Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.02.2014, 16:42   #1
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Ausrufezeichen Kupovina klavijature u inostranstvu

Kolege,ne znam da li je ovo tematika koja se cuva kao zmija noge, mene lično zanima, pa reših da mi neko razreši ovu dilemu. Klavijature su u Nemačkoj daleko jeftinije, da preformulišem, može se naći daleko jeftinija klavijatura koja ima po koju ogrebotinicu, u sustini nisu nista bolje ocuvanije ni kod nas. Konkretno me zanima. Da li bi mogao direktno da naručim klavijaturu iz Nemačke u Srbiju i koja je procedura plaćanja ( carina - uplata )? Ukoliko se kupovina uradi iz Austrije koja je u evropskoj uniji, da li ima plaćanja carine? I naravno Austrija-Srbija... Najbezbolnije i koja je procedura. Recimo da je tamo Pa2xPro 1000 evra ( u Nemačkoj)... Olaksavajuca okolnost mi je što imam rodbine u Austriji koja bi mogla da odradi kupovinu, ali me zanimaju gore navedene procedure...

Hvala
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 19:34   #2
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja sam kupio Tyros3 u Njemackoj tamo u 9. mjesecu 2012. godine. Na ebayu njemackom nasao Tyros3, uz to mi dosli zvucnici sa wooferom njegovi, stalak za note, monitor (display), stolica i stalak i to sve za 2500 eura. Pare je uplatio muz od moje rodice, pa sam njemu ja kasnije dao pare. Transportirali smo je tako sto sam ja znao vozaca autobusa koji redovno radi linije iz Mostara tamo za Stuttgart odakle mi je ta rodica.
E sad tu ti je varijanta ako prodje prodje, kod mene nije proslo, pa je vozac negdje na granici platio carinu od 150 eura, sto sam mu poslije nadoknadio. Eto ti jedne moguce varijante, ali najbolje bi bilo da znas nekog vozaca autobusa koji vozi liniju blizu gradu gdje ti je ta rodbina, tako da imas nekog povjerljivog.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 23:16   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uuuu pa 150 eur i nije neka para za carinu... ja nadjoh G6 za 1000 i Pa2x za 700 e, imam rodbinu u Austriji a i u Nemackoj... Ja neznam sto sam sebi uvrteo u glavu da je carina mnogo skuplja.... Hvala druze DELL... Sada znam sta cu...
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 25.02.2014, 23:44   #4
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Gde ti nalazis tako jeftine klavijature u inostranstvu?Ja nikako da naletim na nesto tako da je jeftino.Uglavnom su cene priblizne kao sto su i kod nas.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 00:43   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rodjaka mi nasla preko nekog prijatelja .... u nemačkoj ... Frankfurt.... aima ih po oglasima ali treba naleteti.. Nasao G6 za 1000 evra......
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 00:58   #6
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I ja se ubih trazeci nikako da nadjem nesto po tom ''inostranstvu''. Nalazim neke lomove,ali za neke cifre nenormalne i na nekim licitacijama. Imam rodjaka u CH.

Hteo sam za sebe da uzmem neku spravu,ali nista ocigledno,ili ja ne umem da naletim.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 26.02.2014, 17:28   #7
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 837
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja znam jednog lika, kod nas u Srbiji, sto prodaje nove klavijature jeftinije nego u prodavnicu. Al te klavijature su bile u izlagane u radnjama za probu. Kao nikad nije nosena na svirku, a ovamo nema ko je nije sve isprobavao i ko zna dal je uopste gasena. Ja licno kupujem samo iz kutije jer sam se opekao jedanput i to dobro.
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2016, 23:07   #8
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ljudi pozdrav...da ne otvaram novu temu,da pitam ovde nesto slicno vezano za nabavku iz inostranstva....Elem gledajuci strane neke oglase i e bay, vidim da se neke stvarcice mogu naci jeftinije nego kod nas, manje vise polovno, ali ono na sta sam naleteo par puta, jeste da neke prodavnice prodaju robu, koja je koriscena, bila na probu, kako to kod njih vec ide, pa je vracena nazad u radnju, sa minimalnim tragovma koriscenja, i sa garancijom, ali dosta nizom cenom...Recimo gledao sam mixer soundcraft SI Expresion 1 koji kod nas kosta skoro 3000 evra nov...na britanskom e bay-u sam nasao iz neke prodavnice koriscen pa vracen u prodavnicu, a skoro kao nov sa garancijom za 1700 evra, sto je poprilicna usteda..Sad, imam kuma u Austriji i druga u Francuskoj, pa bih ja to preko njih zavrsio, znaci da ne ide dostava za Srbiju, vec da oni kupe to mesto mene, na njihovo ime, pa posle dalje nekako za Srbiju...Prvo me zanima ako recimo ide neka roba iz Engleske za Austriju ili Francusku, ima li tu ikakvih carina kod njih, i kako bi se dostavilo? da li to moze iz drzave u drzavu nekom brzom postom na kucnu adresu, i placanje pouzecem na licu mesta, gde bi se roba pregledala odmah na licu mesta jel sve kako je dogovoreno? pitam to jer tesko da ce neko sad da zapuca za \englesku zbog mixera, vec da se to dostavi direktno na kucnu adresu i da se plati pouzecem, a ne uplatom, zbog mogucnosti prevare? znaci iz UK za Austriju recimo? dalje me zanima transport za Srbiju...pre godinu i po dve, jedan lik mi je dovezao JBL iz Austrije, nas covek tamo zivi, i povremeno kad ispadne dobra kupovina, nabavlja tamo instrumente i dovozi ih i prodaje ovde...Elem on je moje JBL bez problema prebacio preko granice i dovezao mi ih ovde, bez ikakvih carina i poreza, bez ikakvih problema...nisam ga tad poznavao dobro pa ga nisam pitao kako, ali kako drugacije, verovatno je znao nekog na granici, ili je gurnuo nekom cariniku koju kintu i cao djaci...koja bi opcija bila da preko nekog busa, kako neko pisase , probamo to da prebacimo preko granice? ili postoje li ljudi koji to rade za mene, tj. koji znaju nekog na granici pa zavrse to relativno lako....recimo ovo sto je Dell napisao 150 evrica carine, na kupovinu od 2500 eura, je sitna para, odlicno je to ispalo, kad bi znao da ce i mene toliko da drepnu, ne bih ni pokusavao drugacije, nego bi odmah pravac na carinu, plati tih 100-150 evra i cao...Pitam ovo sve, jer ukoliko bih kupio nesto pa bi isla dostava pravac za Srbiju, i onda svi ti troskovi dostave, pa carina i porez pa cuda, onda tu ne bi bilo isplativosti sigurno...ali ovako da to gore kupi neko za mene, pa probamo da ga nekako prebacimo preko grane, e to vec ima smisla, finansijskog naravno
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2016, 23:56   #9
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ono sto znam je da drzave u koje su clanice europske unije nema carine.
Ja sam osobno isao u njemacku po rabljeni presonus mixer i prevezao ga preko granice bez i jednog pitanja sta je u kutiji.
Najbolje rijesenje bi ti bilo da ti ga netko od rodbine ili kolega dostavi u hrvatsku,a onda preko granice je lako,kazes da ides svirat ili vozis na servis i cao...
josipv je offline   Reply With Quote
Star 29.04.2016, 03:13   #10
ackaraki1998
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.04.2016
Postovi: 12
Downloads: 74
Uploads: 2
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
ackaraki1998 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo kolege da vam ja objasnim par stvari posto zivim u njemackoj... Ovdje je u oglasima ista cjena ko i dolje na balkanu cak nekad i skuplja zna bit samo sto je ovdje poanta da ovdje svi bubaju cjene pa se ti moras cjenkati s njima pa onda te cjene idu daleko dolje i budu jeftinije nego kod nas dolje
ackaraki1998 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:58


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije