Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.04.2016, 18:39   #161
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro kaze Casper. U startu ti ni ne treba ritam. Upalis klavir i vjezbaj, puno toga ima online, da na kraju ne ispadnes umjesto dvije da imas jednu i po ruku(ili kao sto ih puno ima, samo jednu). Kolega @Mafia je u pravu, ne treba bjezati ni od boljeg instrumenta. Za 1600?! eura, koliko kosta A-3000 se mogu uzeti i daleko bolje sprave, bar danas izbora ima. Dobro treba razmisliti na sta ce se uloziti novac, da se odmah obezbjedis i na duge staze.


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2016, 22:54   #162
mitamacro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2013
Postovi: 3
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
mitamacro ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Predpostavljam da mitamacro "nije iz unije" pa se onda na njega odnose neke druge cijene ali bi barem omjeri trebali biti isti. Ali to ovisi i o tome u kojem gradu živi i kakvi su dobavljači za Rolanda ili Yamahu.

Vezano uz onaj zvuk vokala iz videa koji si spomenuo, mislim da isti taj postoji i u 770.


Bez obzira na koji se model odlučiš, kupi instrument i posveti se sviranju, vježbanju, glazbenoj teoriji, prstometu ... a ova čarobiranja sa samplovima, ritmovima i softverima potpuno zanemari. Uostalom, da se mene pita ja bih "zakonom zabranio aranžere" svima početnicima muzičarima, barem dok ne završe osnovnu glazbenu školu.

Sretno u kupovini, i javi se kad stroj dođe u kuću.
Zelim svima da se zahvalim jos jednom jer bez vas bi bio potpuno izgubljen. Raspolazem sa 1200 eura, tako da cu se najverovatnije odluciti za Yamahu PSR 770. Jer ako budem cekao mogucnost da izdvojim jos 400 kako bi kupio bolju, vrlo verovatno da ce tako ici u nedogled jer dodatkom od 400 Eura uvek moze bolje i bolje i tako ce da se odlozi moja kupovina jos godinu dana a to ne zelim niakako. Takodje hvala za odgovor za zvuk vokala iz videa. Ja sam iz Beograda, pa sam posetio 2 radnje, ROLAND PLANET oficijalnu kod nas i Mitros Music koji prodaje sve instrumente i Roland i Yamahu i ostale, prodavac koji radi u Mitros Musicu mi je savetovao takodje da se odlucim za Yamahu iako je njemu u interesu da uzme vise para ( prodajom Roland instrumenta ).

Citat:
Originalno postovano od Mafia Pokaži Post
Pozdrav kolega, po mom mišljenju baš zbog toga što ste pocetnik preporučio bih vam da u startu kupite bolju spravu iako vam trenutno nije ni potrebna. Profi muzičari relativno lako mjenjaju instrumente dok amateri i pocetnici obično dugo ostanu na istom jer od toga ne žive pa se tu teško nadje prostora za buduća ulaganja. Nemojte bježati ni od skupljih a kamoli od nekih već navedenih modela.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Slazem se sa Vama. Necu biti u mogucnosti da zamenim klavijaturu minimum 2-3 godine i zato mi je zelja da uzmem sto bolju kako bi mogao skoro sve nauciti njoj, pa ako ikada postanem dobar i shvatim sve onda mogu i sam da odlucim koji su moji zahtevi od buduceg instrumenta.


Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
Yamaha Psr-A 3000 cijena1600€
Moras sam odluciti sto ti je prioritet, sto zelis?
Prvo moras nauciti hodati a tek onda trcati. To sto znas raditi na PC je super ali prvo nauci svirati, a za sto je bolje a sto gore , koji synt ima veci ram i bla bla bla to nije bitno za pocetak.Ja se ucim 45 godina i jos uvijek nista neznam.

Razumam Vas u potpunosti. Moja zelja je da naucim da sviram " klavir " ali prioritet bi mi bio sviranje narodne muzike u svom drustvu. Tvrdoglav sam ja, zato i necu prestajati da sviram dok ne naucim dovoljno da mogu da se opustim i pocnem da istrazujem ostale stvari ( semplovanje, editovanje sounda itd ). Prvo cu se fokusirati na osnovno naravno = nauciti svirati sa obe ruke.


Citat:
Originalno postovano od Sky Net Pokaži Post
Dobro kaze Casper. U startu ti ni ne treba ritam. Upalis klavir i vjezbaj, puno toga ima online, da na kraju ne ispadnes umjesto dvije da imas jednu i po ruku(ili kao sto ih puno ima, samo jednu). Kolega @Mafia je u pravu, ne treba bjezati ni od boljeg instrumenta. Za 1600?! eura, koliko kosta A-3000 se mogu uzeti i daleko bolje sprave, bar danas izbora ima. Dobro treba razmisliti na sta ce se uloziti novac, da se odmah obezbjedis i na duge staze.


Sent from my iPhone 6S using Tapatalk
Hvala, nadam se da kupovinom PSR 770 modela necu pogresiti ( na duge staze ), a to je minimum 2-3 godine. Trenutno raspolazem sa 1200 eura i ne bih da cekam jos godinu dana kako bi bio u mogucnosti izdvojiti jos 500 - 1000 eura. Dosta sam cekao i za ovo

Promijenjeno od mitamacro (14.04.2016 u 22:59 sati)
mitamacro je offline   Reply With Quote
Star 16.04.2016, 15:59   #163
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jos jedna odlicna prezentacija PSR A3000

https://www.youtube.com/watch?v=J662fMVPGjs

Ono sto je takodje interesantno je to da je ovdje prioritet koristenja registracija (najjaceg oruzja na Yamahi ) tokom cijele prezentacije.

Kada je sve sredjeno I na svom mjestu ostaje samo paar dodira po dugmicima koji su veoma blizu dirki .....


Pozdrav!
tyros2 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio tyros2 za ovaj koristan post:
romario (16.04.2016)
Star 18.04.2016, 01:09   #164
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Da li je klavijatura ista na a3000 kao na s970?
Posto je na s970 jedna od najgorih klavijatura koju sam ikada probao. Steta.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 04:26   #165
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovaj A3000 mi zvuci vise kao aranzer za klasicne orijentalce, nego za narodnjake. Osim sto ima direktan pristup skalama, i mono/legato portamento, ja uopste ne vidim nikakav razlog postojanja ove klavijature. 90% sadrzaja koji cujem, je vec odavno prisutan, i moze se bez vecih problema imati i na slabijim/jeftnijim psr-ovima, kao i skale, gdje se mogu iskoristiti registracije. Materijal koji Yamaha prodaje kao balkanski je vise turski, od ritmova pa do voice-a. 2010-te sam uz Tyros 3 dobio usb stik sa packom tog sadrzaja, koji se nije mnogo promijenio ni sa Turkish-pack-om na T4. U svoj toj gunguli voice-a i ritmova, za konkretno balkansku muziku je iskoristivo jako malo toga. Ovakvo razmisljanje o PSR A3000 mi se namece samo iz razloga sto je A2000 izasao jos 2011-te kada takvog materijala nije ni bilo mnogo, i cak uz takav status ''orijentalnog noviteta '' dozivio jako losu prodaju. A sam sint kao sint, ok je.
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 10:29   #166
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mono-Legato I 512 mb sampling je sasvim dovoljan razlog licno za mene da uzmem tu klavijaturu.

MONO-LEGATO je svih ovih godina na svim Yamahinim aranzerima meni uveliko nedostajao.

Klasican orientalni jeste,,,ali zar sve ove silne tarabuke,,drum kitovi I orientalne boje nisu uveliko danasnjica nese folk muzike?? ili se mozda varam??Svi KORG setovi pored paar harmonika I dx boja sve same oriental boje...

"mikimiki"
Klavijatura je vjerovatno slicna kao na S970,,nije bolja ni na PA900 pa se covjek sa vremenom navikne.. .


Pozdrav
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 18.04.2016, 11:34   #167
Sky Net
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.02.2015
Mjesto: Sarajevo
Postovi: 113
Downloads: 29
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros 5-SOLD, Yamaha Montage 6, Trans Audio Sound Module/Workstation, Yamaha CS1X, Korg N364
Sky Net ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To upravo i kazem, vecina toga sto ga cini kao A-3000 se moze imati i bez samog A-3000. Osim portamenta. A zavisi i sta covjek svira i kakav je ciji repertoar. Valjda se razumijemo


Sent from my iPhone 6S
__________________
Sky Net je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2016, 02:10   #168
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nova prezentacija Michel Voncken:

https://www.youtube.com/watch?v=2rP2Fhmo8D8

sta reci.... kakava profesionalnost....
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2016, 02:38   #169
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Baš sam je danas odgledao (prezentaciju). Michel je odličan, kao uvijek.

Ipak, ne mogu se oteti dojmu da ima previše grešaka kod brzih dionica. Da li mu nedostaje ona kilaža od prije ? Mislim da je razlog lošija tipka na psr970.
Super mi je DJ gluma na 45 minuti. Pravi je showman.
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.04.2016, 10:25   #170
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Odakle mu iskrsnu ovolike ideje... ?
tyros2 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije