Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 09.05.2011, 09:52   #11
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega shufter, ne mogu se sloziti sa konstatacijom da su Korgovi klaviri užas.

Moze eventualno da stoji konstatacija da fabricko setiranje klavira daje pomalo mekan zvuk (kako na pr. kod Korg pa500 i Korg pa 800), ali sa podesavanjem efekta po ukusu ili recimo promene na oscilatorima (na pr. dodavanjem akusticnog klavira koji daje rezak, definiran zvuk i sl). mozhe se dobiti inzvaredan klavir podesen po ukusu. Mogucnosti i kombinacije su neogranicene.

Promijenjeno od Alek21 (09.05.2011 u 09:53 sati)
Alek21 je offline  
Star 09.05.2011, 10:03   #12
mojkarma
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 14.04.2009
Mjesto: Varaždin, HR
Postovi: 217
Downloads: 6
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G8 + ARX03 BRASS
Interesi: glazba, paragliding
mojkarma befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@x3meSRB,
vidiš, ovaj klavir od M3 koji sam ovdje postavio je originalni klavir s M3. Nikakvi dodatni semplovi na 40 layera koji zauzimaju čitavi RAM. Upravo zato sam i postavio link. Što ću stavljati link s M3 i nekim vlastitim semplovima. Pa njih možeš učitati u bilo koju klavijaturu.

Meni (a ako mogu reči, išao sam u osnovnu i srednju muzičku za klavir) taj klavir zvuči sasvim pristojno i u redu.

Ja sam 20 godina svirao Korg i znam da im klaviri ne spadaju u najjače zvukove. No, ono što mi se baš i ne sviđa jest da ljudi često nekritički i paušalno iznose svoje vlastito subjektivno stajalište i pretvaraju ga u nekakve opće činjenice.

Zašto klaviri baš iz tih starijih serija tako dobro izlaze van na razglas? Pa zato što se radi o kratkim komprimiranim semplovima gdje je klavir sempliran na največoj glasnoći kada mu je zvuk svijetliji pa dobro izlazi van na razglas. Zato i klavir s M1 savršeno izlazi van na razglas. Problem je samo u tome što taj zvuk nema veze s klavirom. Roland je tradicionalno radio dobre zvukove klavira. No, pretjerano je reči da JV90 ima bolje klavire ili da je klavir od M3 užas naspram njega.
Ako netko ima priliku, neka svoj bend preseli u neku dvoranu gdje je postavljen pravi klavir, pa pokušajte svirati pravi klavir uz bend i vidjet ćete da taj pravi klavir uopće ne izlazi van. Da ga nema nigdje, da ga se uopće ne čuje, da zvuči nekako mutno, "drveno". I onda ćemo zaključiti da M1 ili JV90 imaju bolji klavir od pravog klavira!?
Dakle, klavir neće zvučati dobro zato što je sempliran na 8 layera. Sve ovisi tko svira i u kojim okolnostima. Gažeri koji sviraju uživo zapravo uopće ne trebaju puno layera. Oni ionako najčešće sviraju najglasnije jer se "bore" da im zvuk izađe van pored svih drugih instrumenata (bubanj, bas, gitara, itd.).
U studiju pak ili u nekim posebnim glazbenim žanrovima bitne su i nijanse koje se dobe kod tišeg sviranja (kao što se čuje jasno na youtube klipu), a tu starije klavijature u potpunosti zakazuju i zvuče sterilno, beživotno.
I kome da se sada prikloni proizvođač? Ovima na pozornici ili onima koji rade doma za sebe ili u studiju? Ne može se svima ugoditi.
Drugim riječima, to što je nekome vrhunski klavir (primjerice na JV90), nekom drugom uopće ne liči na klavir. Sve ovisi gdje sviramo, koju vrstu glazbe i kakvu boju klavira preferiramo. Sve je to naprosto relativno.
Ja sam svojedobno svirao i Tr-a i koristio i klavire na njemu. Prilagodio ih u nekim elementima (EQ, dinamika, filtri, efekti) i dobio i više nego pristojne rezultate. Nitko mi nikad nije prigovarao na zvuk klavira.

Evo za kraj još jedan youtube primjer za klavir na Tr-u koji je isti kao i na xp50:

Klaus´s piano compilation on Korg TR
You need to upgrade your Flash Player

I ovdje se radi o originalnom zvuku (presetu) kojeg čovjek kao što veli u komentarima uopće nije dirao ili mijenjao. Očito je snimano mikrofonom kamere pa tu nema nikakvog naknadnog dotjerivanja. Meni to zvuči na sve samo ne na nešto što bih nazvao užas. A radi se o instrumentu koji košta par stotina eura.
mojkarma je offline  
Sledeći član vam se zahvalio mojkarma za ovaj koristan post:
Alek21 (09.05.2011)
Star 09.05.2011, 15:24   #13
shufter
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 31.03.2006
Postovi: 5
Downloads: 138
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
shufter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ok ljudi... možda sam malo nespretno rekao da su korgovi klaviri užas.... naravno da nisu "doslovno" užas....i da kada se namjeste po vlastitom ukusu, mogu zvučati dobro... samo sam želio čovjeku koji treba klavijaturu za sviranje klavirskih svirki skrenuti pažnju da možda nije najsretnije izabrao klavijaturu. odjavljujem se...
shufter je offline  
Star 13.05.2011, 00:40   #14
emrah
Početnik forumacije!
 
emrah's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.08.2006
Mjesto: far
Postovi: 8
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Interesi: dfg
emrah befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
emrah pošalji poruku preko ICQ messengera emrah pošalji poruku preko AIM messengera emrah pošalji poruku preko MSN messengera emrah pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

ukusi su razliciti, ti volis svoju yamahu, nama je korg bolji, amen....
__________________
www.google.com
emrah je offline  
Star 13.05.2011, 01:09   #15
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Po meni,Yamaha,Roland,Kurz pa onda Korg sto se tice klavira,ali ako je zadnji Korg ne znaci da ne valja kod njega ni jedan.Moj ukus i to ne znaci da je tacno.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD
Dejan je offline  
Star 13.05.2011, 02:52   #16
gliamanti
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Mjesto: beograd
Godina: 40
Postovi: 16
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Klavijatura
Interesi: komponovanje
gliamanti befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
gliamanti pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hvala puno na odgovorima , napravio sam nesto da mi za sada da mi radi posao .
gliamanti je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije