Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.11.2011, 11:37   #1
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Kurzweil k2661 ili nesto drugo ???

Trenutno imam Korg pa2xpro i Kurzweil K2661. Hoce jedan kolega da kupi od mene K2661. Interesuje me koliko ja mogu za njega dobiti para. Sint sam kupio prije 3 godine u Artistu, nema packe na sebi,nikad nije otvaran i radi besprijekorno. Inace stavljam foliju preko svakog sinta koji imam.I interesuje me sta bi bilo dobro kupiti umjesto Kurzweila a da bude bolje od njega (neki solo sint)? Bitno mi je da mogu transponovati tercu u toku svirke a da je negubim jer sam OMB pa mi je to bitno jer se nekad radi po nekoliko dana za redom. Radim vise narodnjake nego zabavnjake. Dali da ostavim K2661 ili da se ponovim necim drugim? Razmisljao sam o Roland Fantom G6 ili sta drugo i koliko je para?
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2011, 12:05   #2
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Skoro je moj drugar prodao Kurzweil k2661 za 1200EUR....bio je kao nov.
Moj savet ti je da prodas Kurz i da kupis Fantom G-6....ima dugmice za transpoze u realnom vremenu koji tebi trebaju,vecu memoriju,veci izbor setova i pregledniji ekran za rad sa samom spravom.
Reprodukcija samih semplova je bolja u korist Kurzweil-a ali to je vise merodavno za studio ili neki bas ekstra zvucni sistem na kojima mi necemo raditi za zivota



Tako da,moj ti je savet Fantom G-6.....neces se pokajati.


PozzZ ! ! !
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 09.11.2011, 12:52   #3
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gogi, za reprodukciju semplova si 100 % u pravu. K2661 je strava po pitanju toga. Jedina zamjerka (ali meni jako bitna) je ta sto efekte za solazu (delay,reverb...) na Kurzweilu nikako da podesim da mi rade kao na Korgu pa2x. Jednostavno, u toku svirke kad predjem sa pa2 na K2661 nekako mi je k2661 previse suv. Ako dodam efekta onda mi smrlja elemente, narocito ako je terca ili neki multisempl u pitanju. Mozda ja neznam podesiti parametre iako ga vec 3 godine provaljujem i podesavam.Realno, malo je narodnjaka koji imaju Kurzweil, tako da sve moras sam podesavati i patiti se. Sve u svemu imas zvjerku koja spava !!! Pozdrav i hvala na savjetu.
Dodato:
Evo da iskoristim ovu svoju temu;
Prije nekoliko dana sam mjenjao pa800 za pa2xpro koji je u ekstra stanju kao nov. Evo sad mi covjek daje 2000 maraka (1000 i kusur evra) za moj Kurzweil k2661. Nesto razmisljam; zasto nebih prodao k2661, pa2xpro i externi TC Helicon VL2 i kupio nov pa3. Jos mi ostane i oko 1000 maraka. Dali je to pametno uraditi? Dali imam dovoljno mjesta na pa3x da nabacam semplova, uradim terce da ih mogu transponovati, ukljucim vokalist iz pa3 i odem na svirku kao sa pa2x i k2661? Ovaj me stisce sa vremenom za k2661 da mu javim do veceras hocu li prodati. Opet na drugu stranu mi zao prodati ova dva sinta i TC Helicon VL2 jer su stvarno u extra stanju. Kao sto sam vec naveo sviram i pjevam vecinom sam ,ponekad sa pjevacicom.

Promijenjeno od baltik79 (10.11.2011 u 17:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2011, 11:49   #4
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jeste malo tesko generalno doterati efekte na Kurzweilu....par mojih kolega je imalo slican problem.....ali to ne znaci da ima lose efekte nego da ga treba testirati i raditi na ozvucenju a ne na slusalicama,studijskim monitorima,kompijuterskim zvucnicima ili tako nekim slicnim stvarima......ipak mi radimo uzivo svirke a to je dosta drugacija prica u odnosu na studio.


S'obzirom da sam sviras,uvek ce ti biti potrebne dve klavijature da bi olaksao sebi posao......e sad,ako zelis malo inovacije uzmi pa3x.....zasto da ne.....manji je od pa2x,modernog izgleda,dobro izbacuje semplove (ne bolje od Kurz-a ),a posto ce ti jos ostati love od prodaje tvojih klavijatura moj savet bi ti bio da kao drugu i pomocnu klavijaturu kupis Roland XP-30 (kosta oko 350eur) i da te Bog vidi.....Podelis kanale na pa3x,posebno levu ruku a posebno desnu za solo....udzekas kablove u pedalu kojom ces kontrolisati desnu ruku (pedala Yamaha FC-9)....i samo da puca.


Eto....nadam se da ces biti pametan u odluci oko zamene instrumenata pa javi sta budes uradio.

Pozdrav i srecno ! ! !
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio gogi-japanac za ovaj koristan post:
baltik79 (11.11.2011)
Star 11.11.2011, 12:50   #5
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala na sugestijama. Ja bih sad uzeo pa3 bez razmisljanja da mogu transponovati terce u toku svirke kao na Kurzweilu, ali rece mi kolega da se nemoze. Meni ta opcija mnogo treba, kao sto sam vec naveo jer po par dana radim nekad sam pa mi sacuva grlo a negubim kvalitet svirke.
Dodato:
Evo, uvjerio sam se da se ensembl terce mogu transponovati i odlucio sam kupiti Pa3x. Hvala jos jednom Gogi na pomoci! Tema moze LOCK.

Promijenjeno od baltik79 (12.11.2011 u 02:21 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 14.11.2011, 23:20   #6
gogi-japanac
Vredan član društva
 
gogi-japanac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.04.2008
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 159
Downloads: 1373
Uploads: 32
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 19 puta u 18 Postova
Instrumenti: Kawai K1m,Yamaha Montage & Korg Pa4x
Interesi: Brazilian Jiu Jitsu & Xbox 360
gogi-japanac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Lächeln

Suuuuuuper !


Neka ti je sa srecom kupovina ! ! !
__________________
Bolje Je Da Se Muskarac Rodi I Bez "One" Stvari Nego Bez Srece......Ako Ima Srecu Porasce Mu I Ona Stvar



-Mirko Filipovic-
gogi-japanac je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2011, 14:28   #7
jurica
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.11.2011
Postovi: 27
Downloads: 72
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
jurica befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam mišljenja da ne treba klavijature mjenjati ko gače, makar bi svi to htjeli Kurzweil 2661 radi još uvijek jako dobro i može dati puno toga, tako da mislim da se financijski ne isplati ulagati u novo kad je ovo još uvijek super!
jurica je offline   Reply With Quote
Star 20.11.2011, 17:37   #8
Svabo
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.06.2010
Postovi: 42
Downloads: 47
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Svabo befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako zelis da zadrzsis sve programe i setove koje si napravio na K2661 ( i da imas jos gomilu novih funkcijai zvukova ) uzmi si PC3K6. Plus set sa dvije klavijature ima svoje prednosti...
Svabo je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2011, 11:18   #9
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 45
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svabo, bice da si u pravu nakraju. Nakon sto sam prodao k2661 zagrijao sam se za Korg M3,stvarno lijepo zvuci. Ali nemoze mu se transponovati terca po potrebi u toku svirke, ili ako eventualno moze ispadne kao ensembl terca kod mog pa2x (boje u terci su uglavnom MONO) pa zeza kod trilera. Onda se nalozim na Fantom G6, medjutim sa njim nedobijam nista jace nego na Kurzweilu a i cijena mu je polovnog kao kod PC3K6 novog koji je sad trenutno na akciji 1700 evra. Tako da sam odlucio da nenapustam svog Kurzweila i kupicu vjerovatno danas PC3K6. Nadam se da me i vi podrzavate.
Dodato:
Evo da potvrdim dasam kupio Kurzweil PC3K6, sad sucem rukave i polako na sredjivanje.

Promijenjeno od baltik79 (10.12.2011 u 16:48 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
baltik79 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije