Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 29.05.2012, 02:27   #1
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard gigrack 1000 problem

U pitanju je dakle Soundcraft Gigrack 1000st, i prica tece ovako:
Pre oko mesec dana sam je otvorio i izvadio vecu kolicinu prasine i kojekakvih cudesa iz nje, nakon cega se osetilo znatno olaksanje u njenom radu (po zvuku kulera i grejanju, sada je hladna kao led i posle 4 sata dobrog opterecenja sto ranije nije bio slucaj). Mikseta inace radi svakodnevno, mada je ranije znala da odstoji po nedelju dana i posle toga sve radi normalno. medjutim posle pauze od 5 dana koliko sam odsustvovao od kuce, pocela je da mi pravi problem. kada sam je upalio nije bilo zvuka, sve radi samo kao da je dugme stand by/mute idalje pritisnuto... Pokusao sam da je ugasim i ponovo upalim, naravno sacekao sam neko vreme izmedju gasenja i paljenja, desilo se ono sto me jos vise uplasilo, posle onog perioda kada pri paljenju kuleri imaju najvecu brzinu, dakle kada bi trebali da se vrate u normalan rad, cela mikseta je izgubila struju. sledece paljenje je proradila ali se javljalo izvesno "kasnjenje" tj posle ukljucivanja ulaznih kanala na dugme standby/mute zvuk je dolazio postepeno a ne odjednom kao sto je to obicno slucaj... Protekla tri dana radi sasvim normalno, ali me ipak kopka koliko je sigurna, i dali mozda treba da ide kod majstora da se nebi prouzrokovao veci kvar, mada sad izgleda sve sasvim normalno...
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2012, 02:36   #2
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tipovao bih prije svega, ovako sa dijagnozom sa distance, na termalni kondenzator koji je najvjerovatnije pri kraju. Kosta 1 do 2 eura i 5 minuta za lemljenje. Nalazi se direktno kod trafoa za napajanje, to jest, spojen je serijalno na izlaz plus pola sa trafoa.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2012, 02:47   #3
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@tranzit kolega hvala na brzom odgovoru koji cu svakako uzeti u obzir!!!
milos511 je offline   Reply With Quote
Star 29.05.2012, 08:17   #4
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Milose ,kakav je taj mikser,ja imam vec godinama poverstation 600,a o tom razmislljam,a nisam imao prilike ni cuti ni videti!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 30.05.2012, 02:15   #5
milos511
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 15.12.2011
Mjesto: Beograd(Sremcica)
Godina: 32
Postovi: 58
Downloads: 16
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: Gitara
milos511 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pa pazi ovako jedino dobro sto mogu da kazem je da zavrsava posao, mada sam sto se toga tice poprilicno neiskusan... pored nje radio sam samo na dinakord powermate 2 i yamaha sc512 i mogu da kazem da je sa dinakordom glupo porediti a zvuci mi lepse od yamahe (mozda zato sto sam na gigrac navikao). u principu 2x500 na 4ohm (tako pise), sedmostepeni eq odvojeno za monitore i main, 4 mikrofonska kanala sa nekim cudom (phantom 48v) koje nikada nisam koristio ali mislim da je to za kondenzatorske mikrofone, + 4 stereo kanala. Na svakom kanalu 3 nivoa eq, pan/balans,fx- za jacinu efekta na svakom kanalu, gain mine, gain monitor... Kod nas funkcionise bez do ovoga vecih problema vec 3-4 godine, a dobra stvar je sto se pri pregrevanju samo ugasi dok se ne ohladi, mada nam se preegrejala samo jednom i to u krajnjeextremnim uslovima... E da... Glavna mana po mom misljenju, nema duple efekte, tj nemogu se kombinovati 2 efekta... to je sto je...
Dodato:
http://www.soundcraft.com/products/product.aspx?pid=129

Promijenjeno od milos511 (30.05.2012 u 02:19 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
milos511 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milos511 za ovaj koristan post:
VUNIMRAV (30.05.2012)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije