Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 02.04.2011, 01:39   #31
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve koristim zasto onda kupujem nove sprave kad moram raditi za 4 osobe onda koristim sve opcije da napravim sound zavisi kakva je pjesma ambijent i mjesto. Neko kaze da koristi samo 4 ritma mogu zamisliti sta i gdje svira vremena i trendovi tjeraju da se svak snalazi
xxl je offline  
Sledeći član vam se zahvalio xxl za ovaj koristan post:
ristiv (02.04.2011)
Star 02.04.2011, 02:32   #32
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koristim ali zavisi za koju pjesmu i koji ritam,ako je aranzman zahtjevan u pjesmu onda treba intro,cisto da mi pomogne klavijatura da popunimo zajedno .Ne bih znao da kazem u globalu da li vise koristim ili ne koristim ali od prilike je odnos 30% i naravno sviram uz intro a ostatak je bez intra
PS-Ako neko koristi intro,to ne znaci da je los muzicar,samo da kazem.Ne pravdam sebe ali sve sto znam to ja mogu odsvirati na klaviru sa hamer mehanikom i tih 30 % Toliko o intru
PS-Vecinom pustam harmonski intro,tj,ja sviram a intro MENE prati zbog nekih sinkiopa,brejkova,prelaza itd
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD

Promijenjeno od Dejan (02.04.2011 u 02:36 sati)
Dejan je offline  
Star 02.04.2011, 04:22   #33
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto rece Dejan, ako je aranzman zahtjevan, npr. s namerom podjoh u veliki grad, tu mi treba jer prije upada na beguin iz rumbe ima 2/4 takt, tako da mi treba intro, tu ne drzim harmoniju nego samo sviram solo
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline  
Star 02.04.2011, 04:22   #34
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Drugari , ja imam druga koji ima lap top racunar i to ona manjih dimenzija , koristi wanbasko karaoke koje pusta na lap top-u preko midi kabla vuce boje iz yamahe psr 1100 .Mogu vam reci da on par godina tako radi raznorazne male svirke tipa 80 ljudi a radio je cak i krstenja , niko mu ne zamera sto ne svira , tj on simulira da svira i tako prolazi ekstra . Peva sve a pre 2 godine je poceo i u diskotekama da nastupa , covek rastura a nezna da odsvira nista na kljavi , ali ima pricu i veoma je brz po izboru pesama svi ga traze .Ovim sam hteo da kazem nije vazno znas ili ne znas da sviras , vec je vazno pevanje i naravno prica , a sto se tice intra znam tipa koji ima tyros 2 i ima odradjenih preko 3000 intra , on vuce direktno sa fajla i naqravno sve usemplovano , a takodje i svira tercu ili prim dok ide intro , opasno zvuci .Ja imam psr 1500 i imam smart mediu u njemu 128 mb na toj kartici mogu skrkati 4000 intra , ali ko ce to napraviti mlogo bre , ih kad bi to imo netreba vise da vodim jos jednog instrumetalistu vec pustaj i dodaj po malo posle naravno pevanje i to je to
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline  
Star 02.04.2011, 10:54   #35
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Koristim intro samo ako u aranzmanu pesme ima sinkopa ili breakova,tipa Oprostajna Vecera,a ostalo uglavnom sviram,poceo sam da izbacujem intra,to samo mi muzicari slusamo,u kafani boli uvo goste da li je intro ili ne,a i kad koristim intro namestim uvek tako da sviram ipak prvi glas.Meni licno ne smeta,neka radi svako ko kako misli da treba,ako zna da se proda neka pusta i midi,bas me briga,gledam sebe,ne interesuje me okolina i ko na koji nacin radi,evo sad bas danas sam zamena u jednom bendu koji rade prvih sat vremena iskljucivo na mp3 matrice sve novitete,i densare,tako da cu i ja biti danas dj,ali me ne interesuje to,prevazisao sam te price.
svrakan je offline  
Star 02.04.2011, 12:38   #36
Dovijarski025
Drugar foruma
 
Dovijarski025's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.07.2008
Mjesto: Sivac
Godina: 38
Postovi: 52
Downloads: 309
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X Musikant, 76
Dovijarski025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dovijarski025 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ja sam dugo razmišljao i našao sam rešenje!
Povadio sam sve tastere iz aranžera sem varijacija i Start/Stop-a i sad više nemam ni intro ni bilo šta drugo, možda ću čak i da prodam kompletnu opremu i da kupim kombi pa cu da predjem u šofere.

Tema je postala dosadna, nemam više volje da čitam, sve se isto vrti.

Pozz . . .
__________________
Kakva bi tišina nastala kada bi svi govorili samo o onome što znaju...

Promijenjeno od Dovijarski025 (02.04.2011 u 12:39 sati) Razlog: Pravopisna greška
Dovijarski025 je offline  
Star 02.04.2011, 13:30   #37
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Da ti umjesto tih Start i Stop tastera stavis gas i kocnicu pa onda ne moras da kupujes kombi.
@gagan
Gagane tog tvog prijatelja treba umlatiti ko konja, pa radi takvih muzicari koji slabo opsluzuju ovu kompjutersku tehniku ali zato zestoko sviraju nemaju posla ili moraju da rade za sitne pare. Bem ti, danas moze da svira i uzima lovu ko god hoce, dovoljno je da zna da pogodi Start i Stop na instrumentu. Nego reci ti njemu da ne treba ni toliko da se muci nego neka ponese MP3 player i neka pusta kompletne pjesme a uz njih nek samo otvara usta. Ima da pokupi i aplauze i divljenje kako dobro imitira pjevace. Zatuci to treba i to maljem u glavu al' sto jace da slucajno ne ostane ziv da se ne bi dalje razmnozavao.
tranzit je offline  
Star 02.04.2011, 13:51   #38
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kao sto se da primjetiti,na vec ispisanim stranicama i u postovima,misljenja su
podijeljena i ona ce kao takva i ostati.

Nece nama ova tema donijeti nista konstruktivno,jer ce i dalje ljudi raditi
onako kako rade.

Tema se vec prilicno razvodnjava i moze se ovako pisati u negogled.

Dok nisu proradili "maljevi" i ostala "hladna prirucna sredstva" ovu temu
cemo lagano privesti kraju.

LOCK
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Sejox za ovaj koristan post:
Dovijarski025 (02.04.2011)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije