ bio. Hvala i tebi što si se aktivirao. Ne bojim se uopšte za ritmove, uvek sam svaki ritam maximalno prepravljao po svom ukusu u provodio i po 10 sati u sređivanju jednog ritma. To nije problem. Upravo to me je zanimalo, kako to izgleda "live", kako izlazi na ozvučenju, a ti ga baš nahvali sad. Verujem da X1 može samo biti bolji od MS serije, nikako gori. Kako bi išlo sa ubacivanjem semplova, je l znaš nešto o tome? Preko Floppy-ja, neka veza sa računarom? Kakve su dirke kod tebe na MS, kvalitet izrade?

Promijenjeno od calevh (11.02.2014 u 23:46 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Star 11.02.2014, 23:45   #7
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aca G 600,pretpostavljam da nikad uživo nisi imao priliku da se sretneš sa Ketronom,pa zato tako ˝argumentovano˝ iznosiš svoje argumente.Naravno,ovim postom ne želim da se raspravljam s tobom.Svako ima pravo na svoje mišljenje.Pozdrav i svako dobro!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:03   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Misljenja nema o kvalitetu. To su cinjenice Makso. Ketron je po kvalitetu sounda toliko daleko od VA7 da je neumjesno uopste i porediti te instrumente. Aca kao argumente navodi manjak materijala i kasniju tezu preprodaju instrumenta. To sve stoji ali ovdje ocjenjujemo kvalitet instrumenta a ne da li ima ili nema materijala za njega i da li ce pri ponovnoj prodaji vlasnik ostvariti zeljenu cijenu ili ne. To nisu argumenti koji su u ovom konkretnom slucaju uopste bitni. Ketron X1 moze mirne duse da se poredi sa top aranzerima i Yamahe i Korga i Rolanda a kamo li sa jednim VA-7. To sto on nije "zaziveo" kod nas, to ima sasvim druge uzroke, na kraju, ko smo mi da bi bili relevantni iskazni uzorak da li neki instrument valja ili ne ? Svi argumenti i to oni bitni, kao sto su kvalitet sounda, editing, sampling i ergonomicnost instrumenta su ubjedljivo na strani Ketrona X1 i tu nema misljenja jer to su cinjenice o kojima se ne moze imati misljenje, one su konstante koje stoje pa mislili mi o tome i ovako i onako, one i dalje stoje kakve su i bile. U sustini, najpametnije bi bilo da kolega sam testira taj X1 i direktno ga uporedi sa svojim VA-7, sve ce mu biti jasno i bez ovog naseg pisanja i "misljenja".
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:06   #9
AcaG600
Ovaj baš voli da kuca
 
AcaG600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.01.2012
Mjesto: Kruševac
Postovi: 498
Downloads: 130
Uploads: 14
Rekao HVALA: 83
Zahvalili mu 117 puta u 110 Postova
Instrumenti: Roland VA-5 expanded ZIP & KORG X5D ; DELL Inspiron 15 3521 + Kontakt 5 + MIDI + Samples
Interesi: Klavijature, računari...
AcaG600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
AcaG600 pošalji poruku preko MSN messengera AcaG600 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jeste da nikad nisam cuo uzivo Ketrone, ali iskreno vecu glupost od ove nisam cuo, a to je da se covek sa klavijatura od ~2000e i vise spusti na jedan slobodno mogu da ga nazovem "smesni" Solton u odnosu na sve ove klavijature i da ima bolji zvuk od svih ovih klavijatura koje su nautickim miljama ispred ovog Soltona/Ketrona izuzev ajde mozda VA-7, jer jeste starija, ali od GW-8 obavezno da je bolja. Ja ne znam jel je samo ovo meni smesno, ili drugi ne uocavaju sta pise u sledecem citatu:
Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
...Imao sam dosta aranžera,između ostalih:Roland VA 7,Roland GW 8,Korg PA 500,PA 1 X pro,PA 2 X pro,Yamaha Tyros 2,Tyros 3,...,ali se sound ni jednog od navedenih brandova ne može mjeriti sa Ketronom.Zato ti preporučujem da uzmeš to bez razmišljanja,naravno pod uslovom da je sve ispravno.
...a onda kazes ovo
Citat:
Originalno postovano od makso68 Pokaži Post
Imaš ovdje u download sekciji ritmova za Ketrone,a među njima i dosta konvertovanih sa Rolanda G 800 i VA 7.To ti je sasvim dovoljno za početak.Ketroni su,po mom mišljenju vrlo jednostavni za rukovanje i editovanje ritmova i boja..Toliko od mene,nadam se da sam pomogao.Pozdrav i svako dobro!!!
...a da ne zaboravimo da si pre toga rekao da radi bolje od svih ovih klavijatura gore, izmedju ostalog i ovih Rolanda, a da ima ritmove od ovih Rolanda i da mu je to dovoljno. Pa cekaj, uzima Soltona/Ketrona da bi koristio konvertovane ritmove od Rolanda i sta ocekuje? Ja stvarno ne razumem. Meni je ovo totalno.....Ne ulazim u nikakvu raspravu, samo iznosim cinjenice koje si sam rekao i koje uopste nisu izmisljenje. Razmisli sta vec hoces da kazes, a ne los Roland i cela Pa serija Korga, bolji Ketron, a onda kaze da koristi konvertovane ritmove od Rolanda G800 i VA-7 i da mu je to dovoljno. Stvarno ne razumem Veliki pozdrav
__________________
[IMG]http://dc613.*******.com/img/_agad48s/s3/0.4491904543559744/Roland_2.jpg[/IMG]
AcaG600 je offline   Reply With Quote
Star 12.02.2014, 00:20   #10
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Acko, da ne zalazimo u mišljenja, činjenice i brojke govore drugačije. To sam ja video u specifikacijama. Ali meni kao nekom ko nije imao kontakta sa Ketronom te brojke i nešto ne znače, ako mi neko konkretno ne kaže, kao što je Tranzit, Maxo, Ti...
Što se tiče ritmova, ritmovi su ritmovi. Trenutne ritmove koje koristim su jako kvalitetni, spajani od svih mogućih varijacija, od Korga, Rolanda, Yamahe, neki kucani od početka, i mislim da nema ništa loše u tome, da se ritmovi koriste na raznim klavijaturama, mene je interesovalo da li ću dobiti pomak u zvuku, da li ću s tehničke strane dobiti neke stvari bolje i više u odnosi na Va. Sada kada bih prešao na Tyros 5, 80% svojih ritmova bih preneo na T5. Ali to ne znači da će oni zvučati isto kao na Va7. Ja vremeno obnavljam svoje ritmove, jednostavno kada mi dosade, ja ubacim nešto novo i tako u krug, na taj način malo osvežavam svoju klavijaturu, menjam svoj sound...
Tranzit, kakav je ROM na X1, klaviri, gudači, duvači... Uglavnom volim da koristim fabričke boje najviše. One su mi nekako kvalitetnije od svih semplova, ako bih i ubacivao nešto od semplova, to su neke harmonike. DX "ludila" i takve "tetris" boje mi nisu potrebne. Inače radim dosta i zabavnu muziku, tako da su mi bitne gitare, klaviri, organ boje... Je l može nešto informacija o tome?
Hvala svima što ste se uključili, ko god da ima bilo šta, neka puca.
A da, prodaja me ne interesuje, ako će me klavijatura služiti, nema potrebe za prodajom. Ne želim da bacam pare proizvođačima, nekoliko hiljada E, za njihovih par Mb RAM-a. Meni jedan instrument završava posao, ako se posvetim njemu i sredim kako ja želim. Postprodaja mi ne igra nikakvu ulogu.

Promijenjeno od calevh (12.02.2014 u 00:24 sati)
calevh je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije