Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 05.10.2011, 01:13   #641
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od skoricnik Pokaži Post
Marko, ti nisi merodavan da govoris da su PA800 i PA80 kante.
U svakom slucaju sam merodavniji od tebe momak!!!Ti si svirao na Pa80 i na ocev Pa800 a ja sam imao dugo godina sve modele pocevsi od Pa50,Pa80,Pa1xPro,Pa2xPro pa Pa3x76 da ne nabrajam sad i workstatione i to svaki cedio dugo vremena sto kod kuce sto na svirci tako da sam mnogo merodavniji od tebe da kazem sta je dobro a sta je lose jer sam na svakom radio i svaki posedovao i upoznao do tancina!Pa80 je bio ali pre 10 godina ono sto je sada Pa3x i molim te postedi me suvisnih komentara!I sad pretpostavljam da ces mi dati opomenu posto si na funkciji Neka Skoricu ne diraj mene,prvo si mnogo mladji a drugo ne treba ti to
@Alek cujem svi pricaju o tom tvopm famouznom sintu!kazu pljuje vatru!ajde gledaj svoja posla i ne prozvaj me jer te nighde nisam pomenuo!Jasno?
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (05.10.2011 u 01:18 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 01:17   #642
nikola1980
Drugar foruma
 
nikola1980's Avatar
 
Registrovan/a dana: 27.04.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 61
Downloads: 51
Uploads: 0
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: KETRON AUDYA 5
nikola1980 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

..pa ja sam i bio ozbiljan i dalje sam!!!! ...nego,ispade da ovde moras samo "demo-snimcima",da dokazujes "poboljsanje".....jos je sredjujem,imam je!!!!!...dajte mi malo vremena,ipak.....je "jednostavna sprava",bice i snimaka!!!!
P.S. ...jos saljem snimke u moj "DEMO",sa pa 2x pro!!!..."zato sto ja radim",zasto vi ne radite nesto?!?!?!?!,salim se,FRAZA IZ FILMA!!!!!!....bice.......samo opusteno!!!!!!!
nikola1980 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 01:21   #643
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam hteo da se mešam u ovu temu, do sada, ali vidim da moram.

1) Nikola Škoriću, mogao bi da pokažeš bar osnovu dužnog poštovanja prema nekome starijem i iskusnijem od tebe.

2) Marko brate spusti malo loptu. Činjenica je da je Korg napravio opasnu mašinu, i to priznajem i ja koji baš ne volim Korga i njegov zvuk, ali to zaista nije razlog da vređaš druge.

Meni se to, lično, i dalje ne dopada, ali poštujem sve ono što ova klavijatura ima da ponudi.

Ali, sve to i dalje nije poenta.

Poenta je da ova tema treba da bude konstruktivna, a ne da oni koji nemaju PA3X napadaju kiselo grožđe, a da oni koji imaju isti dižu u nebesa.
Problem je što se kod nas najčešće događa drugi slučaj.
Ja se iskreno nadam da će ova tema krenuti da se odvija pravim putem, inače zaista ne zaslužuje ništa drugo neko katanac!
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 01:31   #644
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Vlado buraz slazem se sa tobom u potpunosti i znas da sam uvek za pravdu!!!Ova tema je otvorena za komunikaciju izmadju ljudi koji imaju klavijaturu da prenesu svoje utiske,impresije,zapazanja i slicno a ne da je ocenjuju oni koji je nemaju i koji nisu ni jednom izasli da odrade svirku sa njom!Od samog starta posto sam je prvi kupio u Srbiji prenosio sam njene i dobre i lose strane tipa od propusta u OS do promenjenog rasporeda dugnmica i svega ostalog bilo da je dobro ili lose!To sto sam ja impresioniran je zato sto nudi mnogo vise nego svi prethodni modeli koje sam imao i imam pravo da to kazem jer sam ih sve izmenjao i svirao dugo vremena a treba malo porguglati pa se moze videti sta kazu svetski poznati muzicari i ostali kriticari da bi je ovde pljuvali neki koji su je mozda videli u radnji i sprobali onako na 20-tak minuta!Lepo sam postavio vokalist sredjen za Pa3 i oni koji ga imaju i koji su skidali oceniuli su lepo to i mislim da sam dosta toga uradio ovde korisnog na forumu da sam zasluzio da zaobicu pojednici sa nekim levim komentarima!Posle toga nabavili su je i drugi pa je bilo polemike izmedju nas ali polemisemo mi koji je imamo i na kraju smo se svi usaglasili isto ali me mnogo nerviraju komentari e meni se to ne svidja kako zvuci,e ti ovo ili ono i onda moram da puknem jbg i da bude sta bude ali cu ostati pri svom stavu do kraja jer sam takav!
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (05.10.2011 u 01:34 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 01:55   #645
gega
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 22.11.2008
Mjesto: Austrija
Postovi: 632
Downloads: 1181
Uploads: 72
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 89 puta u 85 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3
Interesi: Bike i Muzika neprofesionalno
gega befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard **

Da se mishljenja razilaze oko ove klaviajature to je bilo za ocekivati jer josh nije toliko ,,rasprostranjena,,medzu nasim kolegama sto zbog cene sto zbog pristupacnosti...no carke su nastale u onom momentu kada se vise nisu birali ,,adekvatni,,izrazi a pogotovu kada su komentarisali neki koji nisu ni videli tu kljavu osim na Youtube U sustini...o svemu se moze diskutovatia ali treba napraviti razliku izmedzu ,,osobine,, kljave i onoga,,po mom ukusu,,i ostaviti pristrasnost na stranu pa ce svako ko procita postove dobiti jednu kolko tolko jasnu sliku o klavijaturi.
gega je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 10:51   #646
Alek21
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.01.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 57
Downloads: 23
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Korg pa800
Alek21 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Gospodine "48000 hz", dali ce moj sint da pljuje vatru zavisi od toga ko stoji iza njega. Ne trebaju mi nikakva pomagala, filteri i maxx-ovi da bi napravio pozhar u publici .

Jedno pitanje za vlasnike Korg pa3x (poshto josh nisam probao Korg pa3x) - dali je klavijatura Korg pa3x pogodnija od Korg pa800 za brzhe sviranje, narodnu muziku i trilere?
Alek21 je offline   Reply With Quote
Star 05.10.2011, 14:51   #647
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ti gospodine ''trileru'' nisi probao vidis tu klavijaturu a nesto se peckas tu i solis pamet?Pa evo ja cu ti reci Pa3 ti ima sve sto ima pa800 a ima jos mnogo toga sto Pa800 nikada nece ni imati!Sami Korgovi konstruktori su priznali na vise foruma da su kod Pa800 imali dosta kikseva i da im crkava Ram a mnogo puta i maticna ploca sa ram-om,crkavaju displeji,dirke se posle odredjenog vremena rastalasaju i nikakav je osecaj svirati na njima,od ocjane je plastike,guli se i skida se boja . . . Da ne nabrajam vise njegove mane!A sto se tice dirki kod Pa3 evo i to cu ti reci!Dirke su potpuno isto kao i na Pa1xPro i na Pa2xPro,dirka i opruga je potupo istona sva tri modela i to je pisao jedan od servisera da ne nabrajam gde da ne bih krsio pravilnik samo sto te boje izlaze mnogo bolje na Pa3x pa se ima utisak da je dirka drugacija i svi se posle nedelju dana svirke naviknu na dirku pa ima posle dirka sa ostatka Pa serije bude smesna!A uz put ja kad stanem iza moje pustim midi fajl ali to nikom ne pricaj
__________________
Marco

Promijenjeno od Marco7 (05.10.2011 u 14:56 sati)
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 05:07   #648
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nije ista dirka na pa3x i stariji modeli.Mnogo je meksa.

U svakom poslu pa i u ovom imas kojote kojima je podlost i zavist osnovna strategija.

Dakle ti kojoti su odprilike prosjecni muzicari koji imaju komplet opremu od 1000 - 1500 eura. I nek imaju nemam nista protiv. Medjutim njihova strategija je pljuj po svemu sto valja i sebe smatraj mudrim, pa vecina ce npr nekoga ko kupi npr pa3 istoga nazvati budalom (upravo tako) kako se sve moze odraditi sa pa50 (samo eto treba ubaciti dobar set ono siptarske boje sa beskranim dilayom), i onda te podsmjehljivo gledaju, eto oni pametni.

Sad ce neko reci da ovo nema veze sa temom i nebi trebalo imati kad 90 % postova nebi bilo postavljeno iz ciste zavisti.

Uopce nema postova koji bi trebali biti razmjena informacija izmedju korisnika neke tj ove klavijature vec kako ova valja ili eto ne valja.

I ne napadajte ovog covjeka Marka, lik je koliko vidim ok samo se kojoti na njega okomili cak je i preblag sa svojim komentarima prema navedenoj sorti, gjde nece popizditi na cisto provociranje i zajebanciju dokonih tipkarosa.

Marko nemoj vise komentarisati slozi se s tim da je
PA50 + par daidzinih kutija (jako ih dobro pravi) vrh i da na ringispilu niko bolje ne zvuci.
xxl je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 08:41   #649
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

xxl,neće biti baš da je tako.Vidiš,ja imam Tyros 3,a to baš i nije klackalica od 1000-1500 €,nego je i polovan neznatno jeftiniji od PA 3 X..Imao sam PA 2 X oko 2 mjeseca,nije mi se sviđao sound,pa sam kupio Yamahu...Ne znam kako nekim ljudima nije jasno da nemamo svi isti ukus.PA 3 X je definitivno babaroga stroj,ali ja jednostavno više volim Yamahin sound..Nikom nisam zavidan,daleko bilo.Svim kolegama,bez obzira na arsenal instrumenata,želim što više posla,pa neka sebi kupe ono što im se sviđa(mislim na opremu),a ne ono što svi imaju i za šta ima najviše materijala..Još nešto,u posljednje vrijeme često nastupam samo sa stage pianom..To je drugačije od većine kolega i mogu vam reći da je uživancija..Dakle,bitno je imati dobar instrument,mikrofon i razglas,ali izvedba i harizma isključivo zavise od izvođača..Pozdrav svima!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 06.10.2011, 08:51   #650
Simke
Vredan član društva
 
Simke's Avatar
 
Registrovan/a dana: 04.12.2008
Mjesto: Usa
Postovi: 245
Downloads: 882
Uploads: 34
Rekao HVALA: 55
Zahvalili mu 387 puta u 275 Postova
Instrumenti: magpotIZ
Interesi: magpotIZ
Simke ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Simke pošalji poruku preko ICQ messengera Simke pošalji poruku preko AIM messengera Simke pošalji poruku preko MSN messengera Simke pošalji poruku preko Yahoo! messengera Simke pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ponovo se ide van teme!!!

@alek21
Zasto komentarisete nesto i pricate gluposti???!!! Ajde prvo procitajte
"NASLOV TEME",pa onda razmislite o recenici gde ste rekli da jos niste ni probali pa3x!!! Vi uopste niste merodavni za komentarisanje te klavijature,sve dok ne budete radili neki period sa njom i shvatili koja je bolja klavijatura i naravno da to konkretno argumentujete!!A bljujanje vatre,pozar u publici ostavite to za sebe ili u nekoj drugoj temi,gde ce to da ima smisla,a ovde se vodi diskusija i sabiraju se utisci.Vodite racuna ubuduce!!

@xxl
Kao prvo,od brdo recenica napisali ste samo da je meksa dirka,a ostatak veseg posta je piskaranje koji nema nikakve veze sa temom!!!
Ovde se diskusuje o pa3x,a ne o pa50! I vama preporucujem da procitate naslov ove teme!!
I najbitnije od svega kao stari clan,treba da znate svako slovo napamet u pravilniku,i istog da se pridrzavate.
Mogli bi da procitate tacku 18.,i da povedete racuna,jer ruzne reci i vulgarnosti su strogo zabranje na forumu!!!!!!
Uopste nisam nista video korisno u Vasem postu!

Molim sve clanove da se uzdrzavaju od vulgarnosti,provociranja,i striktno da se pridrzavaju teme!!
__________________
https://t.me/pump_upp
Simke je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 19:05


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije